Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dlatego napisałem, że z wkładem własnym. Logiczne, że sprzedaż starych komponentów nie pokryje upgrade w 100% tylko pozwoli jednak sporo obniżyć koszty z własnej kieszeni.

Edytowane przez Marco102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zależności jaką płytę i pamięci wybierzesz.

 

Na ebay taki 4790k sprzedaje się za ~170 euro czyli tyle co kosztuję nówka ryzen 3600

TridentX 2400 CL10 16 GB to ~90euro

Lepsze płyty na z97 to ~70euro+

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :) Sam mam i7-4790k i ze zmianą platformy miałem zamiar czekać do premiery R4xxx, ale po przeczytaniu tego wątku zaczynam myśleć czy nie zrobić upgrade teraz skoro sprzedaż komponentów pokryje prawie w 100% przejście z małym wkładem własnym. Więc czemu nie skorzystać?

 

W takim przypadku sprzedałbym teraz swoje klamoty i na lapku przeczekał do premiery R5 3600xt. Do tego kupiłbym porządne mobo aby było już na R7 z serii 4xxxx, gdzie pewnie wtedy bym się przesiadł dopiero grubo rok po ich premierze, a nie na początku jak planowałem.

 

Tylko mam pytanie, ile mogę wołać za swoją aktualną płytę: Asrock Extreme 6 Z97? Ramy mam G.Skill TridentX, DDR3, 16 GB,2400MHz, CL10 więc może te za 400zł by poszły.

 

Druga sprawa, moje aktualne chłodzenie Grandis 1 XE1236 powinno starczyć pod Ryzeny?

Też mam ale i7 4790 bez K ustawionego na 4Ghz turbo.

Niestety mam B85 czyli ramy siedzą na 1600Mhz, co bardzo mi podcina skrzydła tego CPU.Ale mi i tak to wystarcza co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cie, będziesz musiał troszku dopłacić po sprzedaży Ryzen 3600 to koszt 859 zł w xkom do tego płyta i ram

 

778 w zadowoleniu, plus na dniach w różnych serwisach (w tym komuna i owocowy) był po 749

 

płyty zaczynają się nawet poniżej 300 zł b450 a memki jakies 379

 

zaraz mu ktoś napisze, że trzeba dać 2k za set :D

 

 

 

https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/procesory/amd-procesor-ryzen-5-3600-3-6gh-100-100000031box?utm_source=tradedoubler&utm_medium=Premium2&utm_campaign=2381265&utm_content=zadowolenie&tduid=f0e54be9c1652da82615c7ced3e4a43f

 

+ moze byc jeszcze promka za newsletter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po raz kolejny dziwi mnie podejście niektórych doradców. Ebay, allegro itp Owszem można wystawić i7 4790k za 900zl, ale to jest oferta dla jeleni i żadne argumenty mnie nie przekonają, że jest inaczej. Jak ktoś ma rozum to puści taki procek za max 500zł i tak dużo nie straci zważywszy, że mówimy o prawie 6 letnim CPU!!! Ja swojego i5 4670K sprzedałem za 350zł, a za tą kaskę miałem nówkę płytę B450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4670k za 350zł? Masz Ty rozum i godność człowieka? Co to za polowanie na jeleni, ja mojego sprzedałem "uczciwie" za 250 :(

On ma 2x mniej wątków niż i7 czyli 350zł x 2 = 700zł prosta matematyka :E

 

A tak serio, to wystawianie za 900zł to jedno, ale rzecz w tym, że w aukcjach bez ceny minimalnej przekraczają 700zł, popyt i kupujący regulują ceny, szczególnie na allegro/olx gdzie jest masa sprzedawców i każdy może wystawić wg własnego uznania :cool:

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4670k za 350zł? Masz Ty rozum i godność człowieka? Co to za polowanie na jeleni, ja mojego sprzedałem "uczciwie" za 250 :(

On ma 2x mniej wątków niż i7 czyli 350zł x 2 = 700zł prosta matematyka :E

 

Twoja matematyka troche ssie :E

2 x mniej wątków nie oznacza 2 x mniejszej wydajnosci bo tutaj jedynie odpada HT :E

 

