Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego ceny używek na alle zaczynają się od 900zł?? Jakiś jednorazowy boom czy tak ten procek chodzi? Przecież nówki Ryzenów taniej chodzą. Pytam bo nie chcę się wygłupić przy ew. wystawieniu swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze cos wisi za tyle nie znaczy ze po tyle schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyma jeszcze cenę, bo są chętni na wymianę swoich i5 4xxx bez konieczności zakupu nowej płyty i pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już wygląda od dłuższego czasu.

Nawet przy uwzględnieniu że i7-4790K to niemal najmocniejszy procesor na LGA1150 (poza "białym krukiem" i7-5775C który na rynku wtórnym osiąga kosmiczne ceny) fakt że ludzie kupują je za takie pieniądze jest dla mnie abstrakcją.

Wystaw licytację od 600zł i ciesz się możliwością niskokosztowej przesiadki na Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zeszłym tygodniu sprzedałem na allegro procka i7 6700k (poszedł za 897 zł) i płytę z170 Pro Gaming (290 zł).

Także intel ma wzięcie i trzyma wartość. I to chyba największy plus intela.

Jak ktoś posiada i7 starszych generacji, to myślę że jest dobry czas na ich sprzedaż.

Teraz tylko dylemat co kupić na nową podstawkę, intela 10 gen czy Ryzena.

W sumie przechodząc na R5 3600 plus płytę na B450, to dopłata wyniesie mnie 200-300 zł.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny są dla jeleni. Jeśli naprawdę chcesz sprzedać i się nie bujać to wystaw cenę max 600zł bo ten kto się zna więcej Ci nie zapłaci. Prosty rachunek po najniżej lini: Ryzen 1600AF, płyta B450 i ram 16GB 3200MHz. Koszt ok 1250zł. A teraz mi powiedz jaki sens płacić 900zl za 6 letni procek skoro dokładasz do tej kwoty 350zl i masz nową wydajna platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że to ostatnia platforma na DDR3, a nie każdy chce wymieniać całą więc swoją i5 woli wymienić na 4790k. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie podrygi starych i7 intela, gdyż i3 to obecnie 8 wątków, a wymieniać i5 na i7 to chybiony pomysł w świetle cena/wydajność na am4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wystawił od 1zł bez ceny minimalnej. Zresztą tak samo zamierzam niedługo zrobić ze swoim. Niedawno w licytacji egzemplarz z defektem przekraczał 400zł, a to jeszcze nie był jej koniec. 600zł to jak d dla mnie za niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu sprzedałem na allegro procka i7 6700k (poszedł za 897 zł) i płytę z170 Pro Gaming (290 zł).

Także intel ma wzięcie i trzyma wartość. I to chyba największy plus intela.

Jak ktoś posiada i7 starszych generacji, to myślę że jest dobry czas na ich sprzedaż.

Teraz tylko dylemat co kupić na nową podstawkę, intela 10 gen czy Ryzena.

W sumie przechodząc na R5 3600 plus płytę na B450, to dopłata wyniesie mnie 200-300 zł.

 

 

Dlatego warto pogonić teraz stare i7 4/8 i przesiąść się na AM4 B450/X470, kupić Ryzena 3600, a jak zabraknie mocy, to przesiadka na 4700X, lub 4900X dla bardziej wymagających.

Jak za kilka lat przesiądziesz się z WQHD na 4k, to procesor powinien posłużyć dłużej.

 

Nowe konsole na Ryzenach 8/16, więc na ZEN2/3 będzie można sobie długo posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy CPU pod s1150 oraz pod ddr3, więc ma wzięcie. Dobry okres żeby go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już wygląda od dłuższego czasu.

Nawet przy uwzględnieniu że i7-4790K to niemal najmocniejszy procesor na LGA1150 (poza "białym krukiem" i7-5775C który na rynku wtórnym osiąga kosmiczne ceny) fakt że ludzie kupują je za takie pieniądze jest dla mnie abstrakcją.

