Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

:) widać co mądrzejsi mając takei sety je teraz sprzedają i wychodza na tym bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując za ile poszły części:

 

Procesor i7-4790k - 900zł

Ramy G.Skill TridentX DDR3 16GB 2400MHz CL10 - 400zł

Płyta główna Arock Extreme 6 Z97 - 450zł

 

Czyli łącznie 1750zł. Jak wcześniej wrzucałem foto swojej faktury za całość pod koniec 2014 roku dałem 2646zł. Pamiętam, że wtedy był cashback za płytę i procka 140zł. Czyli 2506-1750=756zł - tyle wyniosła mnie strata na przestrzeni tych lat.

Edytowane przez Marco102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując za ile poszły części:

 

Procesor i7-4790k - 900zł

Ramy G.Skill TridentX DDR3 16GB 2400MHz CL10 - 400zł

Płyta główna Arock Extreme 6 Z97 - 400zł

 

Czyli łącznie 1750zł. Jak wcześniej wrzucałem foto swojej faktury za całość pod koniec 2015 roku dałem 2646zł. Pamiętam, że wtedy był cashback za płytę i procka 140zł. Czyli 2506-1750=756zł - tyle wyniosła mnie strata na przestrzeni tych lat.

Absurd. Ale dla Ciebie gratulacje, że znalazł się jele...."pasjonat" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, ja swoje oddałem za półdarmo: i7-4790K nigdy nie kręcony, ASUS Z97 Pro Gamer, 16GB DDR3 Crucial Ballistix Tactical 1600MHz CL8 w komplecie za 1100zł i to miałem mega problem ze znalezieniem chętnych, nawet tutaj na forum.

 

Chyba nikt nie chciał uwierzyć, że sprzęt nie był nigdy kręcony, a jednak.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować sprzęt do kręcenia i z tego nie korzystać? :hmm:

 

Mnie przesiadka na i7 8700k z platformy opartej na i7 4770k kosztowała 200 zł.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absurd. Ale dla Ciebie gratulacje, że znalazł się jele...."pasjonat" ;)

Nie absurd. Za pełnego Boxa 4970k tyle płacą nawet ~900pln można wyrwać :E

 

Podziwiam, ja swoje oddałem za półdarmo: i7-4790K nigdy nie kręcony, ASUS Z97 Pro Gamer, 16GB DDR3 Crucial Ballistix Tactical 1600MHz CL8 w komplecie za 1100zł i to miałem mega problem ze znalezieniem chętnych, nawet tutaj na forum.

 

Chyba nikt nie chciał uwierzyć, że sprzęt nie był nigdy kręcony, a jednak.

Tutaj się same janusze, każdy chce tanio :E. Sprzedaje się na ebayach etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować sprzęt do kręcenia i z tego nie korzystać? :hmm:

No normalnie poto zeby miec np wieksze turbo na dzien dobry. Ile jak kompow zlozylem znjomkom, ktorzy chcieli najmocniejszego procka z K bo w razie co sie kiedys podkreci jak zabraknie mocy. Mija ~5 lat i zamiast krecic to zmienia cala skrzynke i tyle.

Nie absurd. Za pełnego Boxa 4970k tyle płacą nawet ~900pln można wyrwać :E

Tutaj się same janusze, każdy chce tanio :E. Sprzedaje się na ebayach etc.

Naprawde sprzedajesz sprzet PC na ebay jako zwykly uzytkownik? To ja bym napisal, ze odwazny jestes. Dla mnie to zlodziejski portal razem z ich posrednikiem PayPalem. Sprzedasz cos 100% sprawnego kupujacy napisze, ze u niego nie dziala i juz pieniazki znikaja z twojego konta. Dodatkowo ta ich prowizja, raczej maly sens tam wystawiac u nas pojdzie w podobnych pieniadzach.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w styczniu sprzedałem swój pierwszy "lepszy" zestaw w którego skład wchodziła Z270 gaming m3 + 16gb RAM 3200c16 patriot + g4560 potem wymianka na i5 6600k.

Za płytę dałem 709 o ile mnie pamięć nie myli i kupowałem to jakoś przed wyjściem pierwszych Ryzenów. Załapałem się na cashback i dodatkową grę do mobo i wyszła mnie ona łącznie 500zeta. RAMy fajne wyczaiłem używane za 350zł (4x4, ale podkręcały się spokojnie do 3600c16, a dalej nie probówałem :E ) No i po czasie przesiadłem się na 6600k, a właściwie to nawet 2 miałem, bo druga sztuka miały dość dobrą cenę.

