Skocz do zawartości
UltraGoku

Ultrabook multimedialny bez gier [2700-4500zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie :) Poszukuje ultrabooka do domu. Będzie służył do multimediów, filmów, internetu, pakietu office i budowania aplikacji internetowych w Visual studio. Nie będzie służył do gier.

 

1. Matryca 14'(13,3' ewentualnie, ale najlepiej 14') matowa niezłej jakości,

2. Dobry czas pracy na baterii,

3. Podświetlana klawiatura,

4. Cichy i nienagrzewający się na tyle, by zmniejszyło to jego żywotność,

5. Szybki dysk SSD 256-512GB,

6. Ogólnie dobry wydajnościowo ultrabook.

7. WIN 10 wgrany

Polecicie coś dobrego? Czy karta graficzna się przyda w takim laptopie ?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znacznie taniej (700zł mniej) dostaniesz wersję bez dotykowego touchpada:

ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/16GB/512/W10 Silver za 3999zł

Nie ma tu też dedykowanej karty graficznej która w tym modelu podnosi jedynie głośność i temperatury pracy (trzeba jednak zauważyć że w tak małych laptopach dodatkowy układ do to obciążenie dla chłodzenia). Poza tymi dwoma różnicami i ceną reszta konfiguracji praktycznie identyczna (i5, 16GB pamięci i 512GB SSD).

 

Ewentualnie jeżeli zależałby Ci na tym "multimedialnym" touchapdzie, to cenowo pośrodku jest wersja bez dedykowanej kart graficznej:

ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 za 4499zł

Choć to nadal 500zł drożej od wersji UX433FAC.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znacznie taniej (700zł mniej) dostaniesz wersję bez dotykowego touchpada:

ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/16GB/512/W10 Silver za 3999zł

Nie ma tu też dedykowanej karty graficznej która w tym modelu podnosi jedynie głośność i temperatury pracy (trzeba jednak zauważyć że w tak małych laptopach dodatkowy układ do to obciążenie dla chłodzenia). Poza tymi dwoma różnicami i ceną reszta konfiguracji praktycznie identyczna (i5, 16GB pamięci i 512GB SSD).

 

Ewentualnie jeżeli zależałby Ci na tym "multimedialnym" touchapdzie, to cenowo pośrodku jest wersja bez dedykowanej kart graficznej:

ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 za 4499zł

Choć to nadal 500zł drożej od wersji UX433FAC.

 

Ten za 4000 zł wygląda solidnie. Jeszcze znalazłem tańszego o 1000zł Zenbooka na AMD https://www.x-kom.pl/p/522911-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um431da-r5-3500u-8gb-512-win10.html#Opinie

 

Czym tak się różnią za wyjątkiem ramu, że jest cenowo taka przepaść ?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesorem, i ilością pamięci- w tym co podałeś jest 8GB - w obu przypadkach jest ona wlutowana- czyli nie ma możliwości rozszerzenia. Laptopy z procesorami intela są też droższe więc tu również trzeba liczyć kilkaset złotych do ceny. Do tego dochodzi ten touchapd (z klawiaturą numeryczną) i robi się z tego te ~4000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procesorem, i ilością pamięci- w tym co podałeś jest 8GB - w obu przypadkach jest ona wlutowana- czyli nie ma możliwości rozszerzenia. Laptopy z procesorami intela są też droższe więc tu również trzeba liczyć kilkaset złotych do ceny. Do tego dochodzi ten touchapd (z klawiaturą numeryczną) i robi się z tego te ~4000zł.

 

Ten touchapad pewnie jest fajnym gadżetem, ale w zasadzie jest trochę zbędny. Czy w takim razie opłaca się dopłacić te 1000zł za procesor Intela i 16GB ramu do tego typu zastosowań?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB na teraz to wartość optymalna, do Twoich zadań taka ilość spokojnie powinna wystarczy. Problemem jest jednak sposób jej montażu, gdyż jest ona wlutowana więc nawet jeżeli za dwa lata chciałbyś ją powiększyć, to będzie to niemożliwe. Z drugiej strony różnica w cenie to 1/3 wartości tańszego sprzętu więc tu jest oczywiście lekki dylemat.Ogólnie to ten Asus z Ryzenem spełnia Twoje wymagania z pierwszego postu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za 4000 zł wygląda solidnie. Jeszcze znalazłem tańszego o 1000zł Zenbooka na AMD https://www.x-kom.pl/p/522911-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um431da-r5-3500u-8gb-512-win10.html#Opinie

 

Czym tak się różnią za wyjątkiem ramu, że jest cenowo taka przepaść ?

