Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależało mi też na jednym silnym wątku (starsze gry), więc 3100 zamiast 1600AF.

 

Różnice? Np. Cinebench twierdzi, że 4790@4GHz + DDR3-2200/CL9 -> 3100@4.3 + DDR3-3733/CL16 to mniej więcej +30% jednowątkowo i +45% multi.

Nie ma na necie dużo o wydajności po podkręceniu 1600AF vs R3100 jednak widać że 12 wątków broni się lepiej ;)

dużo lepszym wyborem jest R3300X

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3581-amd-ryzen-3-3300x-cpu-review-vs-3100-clock-for-clock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zależało mi też na jednym silnym wątku (starsze gry), więc 3100 zamiast 1600AF.

 

Różnice? Np. Cinebench twierdzi, że 4790@4GHz + DDR3-2200/CL9 -> 3100@4.3 + DDR3-3733/CL16 to mniej więcej +30% jednowątkowo i +45% multi.

 

Jakbyś miał 4790k to już być tak ochoczo nie zmienił na 4/8 od AMD

 

Sam się powoli przymierzam do zmiany na coś gdzie zauważę konkretną różnicę, ale chyba AMD opuszczę i pójdę w 10600k lub 10700k, a później jak będzie warto to podmianka na Rocket Lake, no, ale jeszcze myślę, AMD trochę kusi lepszą ceną, ale gorsza wydajność no i sama konfiguracja i prowadzenie pamięci u AMD mi nie odpowiada zbytnio.

 

Znalazłem mój teścik single z 4790k po OC.

7P4qHaq.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z jakiej aukcji brales? Jest pewnosc ze nie bedzie cla ?

Pierwsza akcja z alie za 173 dolce, kuponami zjechałem na 168 dolarów. Niby jest już w Polsce, to w przyszłym tyg mogę dać znać jaka jest różnica między i5-4690k 4,5 GHz, a i7 5775c (OC na Asus Z97 Hero jakieś będzie robione) i czy dopłata ~350 zł miała sens. Jak się będzie dusił w Warzone, to pójdzie cały config na sell i zobaczymy ile wycisnę na AM4 :P

 

Ale jak masz jakąś i5, to możesz spróbować Xenona którego wymienił @Michaelred w temacie. Mi kompletnie z głowy wyleciało, że Xenony były na LGA1150. Swoją drogą ciekawe jak sobie w dzisiejszych czasach radzą Xenony siedzące na 2011 v3 - ktoś ma? :D

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę dużą odczujesz. Między i5 a i7 4790k jest przepaść w minimalnym i średnim fps w miejscach procesorowych, a na broadwellu będzie jeszcze lepiej, oby tylko dał radę na sensownych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo lepszym wyborem jest R3300X

Nie, im szybsza pamięć = IF, tym 3100 mniej traci (zegar w zegar) w stosunku do 3300x.

 

Jakbyś miał 4790k to już być tak ochoczo nie zmienił na 4/8 od AMD

Tym bardziej ochoczo bym zmienił, korzystając z zadziwiająco wysokich cen używanych Haswelli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny dalej są wysokie i przez najbliższe miesiące nie zapowiadają się jakieś zauważalne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakbyś miał 4790k to już być tak ochoczo nie zmienił na 4/8 od AMD

 

Sam się powoli przymierzam do zmiany na coś gdzie zauważę konkretną różnicę, ale chyba AMD opuszczę i pójdę w 10600k lub 10700k, a później jak będzie warto to podmianka na Rocket Lake, no, ale jeszcze myślę, AMD trochę kusi lepszą ceną, ale gorsza wydajność no i sama konfiguracja i prowadzenie pamięci u AMD mi nie odpowiada zbytnio.

 

Znalazłem mój teścik single z 4790k po OC.

https://i.imgur.com/7P4qHaq.png

 

 

Zestaw 3600+B450 to koszt zaczynający się od 1050zł, wybierając Intela, ma sens, ale nie do RTX 2070, do karty RTX 2080Ti jak najbardziej. ;)

Więc sobie przekalkuluj ile dopłacasz, a ile zyskujesz, ale jak to nie ma znaczenia, to można szaleć.

 

Jak masz monitor 4k, to się nieźle przejedziesz dopłacając do Intela.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niedługo nowe GPU, nie jestem niewolnikiem ultra więc do 120hz będzie jak najbardziej czasami grane, a zapas mocy zawsze warto mieć jak się zmienia platformę raz na kilka lat, aby uniknąć dropów na minimalnym.

 

Zresztą już zdecydowałem i zmieniłem. Względem 3700X + sensowne mobo* dopłaciłem ~150euro do 10700k + sensowne mobo*

 

A w sumie realnie to dopłaciłem 100euro lub mniej bo dostałem jeszcze za free myszkę ROG Gladius II Core

i jeszcze muszę rozkminić bo jest jakiś pakiet do nowo zakupionego intela z grami dają np. SW Jedi + TW: Three Kingdoms

 

 

*sensowne mobo w obydwu przypadkach niemal identyczna cena

Asus ROG Strix X570-F Gaming

Asus ROG Strix Z490-F Gaming

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niedługo nowe GPU, nie jestem niewolnikiem ultra więc do 120hz będzie jak najbardziej czasami grane, a zapas mocy zawsze warto mieć jak się zmienia platformę raz na kilka lat, aby uniknąć dropów na minimalnym.

