Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera 3300X, korekta - mogę dać za 5775C max 500zł. :rotfl:

 

Widzę że na allegro ktoś zrzucił cenę na 1150zł, za późno :E to nazywa się - obudzić się z ręką w nocniku. Trzeba było obniżyć o 300-500zł miesiąc temu, dziś nikt tego nie kupi. Laik nie kupi bo po prostu nie zna się na procesorach i nie wie co to za ustrojstwo ten 5775C. Może kupić tylko jakiś kolekcjoner do swojej kolekcji, bo ktoś obcykany w temacie nie da 1100zł za 5775C gdy za prawie taką samę sumę ma 3100/B450/16GB, a stare klamoty czyli H97/Z97, ram, procesor też można sprzedać i zyskać dodatkową gotówkę.

 

Mocno zaskoczyły 3100 oraz 3300X. Wysokie taktowanie, wysokie IPC, niski pobór energii. 3300X widać że prawie piłuje na limicie i stąd jego wyższy pobór energii ale 3100 na stock sam pobiera około 50Watt, bardzo dobry wynik. Zrobić im undervolta i podstawić na stałym taktowaniu 3600MHz i pewnie powyżej 40Watt nie wyjdą.

Wystarczy dać w tytule "SZYBSZY OD 4790k" i dać parę linków w opisie.

Ano może, ale...

...ilu masz obrońców nie zmieniania platformy nawet w tym wątku, gdzie w teorii na takich forach są power userzy dla których wymiana mobo i postawienie nowego OS to nie problem? Byłbym spokojny o tę sprzedaż ;) Za każdym razem jak dawałem za używanego intela cenę, w której myślałem że nie pójdzie to szedł. Niestety nie dotyczy AMD :/

 

Mnie z kolei mocno wkurzyła cała sytuacja z niekompatybilnością Ryzenów 4000 z B450. Istotny argument przejścia z Intela na AMD upadł, bo bez drogiej płyty jest to martwa podstawka. Choć patrząc po tym co ludzie piszą jestem załamany - wielu deklaruje że ok spoko nic się nie stało po prostu kupię mobo B550. To się nazywa dobrze wytresowany klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie w portfelu rodzicow

 

jaki jest sens zamiany sprawnego i wydajnego na dzisiejszy czas i7 4790k na szajs R 1600AF by odsprzedac go za rok za 100 PLN i kupic 3600 za 250?

byle wydac kase dla wlasnego EGO (przed laskami mozna sie chwalic czyms innym)

 

Chyba ze , aby sie pochwalic: wykrecilem swojego R 3600 o cale 27MHz, udalo mi sie to jak zmienilem chlodzenie na ciekly azotlol2.gif

Ciekawy jestem jak długo jeszcze ludzie będą myśleli o nadprzyrodzonych mocach tej i7

obudź się

 

tu masz pokazaną piekielną moc tego procesora w starciu z obierakiem do ziemniaków R1600AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy AMD wypuści nowszą podstawkę od obecnej, to sprzedaż używanych części spadnie do poziomu AM3? Wtedy podaż będzie większa od popytu i ceny jeszcze spadną, więc patrząc na stosunek zakup/odsprzedaż może być słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie w portfelu rodzicow

 

jaki jest sens zamiany sprawnego i wydajnego na dzisiejszy czas i7 4790k na szajs R 1600AF by odsprzedac go za rok za 100 PLN i kupic 3600 za 250?

byle wydac kase dla wlasnego EGO (przed laskami mozna sie chwalic czyms innym)

 

Chyba ze , aby sie pochwalic: wykrecilem swojego R 3600 o cale 27MHz, udalo mi sie to jak zmienilem chlodzenie na ciekly azotlol2.gif

 

Ty się czasami zastanawiasz nad tym co piszesz ? Odnoszę wrażenie, ze chyba odpływasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak Cie zrozumiałem :P

zbyt długo zwlekałeś ze sprzedadzą ...

 

dolar poszedł w gore i ceny, tez

 

najtansze plyty z97 są po 300zł, asusa itx z97 plus sprzedalem ostatnio za 550zł (WTF), ram to samo, dobre ddr3 2133-2400 350-400zł O_O

 

oczywiscie calosci (mobo proc ram - nikt nie kupi bo w tej cenie moze miec przeciez nowsze, dlatego sell na czesci to jedyne rozwiązanie zeby sprzedac drozej)

 

 

jak ktos mowi ze cos powinno kosztowac polowe ceny niz realnie kosztuje nie zna realiów rynku, jak tak mialoby byc to i7 2600 bylyby za darmo do core 2 quad by dopłacali, z gpu to samo, gtx1070 mozna kupic za 750-800zł najtansze, a 1050ti idą po 550-600 :D, poprostu inne zastosowanie, slaby zasilacz, niechec do zmian

