Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam

4690k 4.6ghz

Rx 580

16gb ddr3 2100 cl 9-10-10-29 1T

Z97x gaming 5

 

I miałem plany na tego 4790k ale chyba macie rację nie warto za tyle kasy uzywke kilkuletnia. Max 500zl powinien kosztowac

 

 

przy obecnej cenie ryzen 3 3100 nawet 500 zł bym nie dał..

 

ale - klienci na to są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też siedzę na 4690k 4,5GHz + 16GB RAM 2400mhz cl10. Wydajność w grach z GTX1070TI mnie zadowala, ale w Warzone już mam mały problem z prockiem. Tzn. gra i tak chodzi w ~90 fps, ale procek cały czas zużyty na 100%. Na nową platformę mnie jakoś nie ciągnie, bo chce przetrwać te 2 lata i kupić już coś z DDR5, AM5. Wydać już te 6k na nową budę i mieć spokój, niż co rok coś zmieniać.  Więc zamówiłem broadwella z alieexpres za 720 zł. Jak dojdzie, to dam znać jakie są różnice między i5-4690k, a i7-5775c w Warzone. 4590k pogonię za 350 zł, więc 370 zł dopłaty. Zobaczymy czy było warto. 

 

 

A i7-4790k na allegro i olx za ponad 1k też widziałem. Nie mam pojecia kto te procki kupuje, ale jak widać się sprzedają. 

 

Edit:

 

Chociaż widzę, że ludzie i5-4690k nawet za 450 zł kupują, więc jak sprzedam swojego za 400 zł, to jedynie 320 zł dopłaty będzie z mojej strony do i7-5775c :P 

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też siedzę na 4690k 4,5GHz + 16GB RAM 2400mhz cl10. Wydajność w grach z GTX1070TI mnie zadowala, ale w Warzone już mam mały problem z prockiem. Tzn. gra i tak chodzi w ~90 fps, ale procek cały czas zużyty na 100%. Na nową platformę mnie jakoś nie ciągnie, bo chce przetrwać te 2 lata i kupić już coś z DDR5, AM5. Wydać już te 6k na nową budę i mieć spokój, niż co rok coś zmieniać.  Więc zamówiłem broadwella z alieexpres za 720 zł. Jak dojdzie, to dam znać jakie są różnice między i5-4690k, a i7-5775c w Warzone. 4590k pogonię za 350 zł, więc 350 zł dopłaty. Zobaczymy czy było warto. 

xD W sumie przedstawiles punkt widzenia osoby, ktora najwiecej traci na zmianie sprzetu i na ktorej dobrze sie zarabia sprzedajac swoje stare procki. Wymiana kompa raz na kilka lat to zawsze najwiecej kasy w plecy. To "dzieki" tobie i7 4790k sprzedaja sie w takich kosmicznych pieniadzach bo malo brakowalo a pewnie bys go kupiln :P Zamiast i7 5775c trzeba bylo kupic Xeona 1285L za 99$ to bys mial bez doplaty a wydajnosc i tak by wzrosla, fakt bez OC no ale cena prawie polowa.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

xD W sumie przedstawiles punkt widzenia osoby, ktora najwiecej traci na zmianie sprzetu i na ktorej dobrze sie zarabia sprzedajac swoje stare procki. Wymiana kompa raz na kilka lat to zawsze najwiecej kasy w plecy. To "dzieki" tobie i7 4790k sprzedaja sie w takich kosmicznych pieniadzach bo malo brakowalo a pewnie bys go kupiln :P  Zamiast i7 5775c trzeba bylo kupic Xeona 1285L za 99$ to bys mial bez doplaty a wydajnosc i tak by wzrosla, fakt bez OC no ale cena prawie polowa.

 

Nie kupiłbym haswella (nie wiem skad te wnioski XD), bo od początku szukałem brodwella (zobacz jakie różnice w grach między są), ale jak zobaczyłem, że w Polsce  i7-5775c lata po 1200 zł (WTF), to znalazłem na alie za 720 zł. Jak mi dojdzie 20 fps względem i5-4690k za ~350 zł dopłaty, to będę zadowolony. Tak czy siak dam znać jak sprawa wygląda w Warzone, bo w inne gry na razie nie gram. No jeszcze w Wieśku 3 mogę sprawdzic co i jak.