Procka i RAMy sprzedałem osobno, a drugiego 6600k z płytą sprzedałem w styczniu za 1100 zł z końcówką gwarancji :E

 

 

Koniec końców sprzedając wszystko po trochę ponad 2 latach wyszedłem na plus i przesiadłem się na Ryzena 2600+b450 pro4+16gb crucial AES w sumie bez kosztów. :cool:

Dla ciekawych po co była mi druga i5 to pierwsza kręciła się dość "średnio", więc zakupiłem drugą, która kręciła się jeszcze gorzej :E W dodatku przy 4.4Ghz szybko dobijała do 90*C na Ferze 2, gdzie pierwsza miała jeszcze trochę luzu. Tą lepszą sprzedałem koledze, a sobie zostawiłem gorszą i trzymałem ją na stock ustawieniach, bo do OC była fatalna. RX'a 570 i tak jakoś mocno nie ograniczała. Tak więc... można mieć płytę na Z i procka z K i trzymać bez podkręcania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No normalnie poto zeby miec np wieksze turbo na dzien dobry. Ile jak kompow zlozylem znjomkom, ktorzy chcieli najmocniejszego procka z K bo w razie co sie kiedys podkreci jak zabraknie mocy. Mija ~5 lat i zamiast krecic to zmienia cala skrzynke i tyle.

Dokładnie, tak właśnie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego broadwella kupionego z Alie za te 730 zł i już siedzę na Ryzenie. Na brodawellu był spory kop fps względem 4690k, ale w Warzone 1% low robił swoje :/ Średni fps był o jakieś 20fps wiekszy.

 

 

Podsumowując:

i7 5775c kupiony z alie za ~730 zł poszedł za 810 zł w ciągu 3h na allegro. Moglem za 900 dać XD. Przyszedł z alie bez żadnego vat, cła. Teraz dolar spadł, to tego proca mozna kupić za 670 zł i próbować opchać za +1k lol :D

16 GB Ram 2400mhz cl10 za 450 zł XD

i5 4690k za 350 zł

 

Jeszcze mam Asus Z97 VII HERO na sell

 

kupiłem b450 asus tuf, ryzena 5 3600, ramy 3733mhz cl17 (lekkie oc na 1,4v i poszły na cl16-19-19-36)

 

Jak ktoś siedzi na Z97 + jakiś i7-4790k, to tylko sprzedawać i robić upgrade praktycznie za free.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę 3 grosze. Haswell to świetna architektura, w mojej ocenie praktycznie od niej zaczął się powolny wzrost IPC - Skylake zmienił proces, ale zegar w zegar Haswell vs Skylake niewiele dzieli. 4790K osiągał świetne zegary po OC, to był po prostu bardzo dobry procesor i nadal nim jest. Ale nie za takie ceny ;]. Niestety jest to wypadkowa sentymentu/legendowania/spekulacji/januszerki i stado baranów patrzy na 10 sztuk wystawianych za 1000+ (jeszcze niedawno po tyle chodziły) i wystawia w podobnych cenach, ludzie nieobeznani (albo zdesperowani) myślę że tak ma być, a tymczasem nowsze, tańsze, chłodniejsze, mające więcej rdzeni procesory - NOWE - są za mniejsze pieniądze. Nie da się tego wytłumaczyć :). I o ile nic nie mam do osób, które wystawiają je w licytacji i za tyle idą (zgodnie z zasadą - towar jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci), to już śmierdzi cebulą jak ktoś żyłuje ceny za ten procesor i mówi klientowi "Panie, za tyle, chodzą, niżej nie zejdę", choć ktoś tu wyżej dobrze prawi że ten CPU powinien kosztować nie więcej niż 600 PLN (jako prawilny ultimate-upgrade do płyty z DDR3 - bo nie oszukujmy się, jak ktoś nie potrzebuje więcej niż 4C/8T to ten cep po OC jest bardzo dobry do dnia dzisiejszego). Podobna "spekulacja" była z GTX1050(Ti), GTX 1060 itd. Kto więc ma i znajdzie kupca (jelenia ;)) niech sprzedaje, ale jedna prośba: nie wmawiajcie kupującym, że te komponenty są tyle warte i zejdźcie z ceny jeśli chcą się targować, bo potem jest taka sytuacja że rynek się psuje, jest sporo ofert zaporowych i nie można kupić nic taniej, a używane kilkuletnie klocki o mniejszej wydajności są momentami droższe niż nowsze nowe. Robi się patologia :). I nie piszę tego z perspektywy "handlarza" czy "łowcy okazji" (choć sporadycznie kupuję na portalach), ale zwykłego user'a, który szuka czasami czegoś i widzi, jak jedna czy dwie oferty "sufitowe" skutecznie psuje percepcję reszty oferentów w kształtowaniu średniej ceny. Kto więc ma - niech wystawia, jak się drogo sprzeda, profit :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy uzytkownik specjalista z Pclaba jest typowy :lol2: Jak chce kupic to cos powinno kostowac tylko tyle bo on tak uwaza bo sie zna itd a jak chce sprzedac to juz ceny nie obnizy i te argumenty do niego nie docieraja bo "dlaczego mam sprzedac taniej na forum jak moge drozej komus na OLX/allegro" ;) Dlatego tez ja jak i bardzo wielu dalo sobie spokoj z handlowaniem w dziale gielda bo szkoda czasu, no chyba, ze jakies egzotyczne tematy. Towar jest wart tyle ile jest ktos za niego w stanie zaplacic, zadne stekanie tutaj nic nie zmieni. A ci co nie potrafia tych prockow na allegro w tej cenie sprzedac sa dzbanami bo mogliby chociaz 4770k, 4790k dorzucic do slow w nazwie aukcji to by mieli ze 2x tyle wyswietlen i ktos juz by te procki sprzatnal :E