 

kilka ostatnich deali

q9650 poszedł za 230zł

3770k za 600

4770k za 700

7700k mialem wystawionego rok za 1230zł i sie z nim lekko mowiac bujalem, z tym ze obserwowalem rynek i ostatnie pol roku ofert było coraz mniej wiec liczylem ze wkoncu sie sprzeda za min 1100-1150, poszedł za 1300, a i tak to najtansza oferta bo teraz widuje po 1400-1500

 

 

a najlepsze są płaczki własnie - cpu 1000zł, witam dam 500zł bo nowy ryzen 600, - WTF - to kup ryzena i młotkiem wcisnij w socket, to samo z ramem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar poszedł w gore i ceny, tez

 

najtansze plyty z97 są po 300zł, asusa itx z97 plus sprzedalem ostatnio za 550zł (WTF), ram to samo, dobre ddr3 2133-2400 350-400zł O_O

 

oczywiscie calosci (mobo proc ram - nikt nie kupi bo w tej cenie moze miec przeciez nowsze, dlatego sell na czesci to jedyne rozwiązanie zeby sprzedac drozej)

 

 

jak ktos mowi ze cos powinno kosztowac polowe ceny niz realnie kosztuje nie zna realiów rynku, jak tak mialoby byc to i7 2600 bylyby za darmo do core 2 quad by dopłacali, z gpu to samo, gtx1070 mozna kupic za 750-800zł najtansze, a 1050ti idą po 550-600 :D, poprostu inne zastosowanie, slaby zasilacz, niechec do zmian

 

kilka ostatnich deali

q9650 poszedł za 230zł

3770k za 600

4770k za 700

7700k mialem wystawionego rok za 1230zł i sie z nim lekko mowiac bujalem, z tym ze obserwowalem rynek i ostatnie pol roku ofert było coraz mniej wiec liczylem ze wkoncu sie sprzeda za min 1100-1150, poszedł za 1300, a i tak to najtansza oferta bo teraz widuje po 1400-1500

 

 

a najlepsze są płaczki własnie - cpu 1000zł, witam dam 500zł bo nowy ryzen 600, - WTF - to kup ryzena i młotkiem wcisnij w socket, to samo z ramem

Ty robisz na tym biznesy, z twojej strony ma to sens. Ale skoro jak sam napisałeś, można dobrze sprzedać stare graty to jaki sens jest brania bohatera tego topicu zamiast sprzedania gratów i kupienia za ten sam hajs nowej platformy. Jakie zalety mają te stare procesory względem nowych które można jak sam wyliczyłeś kupić w cenie gratów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

juz od jakiegos czasu nie robie, ale jak mam mozliwosc sprzedazy za 900 to nie wystawiam za 500 bo wypada :E, kupi handlarz i tak wystawi za 900

 

teraz cie zaskocze, pare lat temu (am4 juz wchodzilo, wiec nie az tak dawno temu) klient w serwisie u znajomego zaplacił, nie wiem dokladnie ile ale kolo 200-300zł za NOWĄ płyte na socket 478 - identyczną która padła - miał pełno aplikacji "przypisanych" do systemu/płyty - poprostu czasowo by mu sie nie oplacalo tego robic na nowo - ze swojego doswiadcznia to robilem wlasnie takie komputer - gdzie moim zadaniem bylo zainstalowanie hardware (nawet za darmo/20zł bym zrobił) ale potem doszedł reinstal oprogramowania co robiłem 2 dni po 6-8godzin - z dojazdami wzialem 200zł - serwis za takie cos pewnie wziałby lekko 1000zł, bo raz sam mialem problem z systemem gdzie bylo oprogramowanie kasowe - i niestety nie dalo sie tego przeinstalowac osobiscie, tylko musiał gosc przyjechac specjalnie i zrobic na miejscu - - 2h roboty 450zł O_O

 

 

pdosumowujac - ludziom sie niechce/boją sie itp - mogą to odłozyc

 

kupic starszego procka drozej to nie jest glupi pomysł bo jesli nawet ma byc na chwile to po tej chwili i tak sie sprzeda ;)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość specyficzny scenariusz, tak jak np warsztaty samochodowe szukające lapków z xp i com.

