Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok- dzięki.

Po skorzystaniu z któregoś z często pojawiających na aliexpress się kuponów zniżkowych to chyba najlepsza obecnie propozycja na H97/Z97.

 

BTW. Obiło mi się o uszy że po usunięciu ME z BIOS'u płyty H81/B85/Z87 potrafią jednak obsłużyć Boradwelle.

Może ten Xeon też by poszedł na takiej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok- dzięki.

Po skorzystaniu z któregoś z często pojawiających na aliexpress się kuponów zniżkowych to chyba najlepsza obecnie propozycja na H97/Z97.

 

BTW. Obiło mi się o uszy że po usunięciu ME z BIOS'u płyty H81/B85/Z87 potrafią jednak obsłużyć Boradwelle.

Może ten Xeon też by poszedł na takiej zasadzie.

no ale jednak ponad 400zl to troche sporo bo juz mozna sie rozgladac spokojnie za 6/12 1600af albo nowke 4/8 3100. Z tym, ze Broadwell dobrze sobie radzi nawet na tanich pamieciach, nie trzeba zadnych 2400mhz zeby byl kop wydajnosciowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jednak ponad 400zl to troche sporo bo juz mozna sie rozgladac spokojnie za 6/12 1600af albo nowke 4/8 3100. Z tym, ze Broadwell dobrze sobie radzi nawet na tanich pamieciach, nie trzeba zadnych 2400mhz zeby byl kop wydajnosciowy ;)

Doprecyzowując- chodzi wyłącznie o scenariusze bez zmiany płyty i pamięci, bo od podstaw to oczywiście lepiej zbudować zestaw na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok- Xeony v4 to Broadwell (mają e-DRAM), ale v3-1285v4 widzę na aliexpress za 335$, a nie za 99$.

Z kolei tańsze Xeony v3 to zwykłe odpowiedniki Haswella (bez e-DRAM'u).

 

 

Te mobline Haswelle (z e-DRAM'em) są przerabiane przez chińczyków ręcznie i rodzaj czapki zależy bezpośrednio od sprzedawcy.

W rosyjskim poradniku który zalinkowałem wcześniej jest wyszczególnione którzy robią to lepiej, a którzy gorzej.

wiem, widziałem (ale w reku tego nie miale) [czyje że rymuje]

to już się przebiło do mainstreamu

 

powiedz mi cos czego nie wiem :D

 

Przyznam że pierwszy raz coś takiego widzę :o Nie no Chinole to przechodzą samych siebie. Czekam na płytę dual socket AM4 + LGA1200 :E

to dobrze, znaczy że nie widziałeś jeszcze wszystkiego i trzeba żyć dalej :P

 

 

lista mobilnych Haswell'i w Socket G3 / rPGA946B

lista Crystal Well'i (BGA1364)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namonaki@ O procesorach to wiem, bardziej mnie zdziwiło że robią płyty do desctopów z tą podstawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Namonaki@ O procesorach to wiem, bardziej mnie zdziwiło że robią płyty do desctopów z tą podstawką.

i tak Cie zrozumiałem :P

A już myślałem że całym zestawem ( i7 4790k, MSI z97 Gaming 3, 4x4gb hyperX blue) dobiję do 1,5K :D . Ale mam jeszcze i7 2600 z płytą MS więc może da radę :P

 

https://allegro.pl/oferta/msi-ms-7785-1155-sandy-ivy-bridge-military-class-2-8119156710

zbyt długo zwlekałeś ze sprzedadzą ... Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wystawiaj w zaporowych cenach, debile i tak kupią.

Taniej wychodzi kompletnie nowy zestaw na 6 rdzeniowym ryzenie niż starocie od intela z zaschniętą pastą 4/8.

Ja przechodząc z 2600k na ryzena prawie nic nie musiałem dopłacić, a chętnych na stary złom nie brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chetnych nie zabraklo i nie zabraknie. Nie kazdy ma kase "buforowa" w portfelu. Wpadlo komus 200zl i szuka co za to kupi do kompa. Zeby zmienic cala platforme to trzeba miec jakas kase "buforowa" zeby cos kupic wczesniej i nie zostac bez kompa. Nie kazdy ma karty kredytowe albo nadwyzke na koncie :E Kolejny przyklad na to, ze w kapitale jest sila :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy ma skarpetę do której może te 200 włożyć

typowo polska logika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnych nie zabraklo i nie zabraknie. Nie kazdy ma kase "buforowa" w portfelu. Wpadlo komus 200zl i szuka co za to kupi do kompa. Zeby zmienic cala platforme to trzeba miec jakas kase "buforowa" zeby cos kupic wczesniej i nie zostac bez kompa. Nie kazdy ma karty kredytowe albo nadwyzke na koncie :E Kolejny przyklad na to, ze w kapitale jest sila :E

Ale serio - koszt przesiadki przy wymianie całości jest niższy, więc to co mówisz to ma zastosowanie tylko w przypadku gdy nie możesz zostać bez kompa ani na chwilę i jednocześnie nie masz tych paru stówek właśnie "buforowych". W dowolnym innym przypadku efekt końcowy jest lepszy, a pieniędzy z potrfela ubyło tyle samo.