 

Przyzwoity sprzęt do około 3k. Posiada całkiem niezłą matrycę, ryzen jest trochę słabszy od i5U 10 generacji.

 

Jeżeli chodzi o alternatywę z przyzwoitą matrycą

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 3699 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, procesor 10 generacji, podświetlana klawiatura. Całkiem niezła kultura pracy oraz wyniki pracy na baterii. Jest możliwość rozbudowy pamięci ram, choć nie należy do prostych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity sprzęt do około 3k. Posiada całkiem niezłą matrycę, ryzen jest trochę słabszy od i5U 10 generacji.

 

Jeżeli chodzi o alternatywę z przyzwoitą matrycą

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 3699 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, procesor 10 generacji, podświetlana klawiatura. Całkiem niezła kultura pracy oraz wyniki pracy na baterii. Jest możliwość rozbudowy pamięci ram, choć nie należy do prostych.

 

Te Asusy naprawdę wyglądają bardzo dobrze. Miałbyś może jakąś recenzje albo test tego MSI po polsku albo po angielsku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość świeży model, nie ma zbyt o nim dużo testów. Jest to następca MSI PS42, bardzo podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiadomo może czy niedługo pojawią się ultrabooki z nowymi procesorami od Ryzena ?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale słabe matryce, bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe dla Acer Swift 3, czyli dość ciemne. Do domowego użytkowania sam IPS wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten układ graficzny wydajnościowo jak wypada ? Do czego go można porównać ?

MX250, może trochę szybszy, ale throttling bywa dokuczliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

MX250, może trochę szybszy, ale throttling bywa dokuczliwy.

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mamy tu do czynienia z zintegrowanym układem graficznym a nie kartą graficzną ?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te Asusy naprawdę wyglądają bardzo dobrze. Miałbyś może jakąś recenzje albo test tego MSI po polsku albo po angielsku ?

Na PC Lab-ie jest test modelu PS42.

https://pclab.pl/art78021.html

W nowszej wersji Modern był testowany na Notebookcheck.

https://www.notebookcheck.net/MSI-Modern-14-A10RB-Laptop-Review-Lighter-than-it-Looks.451093.0.html

Strona jest w J.Ang, ale można użyć translatora.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mamy tu do czynienia z zintegrowanym układem graficznym a nie kartą graficzną ?

 

Tak, tylko karty zintegrowana od AMD, są naprawdę przyzwoitej wydajności. Porównywane są to budżetowych dedykowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, tylko karty zintegrowana od AMD, są naprawdę przyzwoitej wydajności. Porównywane są to budżetowych dedykowanych.

 

To ten najnowszy Acer Swift 3 powinien być dość wydajny jeśli mowa o ultrabookach. Teraz tylko myślę czy wziąć tego Swifta z procesorem 4500U, 4700U czy Zenbooka za 4k zł. Którego spośród tej trójki byście wybrali? Czy może warto poczekać jeszcze na inne nowe laptopy z AMD ?

Edytowane przez UltraGoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno bedzie dostać na ten moment wydajniejszy Ultrabook, zintegrowana grafika (nowa), wstępnie jest porównywalna do MX250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX250, może trochę szybszy, ale throttling bywa dokuczliwy.

 

 

Trudno bedzie dostać na ten moment wydajniejszy Ultrabook, zintegrowana grafika (nowa), wstępnie jest porównywalna do MX250.

 

W kwestii throttlingu myślicie, że będzie to taki problem? W końcu to zintegrowana grafika i czy chłodzenie sobie nie poradzi z samym procesorem przy ewentualnym obciążeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełnym obciążeniem myślę, że może takowy wystąpić, najlepiej poczekać na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...