 

Chociałem już przechodzić na B450 + Ryzen 5 3600 + jakieś ramy minimum 3600mhz cl16, ale to już był koszt około 1800 zł. Z i7-5775c przesiedzę jeszcze te 2 lata, a potem tego kompa dziewczynie na simsy zostawie.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym haswella (nie wiem skad te wnioski XD), bo od początku szukałem brodwella (zobacz jakie różnice w grach między są), ale jak zobaczyłem, że w Polsce  i7-5775c lata po 1200 zł (WTF), to znalazłem na alie za 720 zł. Jak mi dojdzie 20 fps względem i5-4690k za ~350 zł dopłaty, to będę zadowolony. Tak czy siak dam znać jak sprawa wygląda w Warzone, bo w inne gry na razie nie gram. No jeszcze w Wieśku 3 mogę sprawdzic co i jak.

 

Chociałem już przechodzić na B450 + Ryzen 5 3600 + jakieś ramy minimum 3600mhz cl16, ale to już był koszt około 1800 zł. Z i7-5775c przesiedzę jeszcze te 2 lata, a potem tego kompa dziewczynie na simsy zostawie.

 

 

750 5 3600

300 b450

350 2x8 ddr 3600 mhz

 

----

 

1400 suma nie 1800 ;)

 

ale brodwellik tez ciekawa koncepcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

broadwell niby ciekawa opcja jak masz slabe pamieci bo dla niego wielkiej roznicy nie robi ddr3 1333 czy 2400. Kiedys sial pogrom, niestety nowe testy pokazuja ze skylake 4/8 z szybszymi ddr4 3000+ juz mu odjechal w wykresach.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę, że dziadek 4790k dalej lata za chore pieniądze.

 

Mój sfinansował R3600 tuż po jego premierze.

 

Super sprawa, oddać stary, sfatygowany procek sprzed (wtedy) 4 lat za 850 PLN i w tej samej cenie kupić dopiero-co-wydany R 3600 który na dodatek jest lepszy w każdym aspekcie :lol2:

 

Myślicie, że ostatni proc na DDR4 powtórzy to osiagnięcie? Bo chyba większość ludzi uważa, że 4790k trzyma cenę z powodu niechęci do przesiadki na inne mobo i RAM.

 

Rocket Lake-S i Ryzen 3 powinny być zatem fajnym wyborem na lata. I potem się znów odsprzeda za chore pieniądze, by kupić coś na AM5 za darmo :lol2:

 

Na nową platformę mnie jakoś nie ciągnie, bo chce przetrwać te 2 lata i kupić już coś z DDR5, AM5.

 

 

I w sumie pewnie to co kupisz na DDR5 i AM5 po latach czekania będzie fatalnie się starzeć, bo pierwsze DDR5 pewnie będą drogie i szybko stracą na wartości, a Ryzen 5000 będzie jak Ryzen 1000 - będzie po dwóch generacjach śmigał za półdarmo :Up_to_s:

 

Jak już chcesz optymalizować koszty na PC to kupuj ostatnią generację na starą podstawkę a nie pierwszą na nowej. Dodatkowa zaleta - są dopracowane.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4690k@4.2 zamieniłam na e3-1240v3@3.6. Pamięci 2400 cl10, 1660 super. Xeon kosztował 200zł, tylko cena mnie do tego skłoniła. Na xeonie jest równiej, grajac w 60fps jest ok, ale kiedy odblokujemy limit fps zaleznie od gry widać, że procek blokuje np. fornite, gta. 1660s wcześniej działał z i7-8700 ram 4133 cl16, nawet z taka kartą rożnica jest ogromna.

I temperatury 4690k w grach 80 phantom@1500rpm, a xeon poniżej 60 na 800rpm. Xeon leci na napięciu ok 1.00 v

Edytowane przez askak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ktoś będzie wierzył w moc intela to takie ceny będą. Opchnąć i5 za absurdalne 500-600zł dołożyć 300 do i7. Tak wielu myśli i byłoby ok gdyby nie bardzo dobra oferta AMD. Cała operacja będzie kosztowniejsza, ale lepiej zakupić nowa platformę niż tkwić w starej. Za cenę 950 zł mamy płytę główną i ryzena 2600. Dokładamy 300zł do DDR4 i mamy wszystko. Jedynak niektórym nie przetłumaczysz. Nawet i7 8700K nie jest wart więcej niż 800zł, ale wielu twierdzi, że sprzeda za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ktoś będzie wierzył w moc intela to takie ceny będą. Opchnąć i5 za absurdalne 500-600zł dołożyć 300 do i7. Tak wielu myśli i byłoby ok gdyby nie bardzo dobra oferta AMD. Cała operacja będzie kosztowniejsza, ale lepiej zakupić nowa platformę niż tkwić w starej. Za cenę 950 zł mamy płytę główną i ryzena 2600. Dokładamy 300zł do DDR4 i mamy wszystko. Jedynak niektórym nie przetłumaczysz. Nawet i7 8700K nie jest wart więcej niż 800zł, ale wielu twierdzi, że sprzeda za 1500zł.

