Forum PCLab.pl: DAC - Wazmacniacz słuchawkowy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

DAC - Wazmacniacz słuchawkowy pytanie

#1 Użytkownik jest niedostępny   Eclipse 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 05 Maj 2020 - 19:01

Mam do Was pytanie.
Potrzebuję wzmacniacza do słuchawek i DACa. Z DACa czasami wypchnę coś na wzmacniacz mój UniAmp i kolumny Stereo.
Ale częściej będzie to tylko słuchane na słuchawkach ISK hd9999

Budżetowo to
Kguss K3

lub drożej trochę

Kguss d6

Co myślicie o takich chińskich zabawkach? Dodam że w moim wzmacniaczu DIY mam chiński preamp i jestem bardzo zadowlony.

Dzięki za opinie.

#2 Użytkownik jest dostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2020 - 20:51

Pytanie czy czytałeś o tym sprzęcie? Ktoś to testował? Z Chińczyków masz bardzo popularne FX Audio (różne modele) przetestowane z każdej strony. O ile same komponenty mogą być dobre w swojej klasie cenowej to dużo zależy od implementacji, popatrz np. na wzmacniacze głośnikowe na TDA, możesz kupić sprzęt na tych samych kościach za kilkanaście i kilkadziesiąt dolarów i zdecydowanie nie będzie to ten sam poziom (przykład skrajny).

Jeśli ogólnie chodzi o chińskie zabawki - osobiście jestem za. Sam posiadam dac/amp głośnikowy/amp słuchawkowy w jednym za 4 stówki od skośnych, sprzęt w swojej cenie rewelacyjny i u mnie zdeklasował zestaw DAC + solidny wzmacniacz klasy A za znacznie większą kasę

#3 Użytkownik jest niedostępny   Eclipse 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2020 - 21:26

Zobacz postTrueFaith, o 05 Maj 2020 - 21:51, napisał(a):

Pytanie czy czytałeś o tym sprzęcie? Ktoś to testował? Z Chińczyków masz bardzo popularne FX Audio (różne modele) przetestowane z każdej strony. O ile same komponenty mogą być dobre w swojej klasie cenowej to dużo zależy od implementacji, popatrz np. na wzmacniacze głośnikowe na TDA, możesz kupić sprzęt na tych samych kościach za kilkanaście i kilkadziesiąt dolarów i zdecydowanie nie będzie to ten sam poziom (przykład skrajny).

Jeśli ogólnie chodzi o chińskie zabawki - osobiście jestem za. Sam posiadam dac/amp głośnikowy/amp słuchawkowy w jednym za 4 stówki od skośnych, sprzęt w swojej cenie rewelacyjny i u mnie zdeklasował zestaw DAC + solidny wzmacniacz klasy A za znacznie większą kasę

Ten kguss to bliźniacze konstrukcje do Fx audio pewnie z jednej fabryki jadą. Własnie Fxaudio jest dobrze przyjęte a i znalazłem te kgussy.
Kupie chyba ten D6 na próbę.
A z ciekawości jaki teraz byś Dac/Amp brał? interesowałeś się ?

#4 Użytkownik jest dostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2020 - 22:13

Niestety nie bardzo, interesowałem się urządzeniami AIO takimi jak posiadam (wzmak głosnikowy do kompletu), nic konkretnego nie doradzę

#5 Użytkownik jest niedostępny   Pitrich 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Maj 2020 - 17:34

Ja sobie zamówiłem z ciekawości tego D6 i też mam te ISK :)

Zobaczymy jak dolecą czy był sens przejścia z integry.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Sidr 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2020 - 21:04

Napiszcie później jakąś recenzje tego DAC'a jak dojdzie.

ps: Eclipse, ja kjeszcze nie zamówiłeś, to własnie widziałem na Peperku kupon do Ali 10/100$.

Ten post był edytowany przez Sidr dnia: 19 Maj 2020 - 21:04

#7 Użytkownik jest niedostępny   Pitrich 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Maj 2020 - 17:51

Właśnie odpakowany i podłączony. Solidna metalowa obudowa, fajnie działająca gałka z funkcją wciśnięcia do zmiany trybu i on/off. Czytelny wyświetlacz kolor niebieski. Po podłączeniu po usb dac z automatu wykryło jako xmos dsd decoder i na razie hula po wasapi na Foobarze. Kabelki w zestawie, instrukcja po angielsku z opisem instalacji asio i BT. Więcej na razie nie powiem bo się nie bawiłem a w zasadzie mam go odpalonego od 15 minut :)
Co do dźwięku mogę powiedzieć co nieco od siebie. ISK HD9999 z 32 Ohm i wystarcza mi ustawienie głośności 52 na 99 możliwych. Praktycznie nic nie szumi, wysokie czytelne i jak dla mnie akuratne, nic nie świszczy. Średnie tony również na poziomie, nie giną w toni innych dźwięków i są bardzo czytelne. Bas solidny w sensie ma kopa ale nie dudni i nie huczy. Scena otwarta. Granie określiłbym raczej jako neutralno-jasne. Fajnie by było gdy inny posiadacz się wypowiedział bo to moje luźne spostrzeżenia nie poparte wszechwiedzą w kwestii audio :)

#8 Użytkownik jest niedostępny   2412adi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Maj 2020 - 18:40

Podepnę się do tematu, szukam dla siebie dobrego rozwiązania. Także chciałem kupić wzmacniacz słuchawkowy, wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem. Znalazłem kilka ciekawych modeli takich jak FiiO E10K Olympus 2 czy Audiotrak Prodigy Cube lecz problem w tym że chyba większość takich wzmacniaczy nie obsługuje czterokanałowych jacków i może być problem z mikrofonem a korzystam z hyperx cloud 2 ktoś coś poradzi?

#9 Użytkownik jest niedostępny   gilban 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 14:33

Zobacz post2412adi, o 22 Maj 2020 - 19:40, napisał(a):

Podepnę się do tematu, szukam dla siebie dobrego rozwiązania. Także chciałem kupić wzmacniacz słuchawkowy, wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem. Znalazłem kilka ciekawych modeli takich jak FiiO E10K Olympus 2 czy Audiotrak Prodigy Cube lecz problem w tym że chyba większość takich wzmacniaczy nie obsługuje czterokanałowych jacków i może być problem z mikrofonem a korzystam z hyperx cloud 2 ktoś coś poradzi?

to trzeba sobie kupić rozdzielacz kabelek o takim symbolu: Unitek Y-C957ABK

Jest bardzo dobrej jakości i będzie po problemie.

Dodaj obrazek

#10 Użytkownik jest niedostępny   2412adi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 18:49

Tak tylko próbowałem takim sposobem podłączyć słuchawki do karty dźwiękowej z płyty głównej co prawda nie takim kablem, tylko rozdzielaczem ze słuchawek Razer i nie wiem dlaczego ale mikrofon nie działał kwestia jakiś ustawień? i z tego powodu byłem skłonny kupić dodatkowo mikrofon tylko że na usb SPC Gear SM900

#11 Użytkownik jest niedostępny   gilban 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 19:07

Kabel Razera jest podobny, tylko że dłuższy.

To w takim razie zostaje się osobny mikrofon.

#12 Użytkownik jest niedostępny   2412adi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Maj 2020 - 21:31

Chyba tak zrobię, tylko jeszcze pytanko Audiotrak Prodigy Cube ma dobre opinie z tego co widzę, w cenie 400zł jest coś ciekawszego?

Strona 1 z 1