4r/8w nie jest dwukrotnie szybsze od 4r/4w :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety po raz kolejny dziwi mnie podejście niektórych doradców. Ebay, allegro itp Owszem można wystawić i7 4790k za 900zl, ale to jest oferta dla jeleni i żadne argumenty mnie nie przekonają, że jest inaczej. Jak ktoś ma rozum to puści taki procek za max 500zł i tak dużo nie straci zważywszy, że mówimy o prawie 6 letnim CPU!!! Ja swojego i5 4670K sprzedałem za 350zł, a za tą kaskę miałem nówkę płytę B450

Zacytuję ci mój wcześniejszy post. Jeśli ludzie za tyle licytują i kupują te procki w cenach około 800pln to niby dla czego mam jakiemuś nieznajomemu robić prezent w postaci 300pln. Dobremu koledze mógłbym zejść z ceny, a tak sprzedaje za tyle ile chodzą.

 

Zacytuję ci mój wcześniejszy post. Jeśli ludzie za tyle licytują i kupują te procki w cenach około 800pln to niby dla czego mam jakiemuś nieznajomemu robić prezent w postaci 300pln. Dobremu koledze mógłbym zejść z ceny, a tak sprzedaje za tyle ile chodzą.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Jezeli ktos jest sklonny zaplacic 900 zl to dlaczego mam wystawiac za 300 bo co. W biurowym kompie siostry siedzi i7 4790 na plycie B85 gigabyte i 16 GB RAM 1600. Calkiem mozliwe ze na ewentualnej sprzedazy tego jeszcze bym zarobil lub za free przeszedl na cos nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystawić licytacje od 1zł i niech się biją.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu sprzedałem i5 4690k za 335 zł, dałem licytacje od 200 zł(12 osób licytowało), no i jak widać znalazł się kupiec nijaki znany carolus, a co dopiero na i7, znacznie więcej osób będzie się rzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, niech debile kupują 4790k po 800zł, dymajcie ich jak najmocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, proces przejścia z i7-4790k na nowszy zestaw rozpoczęty.

 

Właśnie sprzedałem płytę główną Asrock Extreme 6 Z97 za 450zł co uważam za dobrą cenę dla mnie :) Wiem, że modele gorsze po tyle chodzą, ale z zawyżoną ceną można się bujać wieczność. Teraz czas na procesor i ramy.

Edytowane przez Marco102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor będzie trzymał cenę z dwóch powodów. Pierwszy ludzie którzy chcą wymienić CPU mierzą przeważnie w i7. Drugi to praktycznie najmocniejszy procesor na tą platformę. Trzeci naciągany wielu osób uważa że i7-4790k to prawie jak i7-7700k. Wszystko się sprowadza do tego że ten procesor jest dla ludzi, którzy nie zamierzają zmieniać platformy mimo, że jest to nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci naciągany wielu osób uważa że i7-4790k to prawie jak i7-7700k.

Bo w zasadzie to jest to samo, oba są 4/8 tylko każdy na innej architekturze. Co nie zmienia faktu, że ogólna różnica w wydajności między nimi jest mniejsza niż między 7700k vs 8700k. Chyba sam to przyznasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jedna platforma jest na ddr3, a druga na ddr4. Dlatego napisałem że to naciągany powód, którego nie wliczałem, ale o nim wspomniałem. Ponieważ niektórzy tak na to patrzyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, proces przejścia z i7-4790k na nowszy zestaw rozpoczęty.

 

Właśnie sprzedałem płytę główną Asrock Extreme 6 Z97 za 450zł co uważam za dobrą cenę dla mnie :) Wiem, że modele gorsze po tyle chodzą, ale z zawyżoną ceną można się bujać wieczność. Teraz czas na procesor i ramy.

To fajna cene zgarnales za ta z97. Fakt, ze to wysyki model ale z97, to jednak sprzet dla entuzjasty a entuzjasci albo juz przeszli na nowszy sprzet :) albo sie szykuja wiec malo kto chce tyle placic juz za te plyty.

na 4790k eldorado tez juz widze, sie powoli konczy. A to ze, cos sie wylicytuje za duza kwote to nie zawsze znaczy, ze kupujacy zaplaci. Teraz przy wprowadzeniu licytacji na allegrolokalnie, przy braku komentarzy "etyka" zakupow juz praktycznie przestala istniec i to zarowno ze strony kupujacych jak i sprzedajacych.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtanszy i7 4790K kup teraz na allegro jest za 849 zl....ceny Z97 nadajacych sie do OC tez jakies niskie nie sa i ramy ddr3 16 gb jakies sensowne to tak 400 zl niewiele mniej od szybszych ddr4