 

Moc intela jest taka-wkladam procesor i zapominam o nim

Ryzen -musze wiedziec ktory numer jest dobry (5xzwrot 14dni),nastepnie-2 miesiace testow, ustawiania napiec i RAM,walka z temperaturami, zmiany biosow i moze bedzie stabilny

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc intela jest taka-wkladam procesor i zapominam o nim

Ryzen -musze wiedziec ktory numer jest dobry (5xzwrot 14dni),nastepnie-2 miesiace testow, ustawiania napiec i RAM,walka z temperaturami, zmiany biosow i moze bedzie stabilny

 

skąd znowu takie durnoty?

że w intelu masz loterię z prockami K a w amd ryzen każdy się kręci (jeden lepiej a inny gorzej i jeszcze to idzie poznac po batchu)- to chyba na plus ?

zresztą nie każdy robi Oc - które w ryzenie możesz zawsze i za darmo

 

nie musisz kupować "K" i "Z" :)

 

co do długiego szukania - kupiłem ostatnio najswieższego ryza (batch 2010) - w xkomie mieli jeszcze tylko 2009

 

co do kręcenia? tyle samo co intel. nie wiem co ma być inaczej

ustawiam mnoznik i napiecie - testuje - heja?

 

widać, że ryzena widziałeś tylko w promocji w morelowym :) a nie miałeś go w rękach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd znowu takie durnoty?

że w intelu masz loterię z prockami K a w amd ryzen każdy się kręci (jeden lepiej a inny gorzej i jeszcze to idzie poznac po batchu)- to chyba na plus ?

zresztą nie każdy robi Oc - które w ryzenie możesz zawsze i za darmo

 

nie musisz kupować "K" i "Z" :)

 

co do długiego szukania - kupiłem ostatnio najswieższego ryza (batch 2010) - w xkomie mieli jeszcze tylko 2009

 

co do kręcenia? tyle samo co intel. nie wiem co ma być inaczej

ustawiam mnoznik i napiecie - testuje - heja?

 

widać, że ryzena widziałeś tylko w promocji w morelowym :) a nie miałeś go w rękach :)

Szkoda z takim dyskutować, brednie i tyle.

 

 

 

Mój pierwszy Ryzen, ba proc AMD od czasów Durona, Athlona, i działa od strzała, na auto/stock, żadnych bsod itp. Można? Można, ale to do niego nie dotrze.

Pierwsze biosy były zmieniane, bo wprowadzali coś nowego, ostatni bios mam z listopada, do dziś nic nie wydali, wszystko działa od premiery na tzw "strzała".

Naczytał się bzdur....

Co do szukania batcha- odpowiedniego procka, kto szuka ten szuka, to jego strata, ja nawet nie wiem jaki mam :P Wsadziłem, nałożyłem Fortisa i działa.

 

Intel jak widziałem ma losowe procki, jeden glut, drugi lut.. Jest w czym wybierać, jak już mam być nie grzeczny i doszukiwać się drobiazgów. O cenie nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z takim dyskutować, brednie i tyle.

 

 

 

Mój pierwszy Ryzen, ba proc AMD od czasów Durona, Athlona, i działa od strzała, na auto/stock, żadnych bsod itp. Można? Można, ale to do niego nie dotrze.

Pierwsze biosy były zmieniane, bo wprowadzali coś nowego, ostatni bios mam z listopada, do dziś nic nie wydali, wszystko działa od premiery na tzw "strzała".

Naczytał się bzdur....

Co do szukania batcha- odpowiedniego procka, kto szuka ten szuka, to jego strata, ja nawet nie wiem jaki mam :P Wsadziłem, nałożyłem Fortisa i działa.

 

Intel jak widziałem ma losowe procki, jeden glut, drugi lut.. Jest w czym wybierać, jak już mam być nie grzeczny i doszukiwać się drobiazgów. O cenie nie wspomnę.

 

 

kiedy kupowałeś? kręciłeś coś :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od premiery platformę z Ryśkiem. Na auto/stock mam 4200mhz, nie ustawiałem na sztywno, powyżej 4.2ghz woła o spore napięcie jak to procki na premierę.