 

Osobna kwestia to np migracja z Win7 na którym ma się soft do pracy na Win10 (i to czysty - ja musiałem postawić na AMD czysty system, stary umarł całkowicie). Raczej wierzę, że jak ktoś kupuje stare CPU za 1k to bardziej tym się kieruje, niż tym że go nie stać na parę stów "kasy buforowej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest raczej taki ze ludzie nie umieją oszczędzać i oglądać każda złotówkę 2 razy zanim ja wydadzą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790K mają kosmiczne ceny? no to pozdro dla kolesi wystawiających (same procesory, nie komplet z płytą i ramem) 5775C za 1200-1600zł :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4790K mają kosmiczne ceny? no to pozdro dla kolesi wystawiających (same procesory, nie komplet z płytą i ramem) 5775C za 1200-1600zł :hahaha:

tego sam nie ogarniam bo mimo wszystko jest to procek dosyc niszowy i kierowany dla entuzjasty... no a ktos ogarniety nie da sie przeciez tak sfrajerzyc :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelred, 5775C "jest potęgą i basta" ;) ale aktualnie nie dam, po prostu nie dam za niego więcej niż 700zł, no nie dam... to i tak pewnie jestem szczodry bo mam Z97 i sentyment do Broadwelli.

 

1500zł za 5775C? to już teraz mam R3600/B450/16GB w tej cenie. Sentyment sentymentem no ale nie żartujmy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Michaelred, 5775C "jest potęgą i basta" ;) ale aktualnie nie dam, po prostu nie dam za niego więcej niż 700zł, no nie dam... to i tak pewnie jestem szczodry bo mam Z97 i sentyment do Broadwelli.

 

1500zł za 5775C? to już teraz mam R3600/B450/16GB w tej cenie. Sentyment sentymentem no ale nie żartujmy :E

 

Patrz ile masz 14nm procesorów od Intela, do wyboru, do koloru, ino wystarczy płytami żonglować i zakupić pamięci DDR4. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 5775c to jeszcze można zrozumieć, bo to unikat z edram, do tego bardzo rzadki, sprzedał się w śmiesznie malutkich ilościach i za te trochę lat będzie miał ogromną wartość kolekcjonerską - czego nie można powiedzieć o 4770/4790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4790k i z RTX 2060 tworzą fajny duet w grach GTA5,Wiedźmin,Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 ,Metro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam 4790k tyle ze z RTX 2070 super i ram 2400 i tworza tez fajny duet, dlugo go jeszcze nie wymienie moze pod koniec 2021

 

Śmiało wystawiaj w zaporowych cenach, debile i tak kupią.

Taniej wychodzi kompletnie nowy zestaw na 6 rdzeniowym ryzenie niż starocie od intela z zaschniętą pastą 4/8.

Ja przechodząc z 2600k na ryzena prawie nic nie musiałem dopłacić, a chętnych na stary złom nie brakowało.

 

 

Debile to sie spuszczaja nad OC wielkosci +40 MHz na ryzenach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez posiadam 4790k tyle ze z RTX 2070 super i ram 2400 i tworza tez fajny duet, dlugo go jeszcze nie wymienie moze pod koniec 2021

 

 

 

 

Debile to sie spuszczaja nad OC wielkosci +40 MHz na ryzenach

 

 

ogólnie stare i7 mające 4/8 to odpowiednik zaraz wychodzących i3...

ceny które trzymają i7 3/4 gen to absurd od roku jak nie lepiej.

 

kupowaliśmy na forum ESy 6700 za 600 zł ze 2/3 lata temu :) do tego mobas za 300 zł i ram który wtedy kosztował śmieszną kasę :)

 

 

trzeba się mocno zastanowić nad wydaniem 8-9 stów na martwą kilka lat temu podstawkę przy konkurencji w postaci 5 3600 (800) i 1600 AF (500 zł) - 6/12 a nie 4/8 :)

 

lepiej pogonić stare graty i zrobić update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 4790k i z RTX 2060 tworzą fajny duet w grach GTA5,Wiedźmin,Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 ,Metro

posiadam ryża 3600 i też rtx 2060 i tworzy fajniejszy duet w podanych grach.

To nadal nie tłumaczy zaporowych cen tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakie licho robic update np na R 3600 jak beda mialy podobna wydajnosc w grach, dla 10 k/s wiecej?

Wychodzi koszt 1 klatki na poziomie 80-100 PLN warto?

 

Ja zmienilem procesor na 4790k inwestujac w niego 200 PLN po odsprzedaniu poprzedniego to jak to sie ma do 900

 

Instalowalem niedawno znajomemu R 2600 na MSi B450 Gaming plus max i to mnie przekonalo ze nie warto zmieniac jeszcze platformy

gdzie wszystko jest teraz okrojone do maximum wzgledem starszych np plyt mysle ze poja Maximus 7 ranger jest lepsza plyta niz gaming msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broadwell to trochę biały kruk i można powiedzieć że CPU o wartości kolekcjonerskiej. Nie nastawiał bym się, że kiedykolwiek będzie on miał cenę adekwatną do wydajności. 4790k to co innego, to jest "zwykły" procesor. A do tych dwóch panów wyżej, obrońców haswelli: najlepsze co możecie zrobić ze swoimi starymi platformami, to... Próbować je sprzedać za bardzo wysoką cenę. Przesiadka na r5 3600 może was wyjść 0 złotych jeśli się uda dobrze to sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakie licho robic update np na R 3600 jak beda mialy podobna wydajnosc w grach, dla 10 k/s wiecej?

Wychodzi koszt 1 klatki na poziomie 80-100 PLN warto?

 

Ja zmienilem procesor na 4790k inwestujac w niego 200 PLN po odsprzedaniu poprzedniego to jak to sie ma do 900

 

Instalowalem niedawno znajomemu R 2600 na MSi B450 Gaming plus max i to mnie przekonalo ze nie warto zmieniac jeszcze platformy

gdzie wszystko jest teraz okrojone do maximum wzgledem starszych np plyt mysle ze poja Maximus 7 ranger jest lepsza plyta niz gaming msi

Tu bardziej chodzi o stały płynny fps a nie sieczkę

są gry które to ładnie pokazują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...