 

Zresztą już zdecydowałem i zmieniłem. Względem 3700X + sensowne mobo* dopłaciłem ~150euro do 10700k + sensowne mobo*

 

A w sumie realnie to dopłaciłem 100euro lub mniej bo dostałem jeszcze za free myszkę ROG Gladius II Core

i jeszcze muszę rozkminić bo jest jakiś pakiet do nowo zakupionego intela z grami dają np. SW Jedi + TW: Three Kingdoms

 

 

*sensowne mobo w obydwu przypadkach niemal identyczna cena

Asus ROG Strix X570-F Gaming

Asus ROG Strix Z490-F Gaming

 

 

3700X obsłuży nawet płyta za 249zł Gigabyte B450M DS3H AM4, a jak format mATX nie odpowiada to do 500zł są ATX, więc nie widzę uzasadnienia dla X570 za 1300 zł.

Z Ampere dopiero RTX 3080Ti zaoferuje solidną wydajność w 4k, RTX3070/3080 powinny zaoferować komfortowe 60 fps w 4k, bez spadków. ;)

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

493 w single core na 4.3 Ghz czyli przy niskim napięciu

 

 

czemu nie 1070kf? płacić tyle szmalu za integrę :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3700X obsłuży nawet płyta za 249zł Gigabyte B450M DS3H AM4, a jak format mATX nie odpowiada to do 500zł są ATX, więc nie widzę uzasadnienia dla X570 za 1300 zł.

Z Ampere dopiero RTX 3080Ti zaoferuje solidną wydajność w 4k, RTX3070/3080 powinny zaoferować komfortowe 60 fps w 4k, bez spadków. ;)

 

Wiem, że obsłuży, ale ja przesiadając się z platformy na platformę raz na 4-5 lat nie mam zamiaru przesiadać się na jakąś bida platforme. Chce coś w miarę konkretnego co pozwoli na spokojną zabawę w OC i dobre prowadzenie RAMu bo mam nadzieję, że te patrioty 4400Mhz CL19 na B-die co zakupiłem pozwolą na fajną zabawę :D

 

Tak samo chce coś w miarę przyszłościowego. Biorąc Z490 mam opcję przesiadki na Rocket Lake jak będzie warto.

 

Gdybym się teraz zdecydował na ryzena to tylko X570 bo to pozwoliło by mi na zmianę na Ryzena 4xxx jak było by warto :E

No, ale zdecydowałem, że idę w intela.

 

Nie ma co roztrząsać co do czego, ludzie kupują sportowe auta gdzie mamy na większości dróg ograniczenia do 90km/h, a komplet opon kosztuję zdecydowanie więcej niż taki zestaw na 10700k :E Zabawa też się liczy :D

 

czemu nie 1070kf? płacić tyle szmalu za integrę :)?

~40euro, 10700KF teraz nigdzie nie widziałem dostępnych, zresztą integra czasami się przydaje, więc i tak chyba wolę mieć niż nie mieć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700X obsłuży nawet płyta za 249zł Gigabyte B450M DS3H AM4, a jak format mATX nie odpowiada to do 500zł są ATX, więc nie widzę uzasadnienia dla X570 za 1300 zł.

Z Ampere dopiero RTX 3080Ti zaoferuje solidną wydajność w 4k, RTX3070/3080 powinny zaoferować komfortowe 60 fps w 4k, bez spadków. ;)

Tylko pytanie jakie temperatury będziesz miał na VRM.

Ja do 3700X/3800X/3900X nie polecę niczego poniżej B450 Aorus Pro/Elite czy B450 Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko pytanie jakie temperatury będziesz miał na VRM.

Ja do 3700X/3800X/3900X nie polecę niczego poniżej B450 Aorus Pro/Elite czy B450 Tomahawk.

 

 

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym taki test z termowizją.

 

Bez znaczenia, 3700X nie jest procesorem, który wymaga nie wiadomo jakiej sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny i7 poszczególnych generacji na allegro w opcji Kup Teraz rozpietosc miedzy najlepsza a 4-5 ofertą.

 

 

i7-860 4x2,8GHz 150-170zł

i7-2600 4x3,4Ghz 250-325zł

i7-3770 4x3,4Ghz 330-380zł

i7-4770 4x3,4Ghz 430-480zł

i7-6700 4x3,4GHz 700-800zł

i7-7700 4x3,6GHz 900-1100zł

i7-8700 6x3,2GHz 1200-1400zł

i7-9700 8x3,0GHz 1250-1450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo ładnie, intel ma ofertę na każdą kieszeń.

10letni i7 860 wciąż daje radę do 60fps - piękny zakup

 

[m edia]

[/media]

 

 

jeszcze zaraz będzie, że piękny zakup na dziś :D?

