Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić chłodzenie na Fortis 3, ale kompletnie nie wiem gdzie podłączyć RGB bo nigdzie ono nie pasuje...Mam takie dwie wtyczki :

https://i.imgur.com/HyH3G2n.jpg

https://i.imgur.com/EoXFPvu.jpg

Mniemam, że do RGB będzie ten żeński (swoją do czego będzie ten męski? Bo on było docelowo zaślepiony), problem w tym, że on nigdzie nie pasuje na płycie :) Podświetlenie z AMD jest tutaj (to zaznaczone po prawej)

https://i.imgur.com/hJW1CDZ.jpg

Jest to wtyczka 7-pionowa. Natomiast to zaznaczone po lewej to myślałem, że tam będę mógł podłączyć RGB ale nie pasuje...Jakiś pomysł? Miał ktoś Fortisa 3 RGB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wtyczka 7 pinowa to usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, ale gdzie podłączyć RGB z Fortisa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki model płyty głównej ?

Już wiem jaki model. Złącze JRGB2 (na 90%)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do złącza RGB / JRGB, bo to w zasadzie to samo, 12V złącze RGB. Co do męskiego odpowiednika - wychodzi on zapewne z wentylatora, jest on tak zaprojektowany w wentylatorach Stella, abyś mógł je ze sobą łączyć (nie wykorzystywać X złącz na płycie, tylko jedno i łączyć szeregowo), jak np w Navisie 240/280/360.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2020 o 17:32, wojtekk5 napisał:

Czyli ten kabelek z trzema wejściami który jest w zestawie trzeba podpiąć w 4 wystające piny od strony 12V czy od prawej ? A drugi koniec do nano kontrolera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, DaRKnEssFrUiT napisał:

Czyli ten kabelek z trzema wejściami który jest w zestawie trzeba podpiąć w 4 wystające piny od strony 12V czy od prawej ? A drugi koniec do nano kontrolera?

Masz Fortisa RGB, czy ARGB?

Wtyczkę 4-pin PWM podłączasz pod płytę. Wtyczkę 3-pin ARGB / 4-pin RGB podłączasz pod odpowiednio złącze na płycie jeśli masz złącza do oświetlenia, a jak nie to pod kontroler nano reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, zawisztheblack napisał:

Masz Fortisa RGB, czy ARGB?

Wtyczkę 4-pin PWM podłączasz pod płytę. Wtyczkę 3-pin ARGB / 4-pin RGB podłączasz pod odpowiednio złącze na płycie jeśli masz złącza do oświetlenia, a jak nie to pod kontroler nano reset.

Mam wersję EVO ARGB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@seba1995x nie potrzebuje dokupować kontrolera, bo ma go w zestawie z chłodzeniem :).

Jaką masz płytę główną? Jeśli masz wejście 3-pin ARGB to wentylator podłączasz pod płte. Jeśli nie to bierzesz dorzucony do zestawu z chłodzeniem kontroler Nano Reset i do niego podłączasz wtyczkę oświetlenia wentylatora. Do kontrolera podłączasz zasilanie ze złącza SATA, a pod dwupinowe wejście podłączasz przewód idący od przycisku reset z obudowy. Oświetlenie zmieniasz naciskają wtedy przycisk reset z obudowy.

@DaRKnEssFrUiT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, zawisztheblack napisał:

@seba1995x nie potrzebuje dokupować kontrolera, bo ma go w zestawie z chłodzeniem :).

Jaką masz płytę główną? Jeśli masz wejście 3-pin ARGB to wentylator podłączasz pod płte. Jeśli nie to bierzesz dorzucony do zestawu z chłodzeniem kontroler Nano Reset i do niego podłączasz wtyczkę oświetlenia wentylatora. Do kontrolera podłączasz zasilanie ze złącza SATA, a pod dwupinowe wejście podłączasz przewód idący od przycisku reset z obudowy. Oświetlenie zmieniasz naciskają wtedy przycisk reset z obudowy.

@DaRKnEssFrUiT

Mam Tomhawk Max B450

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja płyta nie ma złącza 3-pin 5V ARGB i musisz podłączyć wentylator pod kontroler dodawany w zestawie z chłodzeniem, tak jak Ci to opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi