Skocz do zawartości
GodBobooo

Komputer widzi inną kartę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam parę problemów z kartą graficzną "gtx 670" kupiłem na allegro ją wszystko ładnie przyszła, ale po pierwszym uruchomieniu jej jest napisane na msi afterburner "gtx 690".

Więc zapytałem się sprzedającego dlaczego i odpowiedział, że nie wiem bo u niego była normalnie wyświetlana i tu narodził się pierwszy problem bo nie można zainstalować najnowszych sterowników tylko te systemowe są 391.35 a kiedy próbuje inne to nie idzie. Przypatrzyłem się karcie i była tam naklejka z dokładnym modelem ale zamazana markerem i się doczytałem gtx 760ti oem. Czy da się coś zrobić, żeby "wyszukać" poprawny model karty?

Drugi problem to taki, że na końcówce gry w csa (gdzie wyświetlają się modele postaci) to karta dostaje kopa i z ~60 stopni robi sie 65 70 75 i wyżej a czasami wywala czarny ekran i albo będzie działać znowu albo będzie napis (na msi afterburner) "connection to gpu1 lost". Dzieje się tak w csgo i the forest a w gta 5 nigdy.

 

win 7 ultimate

i3-530

chieftec 600w

p7h55-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem GPU-Z co pokazuje. Model karty prawdopodobnie będzie 690 jak pokazuje w systemie, ale może po chipie da się rozpoznać, co to dokładnie jest.

An Aliexpress można łatwo kupić karty, które mają przerobiony BIOS i udają nowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, 690 to 2 procesorowa karta. Daj zdjęcia tego tworu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież w 1# poście piszesz, że masz chieftec :hmm:

Po zdjęciach widać, że to jakiś oem, chyba właśnie była taka 760 Ti

Edytowane przez ADR14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miałem logic i przy 3dmarku piszczało więc kuzyn mi dał swojego nie używanego chiefteca.

A co do tego oema to czy da się jakoś zmienić żeby wyświetlało się to 760ti oem a nie 690? Bo żadne sterowniki do tego nie idą tylko te sytemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co taki stary szrot kupowałeś?

Miał być GTX 670, wyświetla się 690, a na karcie jest napisane GTX 760ti ???

To jest jakiś frankenstein z chin, składany ze śmieci, bios wgrany byle jaki, dlatego wyświetla Ci gtx'a 690 (może tak próbowali naciągać, wciskając że to niby GTX 690).

Weź to lepiej zwróć jeśli możesz i kup coś z dzisiejszych czasów. 8 letniego blowera to naprawdę tylko osoby szukający wrażeń kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji wynika, że 760Ti to to samo co 670. Tylko, że jest to karta OEM, czyli do gotowych zestawów komputerowych. Prawdopodobnie, żeby Ci ją poprawnie rozpoznawało trzeba mieć sterowniki ze strony producenta komputera. Ewentualnie można spróbować wrzucić BIOS od 670, tylko to ryzykowna zabawa, bo nie wiadomo czy karta po tym wstanie. Najlepiej oddaj i napisz ile masz do wydania na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...