PBO + 200mhz to ponad 1.4v a miejscami 1.45v+ widywałem. Po kilku testach siedzę na auto/stock, na luzie robi 4.2ghz to po co go męczyć. Jedynie tylko RAM kręcić i kupić nową grafę.

 

Mi chodziło, żeby te intele 10gen wyszły w tamtym roku, to miałbym w czym wybierać, może 100-300zł nie było by mi szkoda dołożyć.

Ja przechodziłem z s1155 Xeona 1230v2 z ddr3 1600mhz, to nawet przejście na Ryzena dało kopa RX 570, bo wtedy miałem.

Xeon jest o wiele słabszy do tego nisko taktowany RAM vs 4770k, czy 4790k. Ryzen dał przeszło 30fps więcej w miejscach procesorowych z kartą RX 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

750 5 3600

300 b450

350 2x8 ddr 3600 mhz

 

----

 

1400 suma nie 1800 ;)

 

 

Takie ceny, to chyba pół roku temu były. Sensowna płyta B450, to ~450 zł. Ramy 16GB 3600mhz cl16 za 350 zł, to nie wiem w jakim sklepie (?). Dolar powoli spada, to może za jakiś czas takie ceny znów będą. 

Potestuje tego Broadwella i dam znać czy było warto dopłacać te ~350 zł, bo na swoją i5 już mam kupca :P. Jak nie, to poleci na OLX. Patrząc na te ceny, to jeszcze bym zarobił na nim i może faktycznie się kupi coś na ostatnią generację AM4.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie ceny, to chyba pół roku temu były. Sensowna płyta B450, to ~450 zł. Ramy 16GB 3600mhz cl16 za 350 zł, to nie wiem w jakim sklepie (?). Dolar powoli spada, to może za jakiś czas takie ceny znów będą. 

Potestuje tego Broadwella i dam znać czy było warto dopłacać te ~350 zł, bo na swoją i5 już mam kupca :P. Jak nie, to poleci na OLX. Patrząc na te ceny, to jeszcze bym zarobił na nim xD

 

wkurza mnie jak kogś boli tyłek a ciezko mu użyć chociażby ceneo

nie mówić już o przejrzeniu aktualnym promocji na portalach ze sprzętem komputerowym

 

https://proline.pl/gigabyte-b450m-ds3h-am4-p1272638

https://proline.pl/msi-b450m-a-pro-max-am4-p1381791

morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3600mhz-cl19-f4-3600c19d-16gvrb-4582227/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

procki za tyle były kilka dni te,u zarówno w morelowym jak i xkomie - sam kupiłem w tej cenie

 

 

+ po co kupować sensowną płytę na b450?

założenie pod nowe gen - wtedy bym rozumiał - ale tak ?

co takiego masz w tych droższych bez czego nie przeżyjesz w tej sa 300 zł ?

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic mnie nie boli. Twoja płyta która masz w sygnie kosztuje 480 zł, więc pytanie do Ciebie. Czemu ja kupiłeś, a nie tego MicroAtxa za 299 zl którego tak polecasz? Typowa hipokryzja. Ramy Cl19... Nie chcę mi się tego wątku nawet już ciągnąć.

 

W sumie ciekawi mnie jakbym włożył Micro ATX do takiego kloca ak Nzxt h440 xD 

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nic mnie nie boli. Twoja płyta która masz w sygnie kosztuje 480 zł, więc pytanie do Ciebie. Czemu ja kupiłeś, a nie tego MicroAtxa za 299 zl którego tak polecasz? Typowa hipokryzja. Ramy Cl19... Nie chcę mi się tego wątku nawet już ciągnąć.

 

W sumie ciekawi mnie jakbym włożył Micro ATX do takiego kloca ak Nzxt h440 xD 

 

 

jednak pociągnij.

 

za płytę dałem 399

czemu nie kupiłem matx? bo była szansa, że zaraz zestaw mógł iść na sprzedaż - bo jakby intel wypadł lepiej celowo i dostępnościowo to - to rozważałem

a że większość kupujących ma Twoje tendencje (nie będę pisał jakie - bo po postach widać ewidentnie) - to patrzyłem pod kątem odsprzedaży

 

+ pamiętaj - na każdej b450 idzie pokręcić ram i cpu... jaka brzyda i okrojona by nie była.

+ przy oc itp. małe różnice albo i żadne

 

 

co do h440 - to myślę, że mogłaby by tego nie wytrzymać i strzeliłaby sobie w łeb ze wstydu

 

 

 

memki cl19? masakra - i co nie zejdą z CL?

moje memki to 3000/C15 a są wykręcone na 3733CL16 - nie chciałem takich wrzucać, żebyś nie płakał że mogą nie zrobić 3600

zresztą do intela ramu nie trzeba?

