Skocz do zawartości
Ksamek

4k 27" do gier czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

W grach się nie wypowiem bo nie wiem ale u mnie w robocie graficy zgodnie twierdzą że jeżeli chodzi o przestrzeń roboczą to pod 4k minimum 32". Inaczej "dziubdzianie" po buttonach, suwakach itp jest mocno upierdliwe. Tak samo praca w samym windowsie. Jeden z nich kupił 4k 27" i mówi że żałuje bo i tak jedzie na codzień 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach się nie wypowiem bo nie wiem ale u mnie w robocie graficy zgodnie twierdzą że jeżeli chodzi o przestrzeń roboczą to pod 4k minimum 32". Inaczej "dziubdzianie" po buttonach, suwakach itp jest mocno upierdliwe. Tak samo praca w samym windowsie. Jeden z nich kupił 4k 27" i mówi że żałuje bo i tak jedzie na codzień 2k.

To muszą mieć stare/źle napisane aplikacje, skoro nie skalują się wraz z systemowym ustawieniem powiększenia (przy działającym powiększeniu 4K na 24" ekranie nie będzie problemem).

 

Niech profilaktycznie ten kolega co ma 27" 4K, ustawi w Windows 10 skalowanie zaawansowane na 200% i uruchomi ponownie system.

 

Tak czy inaczej praca w samym windowsie przy skalowaniu np. na 182%, bo takiego używam przy 4K, jest super (wszystko duże i ostre, a zarazem gładkie).

 

Także skoro mówią to co mówią (że w samym Windows źle się pracuje w 4K na 27"), to muszą źle używać tych monitorów, bo Windows skaluje się świetnie (zakładam, że już nie używają Windows 3.11).

 

160Hz i 4k :o

2x 2080Ti to będzie za mało

Do jednych gier ustawi sobie 4K 160fps, do innych 4K 60fps, a do innych 2560x1440 80FPS i wystarczy 1x GTX1060 Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160Hz i 4k :o 2x 2080Ti to będzie za mało

 

 

Do jednych gier ustawi sobie 4K 160fps, do innych 4K 60fps, a do innych 2560x1440 80FPS i wystarczy 1x GTX1060

 

Dokładnie tak, takie Diablo 4 spokojnie pójdzie w 4K/160fps na RTX3080 a np. AC Valhalla 4K/60fps czy jakieś wyścigi 4K/100fps. Biorę też pod uwagę to, że taki monitor kupuje na lata. Pytanie tylko czy będzie miał HDMI 2.1 . Jeśli nie to chyba kupię na przeczekanie (rok/dwa) LG 27UL650-W i wymienię na coś z HDMI 2.1/DP2.0 4K/144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co, przekonamy się już dziś, bo paczka do mnie jedzie, a jak to wszystko będzie, czas pokaże ;) Ale jestem dobrych myśli, i mam nadzieję, że nie będzie trzeba ponownie odsyłać :lol2::E:kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...