Skocz do zawartości
Konik_90

Jaki telewizor do 3 tys zł wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Zamierzam kupić jakiś przyzwoity telewizorek o rozmiarze matrycy 65 cali (70 maksymalnie).

Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do oglądania programów telewizyjnych, czasami Netflix, Youtube, jakiś filmek z pamięci przenośnej.

 

Zastanawiam się nad tym sprzętem SONY LED KD-65XG7077

 

Widzę też że są w dobrych cenach modele: LG LG LED 65UM7610 czy LG LED 65UM7610

 

 

A może nie ma sensu dawać 3tys za tak telewizorek tylko kupić np coś takiego: LG 65UM7100 za 2400zł?

 

 

Bardzo proszę o Waszą pomoc, opinie i propozycje.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten model z 65 calami kosztuje 4tys więc troszkę nie ten budżet. Druga sprawa jakoś nie mam przekonania do tej firmy...

Edytowane przez Konik_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie!

 

Zamierzam kupić jakiś przyzwoity telewizorek o rozmiarze matrycy 65 cali (70 maksymalnie).

Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do oglądania programów telewizyjnych, czasami Netflix, Youtube, jakiś filmek z pamięci przenośnej.

 

Zastanawiam się nad tym sprzętem SONY LED KD-65XG7077

 

Widzę też że są w dobrych cenach modele: LG LG LED 65UM7610 czy LG LED 65UM7610

 

 

A może nie ma sensu dawać 3tys za tak telewizorek tylko kupić np coś takiego: LG 65UM7100 za 2400zł?

 

 

Bardzo proszę o Waszą pomoc, opinie i propozycje.

 

Pozdrawiam!

 

Dobrym wyborem może być też Philips 65pus7304. Jedyny w tej kwocie z Dolby Vison oraz Dolby Atmos. Posiada również jako jeden z nielicznych system Android oraz unikalną funkcjonalność Ambilight. Sam posiadam Philipsa na androidzie i jestem z niego bardzo zadowolony. W stosunku do modeli KD-65XG7077 oraz modeli LG będzie o wiele nowocześniejszy i będzie miał większe wsparcie

Teraz w MediaExpert jest nocna promocja i można dorwać ten model poniżej 3 tyś.

65Pus7304 Link

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-65pus7304-uhd-4k-hdr-android-ambilight-3-tv-procesor-p5?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=7c7077ca5231fd6ad758b9d49a2a1eeb

Edytowane przez Kerose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Skłonię się zapewne ku Philips'owi

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może lepiej QE55Q65RA od Samsunga?

Ja też muszę kupić TV i myślałem o LG SM8600 ale jakoś mi odradzono. Philips może i bym wziął, ale utkwiła mi sytuacja ze szczoteczkami sonicznymi, które niemal zawsze się psują po gwarancji i nic nie naprawią, tylko dostajesz 40% rabatu na nową za np. 1200 zł. .. Z tv raczej rabatów nie dają, więc..

 

Dziś mają mi przywieżć w/w samsunga. Jak chcesz to dam opinię "na gorąco".

 

Dobrym wyborem może być też Philips 65pus7304. Jedyny w tej kwocie z Dolby Vison oraz Dolby Atmos. Posiada również jako jeden z nielicznych system Android oraz unikalną funkcjonalność Ambilight

do Atmosa trzeba mieć fajne głośniki.

Co do Androida, to czytałem sporo, że jednak wolny.

Obraz w Philipsach, zawsze był OK.

 

*Poza tym zawsze pozostaje pytanie, jak zabezpieczyć taką sieć, gdzie taki android jest w sieci lokalnej podłączony do WAN. Ale to tylko takie dywagacje.

 

 

 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te Samsungi jednak nie mój budżet. Interesuje mnie tv z co najmniej 65 calami, a to już jest koszt blisko 4 tys jeśli chodzi o ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda jest taka, że taki TV jaki byś nie wybrał to i tak sam w sobie prezentuje już fajną klasę (w sensie technologia już nie jest "byle-jaka").

Co do Androidów to taka opinia była kiedyś, kilka lat temu. Najlepiej wybrać się do jakiegoś sklepu (choć teraz to nie takie oczywiste) i sobie oblukać, który najlepiej trafia w gusta.