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, intel ma ofertę na każdą kieszeń.

10letni i7 860 wciąż daje radę do 60fps - piękny zakup

Nie wydaje mi się żeby minimalny FPS był na tym dobry.

Do gier dzisiaj minimum to Sandy lub Ivy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ta, kupcie teraz sensowną płytę na 1366 w sensownych pieniądzach, tzn nie w takich gdzie coś normalnego masz mb+cpu+ram w cenie samej płyty :E

 

co z tego ze procek na 1366 kosztuje 50zł za i7 jak plyta do tego stoi 400 :E

 

za 450 ziko to jest a320+1200af nowe, z 3 letnią gwarą a nie proc piekarnik i płyta 10 lat katowana uj wie ile i czym.

 

i zaraz pewnie ktoś wyskoczy z badziewnym h55 do procka z tdp125w.

 

3950x też na a320 kładziecie? albo i9-10900k na budżet z chipsetem h na s1200(jak powstanie)? w sumie można, jak ktoś lubi 80stopni na vrm przy pulpicie to spoko :E

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ziomuś ale my tu mówimy o tym, że jak ktoś go kupił 10 lat temu to zrobił turbo deal a Ty znowu jakieś spamy, gównoburze AMD. Dzisys....

To tak jakbyś teraz kupił intela 10 rdzeni / 20 wątków - na tym masz kolejne 10 lat grania na luzaczku.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ziomuś ale my tu mówimy o tym, że jak ktoś go kupił 10 lat temu to zrobił turbo deal a Ty znowu jakieś spamy, gównoburze AMD. Dzisys....

zrobił nie zrobił, proc sie postarzał a brak avx niestety będzie dokuczał coraz mocniej.

a z prockami intela zawsze był problem ze co generacja to socket. i tak jakbym chciał po 5 latach zmienić bo taki mam kaprys to nie mogę, leci mb w komplecie. Akurat na tym polu AMD nikt wsparcia nie odmówi: am3+ było z 5 lat na rynku, am4 już 4. Po prostu do ludzi którzy są ustawieni na intela nie dociera ta argumentacja, dlatego ceny są jakie są.

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawy temat :) Sam mam i7-4790k i ze zmianą platformy miałem zamiar czekać do premiery R4xxx, ale po przeczytaniu tego wątku zaczynam myśleć czy nie zrobić upgrade teraz skoro sprzedaż komponentów pokryje prawie w 100% przejście z małym wkładem własnym. Więc czemu nie skorzystać?

 

W takim przypadku sprzedałbym teraz swoje klamoty i na lapku przeczekał do premiery R5 3600xt. Do tego kupiłbym porządne mobo aby było już na R7 z serii 4xxxx, gdzie pewnie wtedy bym się przesiadł dopiero grubo rok po ich premierze, a nie na początku jak planowałem.

 

Tylko mam pytanie, ile mogę wołać za swoją aktualną płytę: Asrock Extreme 6 Z97? Ramy mam G.Skill TridentX, DDR3, 16 GB,2400MHz, CL10 więc może te za 400zł by poszły.

 

Druga sprawa, moje aktualne chłodzenie Grandis 1 XE1236 powinno starczyć pod Ryzeny?

Edytowane przez Marco102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś ale my tu mówimy o tym, że jak ktoś go kupił 10 lat temu to zrobił turbo deal a Ty znowu jakieś spamy, gównoburze AMD. Dzisys....

To tak jakbyś teraz kupił intela 10 rdzeni / 20 wątków - na tym masz kolejne 10 lat grania na luzaczku.

 

tak napisałeś poprzedni post, że ja też myślałem, że nam zaraz będzie tłumaczył, że najlepsza inwestycja na dziś to i7 1gen :D

 

 

Ciekawy temat :) Sam mam i7-4790k i ze zmianą platformy miałem zamiar czekać do premiery R4xxx, ale po przeczytaniu tego wątku zaczynam myśleć czy nie zrobić upgrade teraz skoro sprzedaż komponentów pokryje prawie w 100% przejście z małym wkładem własnym. Więc czemu nie skorzystać?

 

W takim przypadku sprzedałbym teraz swoje klamoty i na lapku przeczekał do premiery R5 3600xt. Do tego kupiłbym porządne mobo aby było już na R7 z serii 4xxxx, gdzie pewnie wtedy bym się przesiadł dopiero grubo rok po ich premierze, ale na początku jak planowałem.

 

Tylko mam pytanie, ile mogę wołać za swoją aktualną płytę: Asrock Extreme 6 Z97? Ramy mam G.Skill TridentX, DDR3, 16 GB,2400MHz, CL10 więc może te za 400zł by poszły.

 

Druga sprawa, moje aktualne chłodzenie Grandis 1 XE1236 powinno starczyć pod Ryzeny?

 

mądra decyzja :)

ja chyba bym wystawiał w secie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmartwię Cie, będziesz musiał troszku dopłacić po sprzedaży Ryzen 3600 to koszt 859 zł w xkom do tego płyta i ram

Edytowane przez Gloin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...