 

Tu bardziej nabywcami tych mitycznych i7 nie są posiadacze takiej egzotyki, a raczej ludzie ktorym sie wokol wciska o mitycznosci tych cepów ;)

 

Pytam o sens pchania sie w takie cos jako zu, bo takie cuda są polecane nieswiadomym ludziom do grania. Jak zestawy gamingowe z allegro z i7 2700 za 3-4 koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ze w cenie 4790k mozna miec 5820k z mobo x99 (moze lekko drozej) ale mamy quadchanel duzo pci-e, sli/cf naraz i najwazniejsze +50% wydajnosc bo 6/12 a nie 4/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości dzisiaj obserwowałem 3 aukcje 4790k na niemieckim ebay. W każdym ponad 30 bidów i każdy sprzedał się w przeliczeniu za ~800pln :E

 

https://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-4790K-4-0-GHz-Quad-Core-BX80646I74790K-Processor/233576764177?hash=item3662429311:g:8CwAAOSwuytenG2u

https://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-4790K-4-0-GHz-Quad-Core-BX80646I74790K-Processor/303557327672?hash=item46ad6d3b38:g:RpsAAOSwhQlerZAK

https://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-4790K-4-0-GHz-Quad-Core-BX80646I74790K-Processor/124175598398?hash=item1ce971433e:g:HI0AAOSwbLpesADE

 

Hardcorowe trzymanie ceny. Nowiutki ryzen 3600 w tej samej cenie chodzi :E

 

Sam nie wiem czy sprzedawać moją sztukę, czy zostawić na pamiątkę bo w sumie fajna sztuka i przy do woltowaniu leciutko śmiga na 4.8Ghz, a nawet i testowo 5Ghz wydusiłem, ale tu by się już skalp przydał bo za długo nie trzyma tych 5Ghz przez temperatury.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak możesz małym kosztem zmienić zestaw to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę dziwię się jeleniom,że się chcą kupować i7 4790K za 800zł i więcej.

i7 trzymają cenę z tego powodu,że jeszcze w grach dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ceny są absurdalne ale wytłumaczę najprościej jak się da dlaczego kupują.

5 lat temu ziomek kupił komputer na i5, który wymiatał i ogarniał wszystko na ultra.

Rok temu gpu przestało dawać radę to sprzedał tego gtx970 dołożył 400zł i ma gtx 1070/ 1080.

 

Teraz widzi, że i5 już nie daje rady to sprzeda, dołoży 300zł kupi i7 i pogra kolejne 2-3 lata.

Całość operacji banalnie prosta, nic nie musi robić o niczym czytać.

 

Scenariusz drugi.

Ziomek musi sprzedać wszystko = czas

Ziomek musi poczytać co teraz jest opłącalne i znaleźć wszystkie komponenty = czas

Ziomek musi to zamówić, poskładać = czas

Ziomek musi założyć temat na forum, że mu pamięć ram nie wstaje na ryzenie albo nie umie ustawić profilu xmp = czas

Ziomek musi robić clear cmos dwanaście razy podczas ustawiania pamięci w biosie bo mu komp nie bootuje = czas

Ziomek musi założyć temat na forum, że jego nowy ryzen 1600af w sumie jest taki sam albo nawet słabszy w csgo niż jego 5 letni i5 / autentyk

Ziomek musi przetestować dwadzieścia osiem rad aby znaleźć rozwiązanie dlaczego tak jest = czas / autentyk

Ziomek musi czytać spam ryzenowców żeby podał wyniki w aida64 i tempy w occt / autentyk

 

Scenariusz trzeci.

Ziomek zna się na sprzęcie i rozsądnie sprzedaje starą platformę, kupuje czekoladę czipsy i ustawia wszystko krok po kroku i jest szczęsliwy dopóki nie odkryje, że zamiast grania to już lepiej ustawiac 24 timingi ramu i walczyć o 25mhz na cpu żeby mieć o 0,05ns lepszy odczyt w aidzie i 24 pkt w cinebenchu :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To który podpunkt Ci przypisać ? :lol2: :lol2:

 

4016ba6433e89.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są absurdalne ale wytłumaczę najprościej jak się da dlaczego kupują.

5 lat temu ziomek kupił komputer na i5, który wymiatał i ogarniał wszystko na ultra.

Rok temu gpu przestało dawać radę to sprzedał tego gtx970 dołożył 400zł i ma gtx 1070/ 1080.

 

Teraz widzi, że i5 już nie daje rady to sprzeda, dołoży 300zł kupi i7 i pogra kolejne 2-3 lata.

Całość operacji banalnie prosta, nic nie musi robić o niczym czytać.

 

Scenariusz drugi.

Ziomek musi sprzedać wszystko = czas

Ziomek musi poczytać co teraz jest opłącalne i znaleźć wszystkie komponenty = czas

Ziomek musi to zamówić, poskładać = czas

Ziomek musi założyć temat na forum, że mu pamięć ram nie wstaje na ryzenie albo nie umie ustawić profilu xmp = czas

Ziomek musi robić clear cmos dwanaście razy podczas ustawiania pamięci w biosie bo mu komp nie bootuje = czas

Ziomek musi założyć temat na forum, że jego nowy ryzen 1600af w sumie jest taki sam albo nawet słabszy w csgo niż jego 5 letni i5 / autentyk

Ziomek musi przetestować dwadzieścia osiem rad aby znaleźć rozwiązanie dlaczego tak jest = czas / autentyk

Ziomek musi czytać spam ryzenowców żeby podał wyniki w aida64 i tempy w occt / autentyk

 

Scenariusz trzeci.