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też siedzę na 4690k 4,5GHz + 16GB RAM 2400mhz cl10. Wydajność w grach z GTX1070TI mnie zadowala, ale w Warzone już mam mały problem z prockiem. Tzn. gra i tak chodzi w ~90 fps, ale procek cały czas zużyty na 100%. Na nową platformę mnie jakoś nie ciągnie, bo chce przetrwać te 2 lata i kupić już coś z DDR5, AM5. Wydać już te 6k na nową budę i mieć spokój, niż co rok coś zmieniać.  Więc zamówiłem broadwella z alieexpres za 720 zł. Jak dojdzie, to dam znać jakie są różnice między i5-4690k, a i7-5775c w Warzone. 4590k pogonię za 350 zł, więc 370 zł dopłaty. Zobaczymy czy było warto. 

 

 

A i7-4790k na allegro i olx za ponad 1k też widziałem. Nie mam pojecia kto te procki kupuje, ale jak widać się sprzedają. 

 

Edit:

 

Chociaż widzę, że ludzie i5-4690k nawet za 450 zł kupują, więc jak sprzedam swojego za 400 zł, to jedynie 320 zł dopłaty będzie z mojej strony do i7-5775c :P 

 

z jakiej aukcji brales? Jest pewnosc ze nie bedzie cla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny, to chyba pół roku temu były. Sensowna płyta B450, to ~450 zł. Ramy 16GB 3600mhz cl16 za 350 zł, to nie wiem w jakim sklepie (?). Dolar powoli spada, to może za jakiś czas takie ceny znów będą. 

(...) Patrząc na te ceny, to jeszcze bym zarobił na nim i może faktycznie się kupi coś na ostatnią generację AM4.

Napiszę tak - skorzystałem z cen jakie osiągają Haswelle, zwykłego 4790 sprzedałem niedawno za 550zł (!), ramy 2x8 315zł, płyta ITX i niskie chłodzenie też ładnie poszły.

 

(Prawie) za te same pieniądze mam: Ryzen 3100 + cooler Wraith Max, B450 ITX, Cruciale 3000/CL15 z moreli z demontażu - 159zł za moduł (3733 CL16 i testuję dalej), po prostu żal nie skorzystać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - skorzystałem z cen jakie osiągają Haswelle, zwykłego 4790 sprzedałem niedawno za 550zł (!), ramy 2x8 315zł, płyta ITX i niskie chłodzenie też ładnie poszły.

 

(Prawie) za te same pieniądze mam: Ryzen 3100 + cooler Wraith Max, B450 ITX, Cruciale 3000/CL15 z moreli z demontażu - 159zł za moduł (3733 CL16 i testuję dalej), po prostu żal nie skorzystać... :)

 

w końcu ktoś kto myśli :)

gratki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napiszę tak - skorzystałem z cen jakie osiągają Haswelle, zwykłego 4790 sprzedałem niedawno za 550zł (!), ramy 2x8 315zł, płyta ITX i niskie chłodzenie też ładnie poszły.

 

(Prawie) za te same pieniądze mam: Ryzen 3100 + cooler Wraith Max, B450 ITX, Cruciale 3000/CL15 z moreli z demontażu - 159zł za moduł (3733 CL16 i testuję dalej), po prostu żal nie skorzystać... :)

eh, to już nie Ryzen 1600 (AF)? :P

a tak na marginesie to jakie są różnice po przesiadce?

w końcu ktoś kto myśli :)

gratki :)

gdyby nie rzeszą nie myślących takie numery by nie przechodziły

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, to już nie Ryzen 1600 (AF)? :P

 

gdyby nie rzeszą nie myślących takie numery by nie przechodziły

 

jasne,

tylko my jesteśmy tą częścią co siedzi na forum IT więc jest uważana za myślącą - a i tu trafiają się osoby z deficytem analitycznym i nie potrafią pojąć paru podstawowych faktów :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, to już nie Ryzen 1600 (AF)? :P

a tak na marginesie to jakie są różnice po przesiadce?

Zależało mi też na jednym silnym wątku (starsze gry), więc 3100 zamiast 1600AF.

 

Różnice? Np. Cinebench twierdzi, że 4790@4GHz + DDR3-2200/CL9 -> 3100@4.3 + DDR3-3733/CL16 to mniej więcej +30% jednowątkowo i +45% multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...