a tak btw to sprzedaz wszystkiego mam wrazenie mocno siadla i ten kryzys to dopiero do nas idzie.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakies 2 lata temu kupilem zablokowanego i7 4790 za..900 zl i to byla chyba najnizsza oferta wtedy na allegro. Ceny stoja tych prockow gdzie teraz nowy sporo lepszy ryzen 5 3600 kosztuje 800 zl

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 6rdzeniowy i 12 watkowy Haswell Xeon kosztuje 50zl i co z tego? Porownywanie kosztow samego procesora z pominieciem calej platformy i takich czynnikow jak np: popularnosc danej platformy (ile np plyt sie sprzedalo 4 lata temu na dany socket i jakie procki na nia wejda), ceny pamieci ram itd to zwyczajnie glupota. Ja nie rozumiem, ze to w ogole wymaga jakiegos tlumaczenia.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakies 2 lata temu kupilem zablokowanego i7 4790 za..900 zl i to byla chyba najnizsza oferta wtedy na allegro. Ceny stoja tych prockow gdzie teraz nowy sporo lepszy ryzen 5 3600 kosztuje 800 zl

Już niedługo. Ryzen 3100 i 3300x 4/8 w okolicach 6 stówek na pewno wpłynie na rynek wtórny. Ciekawe jak będzie kosztować 3600 po premierze 4000. Jak dobrze pamiętam to ryzeny szybciej tracą na wartości jak 2600 po premierze 3000.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo. Ryzen 3100 i 3300x 4/8 w okolicach 6 stówek na pewno wpłynie na rynek wtórny. Ciekawe jak będzie kosztować 3600 po premierze 4000. Jak dobrze pamiętam to ryzeny szybciej tracą na wartości jak 2600 po premierze 3000.

 

Intel jak Apple szczerbaty.gif Skoro 6 letni 4790k sprzedaje się za 900 zł, to ciekawi mnie za ile będą chodzić ostatnie procki na lga1151 za 5-6 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od postępu i polityki cenowej. Zauważ że przez wiele generacji wiele się nie zmieniało. Dopiero od 8 gen intela i zen 2 miało coś do zaoferowania więcej. Teraz 9 i 10 gen intela 14 nm znowu. Następnie 11 gen intela i zen 3 może coś wniesie. Większej zmiany spodziewam się przy ddr5 i 7nm/5nm.

 

Przed podwyżkami cen w okolicy 1000 zł można było kupić używanego i7-8700/k. Parę używek i7-8700 poszło za 900 zł.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od postępu i polityki cenowej. Zauważ że przez wiele generacji wiele się nie zmieniało. Dopiero od 8 gen intela i zen 2 miało coś do zaoferowania więcej. Teraz 9 i 10 gen intela 14 nm znowu. Następnie 11 gen intela i zen 3 może coś wniesie. Większej zmiany spodziewam się przy ddr5 i 7nm/5nm.

 

Przed podwyżkami cen w okolicy 1000 zł można było kupić używanego i7-8700/k. Parę używek i7-8700 poszło za 900 zł.

teraz tez mozna

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-8700k-lve

gosc juz ktorys raz jak widze wystawia pakiet roznych prockow, konta mu nie zablokowali wiec chyba je ma i wysyla :E Kurde nie lubie tego allegrolokalnie przez brak komentarzy :kwasny:

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wystarczy kliknąć na nazwę użytkownika i przenosi Cię na allegro normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No shit sherlock :E Ale dalej nie ma komentarzy za transakcje z allegrolokalnie bo po transakcji z allegrlokalnie komentarza wystawic NIE da rady.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś potrzebuje wysokiego fps

to najtaniej używane i7 8700k + Z370.

 

 

Efekt taki sam jak i5 10600k z Z490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak ktoś potrzebuje wysokiego fps

to najtaniej używane i7 8700k + Z370.

 

 

Efekt taki sam jak i5 10600k z Z490.

najtaniej to i7 8700K + Z170 bo mozna ja ostatnio wyrwac za maly piniondz ;)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Z170 jakie potrzebne są modyfikacje żeby odpalić 8gen.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tez mozna

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-8700k-lve

gosc juz ktorys raz jak widze wystawia pakiet roznych prockow, konta mu nie zablokowali wiec chyba je ma i wysyla :E Kurde nie lubie tego allegrolokalnie przez brak komentarzy :kwasny:

Nie zupełnie. Wtedy kupowałem z normalną gwarancją, a to już było dobre 2 lata temu. To teraz musiałbyś dostać przynajmniej i7-9700k, żeby spełnić ten sam warunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...