Skocz do zawartości
makilon1

Uszkodzone PCIe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Około 3 tygodnie temu podczas rozgrywki w CSGO pojawiły się moje pierwszy problemy z komputerem. Mianowicie z monitora znikł obraz, myszka oraz klawiatura przestały świecić a w obudowie wszystkie wentylatory pracowały jak gdyby nic się nie stało. Próbowałem zaraz po tym zrestartować komputer ale objaw identyczny jak ten opisany wcześniej. Do czasu pisania tego posta komputer wyłączył się jedynie 2 razy podczas grania.

 

Przez cały ten czas obserwowałem zachowania peceta i zauważyłem, że rzadko kiedy rusza "na ciepło". Jeśli podczas korzystania z komputera nie grałem bądź nie korzystałem z wymagających programów, komputer normalnie wstawał po ówczesnym wyłączeniu. Jeśli zaś przed wyłączeniem chwilę pograłem bądź obciążyłem go jakimś programem (np. OCCT) to zaraz po tym nie wstawał, z identycznym objawem - brak obrazu, myszka oraz klawiatura nie świecą a w obudowie wentylatory normalnie pracują.

 

Pewnego wieczoru po zakończonej sesji korzystania z peceta normalnie go wyłączyłem. Nie chciałem więcej z niego korzystać ale z ciekawości włączyłem znów żeby sprawdzić czy ruszy. Niestety po raz kolejny wystąpił wyżej wspomniany objaw. Rano tylko wstałem i komputer "na zimno" normalnie się uruchomił. Co ciekawe przy zwykłym restarcie komputer odpala się za każdym razem prawidłowo. Tylko jeśli go wyłączę i po chwili uruchomię to nie zawsze startuje.

 

Nie mam pojęcia w czym może występować usterka. Próbowałem wymienić dysk, ponieważ myślałem, że komputer nie wstaje przez usterkę dysku którego "szuka" i nie może znaleźć.

 

Wyjmowałem również pamięci RAM i sprawdzałem pojedynczo ale objaw w dalszym ciągu występował.

 

Podczas 15-minutowego obciążenia komputera programem OCCT nie zanotowałem zbyt wysokich temperatur. Utrzymują się one w normie.

 

Niestety nie posiadam w domu żadnego innego komputera stacjonarnego z którego mógłbym przełożyć podzespoły i po kolei sprawdzać w poszukiwaniu usterki.

 

W dużym skrócie: Z komputera normalnie da się korzystać aczkolwiek nie zawsze rusza po ówczesnym wyłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napisz tu parametry swojego sprzętu:

 

Płyta główna - producent, model.

 

Jaka karta graficzna i reszta.

 

Czy masz zintegrowaną kartę graficzną i na niej możesz sprawdzić działanie sprzętu lub inną kartę graficzną, nawet słabą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...