Wystaw licytację od 600zł i ciesz się możliwością niskokosztowej przesiadki na Ryzena.

i7 5775c a dokladnie serwerowy odpowiednik na aliexpress za 99$ :E czyli bedzie dalej taniej a wydajnosc jak 4790k po OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te Serwerowe Broadwell`e też wymagają H/Z97, więc nie dla każdego kto ma s1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te Serwerowe Broadwell`e też wymagają H/Z97, więc nie dla każdego kto ma s1150

a no fakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 5775c a dokladnie serwerowy odpowiednik na aliexpress za 99$ :E czyli bedzie dalej taniej a wydajnosc jak 4790k po OC ;)

Dla kombinatorów na chińskim taobao są jeszcze zmodyfikowane laptopowe Crystal Well'e (Haswell z e-dram'em), które chodzą nawet na podstawowych płytach:

https://overclockers.ru/blog/ATRChannel/show/22333/crystalwell-bolshoj-faq

 

Z ciekawości- jakie oznaczenia mają te serwerowe i7-5775C z aliexpress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości- jakie oznaczenia mają te serwerowe i7-5775C z aliexpress?

Intel® Xeon® E3 v4

tak, jak zwykle i7 się nie kupuje tylko Xeon ...

odpowiednio Intel® Xeon® E3 v3

 

wszystkie mobilne haswell'e są lutowane?

bo 2/3 generacje można wpakować w takiego "frankensteina"

PCWINMAX HM77

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kombinatorów na chińskim taobao są jeszcze zmodyfikowane laptopowe Crystal Well'e (Haswell z e-dram'em), które chodzą nawet na podstawowych płytach:

https://overclockers.ru/blog/ATRChannel/show/22333/crystalwell-bolshoj-faq

 

Z ciekawości- jakie oznaczenia mają te serwerowe i7-5775C z aliexpress?

a masz linka? do tych z lapkow? Na ali to sa za 99$ Xeon e3 1285l V4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Intel® Xeon® E3 v4

tak, jak zwykle i7 się nie kupuje tylko Xeon ...

odpowiednio Intel® Xeon® E3 v3

Ok- Xeony v4 to Broadwell (mają e-DRAM), ale v3-1285v4 widzę na aliexpress za 335$, a nie za 99$.

Z kolei tańsze Xeony v3 to zwykłe odpowiedniki Haswella (bez e-DRAM'u).

 

wszystkie mobilne haswell'e są lutowane?

bo 2/3 generacje można wpakować w takiego "frankensteina"

PCWINMAX HM77

Te mobline Haswelle (z e-DRAM'em) są przerabiane przez chińczyków ręcznie i rodzaj czapki zależy bezpośrednio od sprzedawcy.

W rosyjskim poradniku który zalinkowałem wcześniej jest wyszczególnione którzy robią to lepiej, a którzy gorzej (przerzuć artykuł przez web-translator jeżeli nie znasz cyrylicy).

 

Chińskie płyty-frankensteiny są ciekawe, ale nie wiem jak się na dłuższą metę ma sprawa z ich kompatybilnością np. z kolejnymi generacjami GPU.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok- Xeony v4 to Broadwell (mają e-DRAM), ale v3-1285v4 widzę na aliexpress za 335$, a nie za 99$.

Z kolei tańsze Xeony v3 to zwykłe odpowiedniki Haswella (bez e-DRAM'u).

 

 

Te mobline Haswelle (z e-DRAM'em) są przerabiane przez chińczyków ręcznie i rodzaj czapki zależy bezpośrednio od sprzedawcy.

W rosyjskim poradniku który zalinkowałem wcześniej jest wyszczególnione którzy robią to lepiej, a którzy gorzej (przerzuć artykuł przez web-translator jeżeli nie znasz cyrylicy).

 

Chińskie płyty-frankensteiny są ciekawe, ale nie wiem jak się na dłuższą metę ma sprawa z ich kompatybilnością np. z kolejnymi generacjami GPU.

no dostales linka

https://pl.aliexpress.com/item/4000929910056.html

v3 1285l v4

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/88043/intel-xeon-processor-e3-1285l-v4-6m-cache-3-40-ghz.html

tyz ma edram i integre :)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wszystkie mobilne haswell'e są lutowane?

bo 2/3 generacje można wpakować w takiego "frankensteina"

PCWINMAX HM77

Przyznam że pierwszy raz coś takiego widzę :o Nie no Chinole to przechodzą samych siebie. Czekam na płytę dual socket AM4 + LGA1200 :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...