 

 

Serio ktos madry kupi R5 3600, B450, 16 GB DDR4 niewiele do tego doplacajac wzgledem starego 1150 na DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No dlatego pisalem, ze to musisz poczekac na jakiegos turbo lola z tymi cenami a jako, ze to sprzet dla entuzjastow to entuzjasta sie zna szybko policzyc w glowie albo wejdzie na forum i stwierdzi, ze nie da z siebie zrobic mega frajera i nie kupi :E Tylko przypomne, ze haswelle to mozna krecic naawet na h81 oczywiscie nie na max OC ale mozna. Plyty w dniu premiery nie byly przez to jakies super drogie, nie potrzebowały super sekcji zasilania zeby procek byl stabilny po OC. Z tymi pamieciami ddr3 powyzej 1600 to juz w ogole jest cyrk jak to czesto jest to samo co siedzi w 1600cl9 1.5v tyle, ze z podniesionym na 1.65v i gorszymi timingami :E

 

EDIT: Aha dla tych co juz pozbeda sie 4790K i zaczna polowanie na ryzeny to uwazajcie bo na allegrolokalnie walkow ostatnio duzo. Jak widzicie kogos kto sprzedaje procka w super cenie, w drugim ogloszeniu ma zazwyczaj iphona to trzeba uwazac. Zazwyczaj daje tez glupie opisy typu " witam wszystkich allegrowiczow itp" "wplata tylko na konto nie przez PayU" itd Niby jest opcja kup teraz w ogloszeniu i to ma uspic nasza czujnosc. Pisze, tak dla przypomnienia bo allegro na zgloszenie reaguje po 2 dniach :E i te oferty wisza i wisza.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio wrzucałem 3 aukcje z ebay. Wszystkie sztuki 4790k zeszły za ~180 euro.

 

Teraz zerkam na ebay, jedna kończąca się aukcja ~3h do końca. No, ale teraz zestaw w pełnym BOXie nawet instrukcja jest :E. 16 bidów i w sumie nie licytują jacyś no-name, ale ludzie z sporą ilością punktów.

 

210 euro :E Czyli ponad 900zeta, ciekawe jak się skończy aukcja.

https://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-4790K-4-0GHz-Quad-Core-LGA-1150-Sockel-Prozessor/402268852127?epid=218454280&hash=item5da9178f9f:g:o0sAAOSwrHNexWWL

 

 

A i jeszcze jest druga ~3h do końca

https://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-4790K-4-0GHz-Quad-Core-LGA-1150-Sockel-Prozessor/333606504113?epid=218454280&hash=item4dac7f46b1:g:gfoAAOSwAa9eyWHU

 

na razie tylko jeden bid i 140euro, no ale to jeszcze nie koniec, no i tylko goły procek bez bajerów w postaci wypasionego intelowskiego chłodzenia, instrukcji i kartonika :E więc pewnie dobije tylko do ~170-180euro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To fajna cene zgarnales za ta z97. Fakt, ze to wysyki model ale z97, to jednak sprzet dla entuzjasty a entuzjasci albo juz przeszli na nowszy sprzet :)

 

Na płycie przez te niecałe 6 lat straciłem tylko około 190zł. Tu rachunek za ile kupiłem moje podzespoły: https://i.imgur.com/Z6vqAZz.jpg

 

 

no i tylko goły procek bez bajerów w postaci wypasionego intelowskiego chłodzenia, instrukcji i kartonika :E...

 

Sam mam wszytko do tego procka :E - https://i.imgur.com/HCXR7Xf.jpg

Edytowane przez Marco102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu no to licytacja od 1000zł i niech kolekcjonerzy się zabijają xD

 

Cenę na razie dałem zaporową, ale nie śpieszy mi się. Jak nie pójdzie to będe powoli opuszczał :)

 

Ramy G.Skill TridentX, DDR3, 16 GB,2400MHz, CL10 poszły właśnie za 400zł :)

 

Czyli został sam procesor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat. Sam to przerabiałem gdy chciałem wymienić i5 4690K na coś "mocniejszego" od intela bez zmiany płyty. Dzięki cenom tego gruzu co oferowali wyleczyli mnie z intela na rzecz AMD. Zmieniłem całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...