Ziomek zna się na sprzęcie i rozsądnie sprzedaje starą platformę, kupuje czekoladę czipsy i ustawia wszystko krok po kroku i jest szczęsliwy dopóki nie odkryje, że zamiast grania to już lepiej ustawiac 24 timingi ramu i walczyć o 25mhz na cpu żeby mieć o 0,05ns lepszy odczyt w aidzie i 24 pkt w cinebenchu :E

po przeczytaniu tego temtu, zakładam że jak sytuacja nie będzie dotyczyła tego "Ziomka" co chyba jest jakimś bezmózgiem, to wejdzie sobie na proline, wrzsuci do kosztyka 5 3600, najtansze B450 i jakieś ballistici - cyk i po temacie :)

 

oczywiście trzeba sprzedać swoje stare gnioty posuwając się do wystawienia ich na allegro za jakąs absurdalną kwotę - kolejne 3 minuty życia :) (tyle samo co wystawienie starego procka)

 

potem to trzeba wysłać - tak samo jak swój stary procesor :)

 

zapomniałem tez, że pewnie zakup nowego sprzętu ze sklepu zejdzie szybciej nic polowanie na starego dniota i7 w dobrej cenie na allegro :)

 

co jeszczE? a jeszcze to, że ziomka ktos może wyszurać na te parę stówek jak kupuje stare i7 z drugiej ręki - a zakupu z normalnego sklepu jest pewien - i na 100% nikt go nie oszuka :)

 

 

 

jak ktoś ma kupować i7 za absurd zotych :) to tak jak pisałem były są i bedą ESy 6700K :D

nawet jednego w secie z mobo mogę komuś chętnemu ogarnać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To który podpunkt Ci przypisać ? :lol2: :lol2:

No widzisz, a teraz pomyśl o ziomeczku, który tylko chciał wymienić procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma i7 4790K i jeszcze nie daj boze plyte B i ramy 1600 bo takie zestawy tez sie zdarzaja to jedynym rozsadnym wyjsciem jest to sprzedac i przejsc teraz na amd lub za chwile na 10 gen intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ktoś siedzi na płycie typu Z97-Deluxe, Gaming 9 AC, czy np XPOWER AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ktoś siedzi na płycie typu Z97-Deluxe, Gaming 9 AC, czy np XPOWER AC.

 

 

to powienien to sprzedać już chwilę temu ;)

 

niestety z topowych gratów rzadko odzyskuje się kasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6700K/7700K i 8700K tez straca na wartosci po wyjsciu i3, i5 10 gen

 

A i5 8 i 9 generacji to dopiero poleca w dol z cenami uzywek. Przeciez swiadomy uzytkownik nie kupi i5 9400F za 600 zl jak za niewiele wiecej bedzie mogl kupic 10400F procesor z dodatkowymi 6 watkami

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższą chwilę ;)

A potem dokładnie to samo z każdą kolejną. Chyba, że stwierdził, że nie zmienia bo wszystko mu super działa. No i obecnie zrobił się problem, bo aktualny odpowiednik kosztuje "trochę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu sprzedałem na allegro procka i7 6700k (poszedł za 897 zł) i płytę z170 Pro Gaming (290 zł).

 

Po tyle samo chodziły w 2017/2018 roku. Prawie 3 lata (!) Wtedy nawet rozważałem tą platformę. Aż nie do wiary że dalej potrafią trzymać takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tyle samo chodziły w 2017/2018 roku. Prawie 3 lata (!) Wtedy nawet rozważałem tą platformę. Aż nie do wiary że dalej potrafią trzymać takie ceny.

 

 

ja tam mu gratuluję takiej sprzedaży :)

trafienie łosia na loterii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam

4690k 4.6ghz

Rx 580

16gb ddr3 2100 cl 9-10-10-29 1T

Z97x gaming 5

 

I miałem plany na tego 4790k ale chyba macie rację nie warto za tyle kasy uzywke kilkuletnia. Max 500zl powinien kosztowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obecnie mam

4690k 4.6ghz

Rx 580

16gb ddr3 2100 cl 9-10-10-29 1T

Z97x gaming 5

 

I miałem plany na tego 4790k ale chyba macie rację nie warto za tyle kasy uzywke kilkuletnia. Max 500zl powinien kosztowac

 

 

Szukasz jelenia na to co masz i jak sie uda to doplacasz i przesiadasz sie na 3600 + B450 + ramy ddr4 3200

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...