 

Ja póki co kupiłem tego QE, 65 było i za drogo, i za duży. TV za 3 koła dla mnie osobiście to sporo (ale soft za 10 nie - także kwestia priorytetów), niemniej jestem z tego swojego póki co na 90% zadowodoly.

Dlaczego? Dlatego, że wydaje się wąskoramkowy (mam odczucia że słabeusz przez to). Z tego powodu zamówiłem sobie w Krakowie taką osłonę z PMMA / Plexi na TV na wymiar robioną do modelu (podajesz model i sami to obrabiają). Cena jakieś 450 zł, ale przy poim poprzednim TV sprawdziła się kilka pracy ratując zapewne matrycję przed szybującym klockiem, pilkami, etc. 

 

Poza tym z minusów: nie umiem sobie poradzić z automatycznym włączaniem PS4 jak włączę TV - zapewne jakiś sygnał strujący idzie po HDMI-CEC lub coś w ten deseń w konf. samej konsoli

UPDATE: bindowanie HDMI z PS4 - innymi słowy jak włączysz TV i pojawi się aktywny port HDMI, to PS4 robi start. Odznaczamy i jest po staremu. Rozkminione. 

 

Dzwięk też jakiś chu*owy - może trzeba dodać te głośniki surroundowe lub do wieży podłączyć. Trudno mi odnieść się z całkowitą pewnością. 

 

Poza tym - obraz bajka. Appek w cholerę HBO, Netflix, jakieś ipTV, iple, playery, coś amazona, etc etc.

Jako TV - cud miód malina. 

 

Powodzenia w zakupie.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 55SM8600 jest za 2800 i to jest najlepszy wybór do 3tysi, nawet jest świetny pod konsole i będzie jak znalazł pod najnowsze 65" już troszkę droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolega mi proponował ten model, mówił że bardzo fajny, że ma obsługę PL - także jak masz w domu ciche dni, to pogadasz z pilotem ;)

ale ponoć jest jakiś problme z podświetlaniem (a dokładniej redukcją) w nocy i za mocno wali po oczach.

być może to kwestia konfiguracji.

upewnij się przed ew zakupem.

 

BTW przed chwilą wyklikałem skrypt a w ramach wolnego czasu to: https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-lg-sm8600/780/805

(kończe pisanie, bo głupawka dopadła)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym wyborem może być też Philips 65pus7304. Jedyny w tej kwocie z Dolby Vison oraz Dolby Atmos. Posiada również jako jeden z nielicznych system Android oraz unikalną funkcjonalność Ambilight. Sam posiadam Philipsa na androidzie i jestem z niego bardzo zadowolony. W stosunku do modeli KD-65XG7077 oraz modeli LG będzie o wiele nowocześniejszy i będzie miał większe wsparcie

Teraz w MediaExpert jest nocna promocja i można dorwać ten model poniżej 3 tyś.

65Pus7304 Link

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-65pus7304-uhd-4k-hdr-android-ambilight-3-tv-procesor-p5?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=7c7077ca5231fd6ad758b9d49a2a1eeb

 

Wydaje mi się, że to dobra propozycja. Ale faktem jest to, że trzeba ten telewizor dorwać w tej kwocie na promocji.

Nawet 3,5 tys zł to jest bardzo tanio jak na 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie w cenie w której chcesz się zmieścić warto spojrzeć na bardzo podobny model ale bez Android TV tylko Saphi z wszystkimi najważniejszymi aplikacjami czyli za 2699zł 65PUS6754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TV jeszcze nie został zakupiony, to wspomniany przez ciebie model LG 65UM7610 jak z tej strony https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-65um7610-uhd-4k-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1,bedzie najlepszym wyborem.

Zaletami LG po za niską ceną jest sposób podświetlania matrycy "direct Led"- tylne podświetlenie a nie kiepski Edge led - krawędziowe podświetlenie, kolejno sama matryca IPS z szerokim kątem oglądania 178 stopni- nie zależnie od kąta patrzenia na TV widzisz tą sama jakośc obrazu.

Dodatkowo jak za tak tani TV dostajemy wysoki współczynnik jasności "480 nitów" co przyda się bardzo w oglądaniu w słoneczne dni ale również zwiększy efekt HDR oglądając filmy, kolejno pilot magic z myszką oraz scrollem i komunikacją w jezyku polskim.

Jest jeszcze wiele korzyści jak cos to pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...