Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie.

Potrzebuję wzmacniacza do słuchawek i DACa. Z DACa czasami wypchnę coś na wzmacniacz mój UniAmp i kolumny Stereo.

Ale częściej będzie to tylko słuchane na słuchawkach ISK hd9999

 

Budżetowo to

Kguss K3

 

lub drożej trochę

 

Kguss d6

 

Co myślicie o takich chińskich zabawkach? Dodam że w moim wzmacniaczu DIY mam chiński preamp i jestem bardzo zadowlony.

 

Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy czytałeś o tym sprzęcie? Ktoś to testował? Z Chińczyków masz bardzo popularne FX Audio (różne modele) przetestowane z każdej strony. O ile same komponenty mogą być dobre w swojej klasie cenowej to dużo zależy od implementacji, popatrz np. na wzmacniacze głośnikowe na TDA, możesz kupić sprzęt na tych samych kościach za kilkanaście i kilkadziesiąt dolarów i zdecydowanie nie będzie to ten sam poziom (przykład skrajny).

 

Jeśli ogólnie chodzi o chińskie zabawki - osobiście jestem za. Sam posiadam dac/amp głośnikowy/amp słuchawkowy w jednym za 4 stówki od skośnych, sprzęt w swojej cenie rewelacyjny i u mnie zdeklasował zestaw DAC + solidny wzmacniacz klasy A za znacznie większą kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy czytałeś o tym sprzęcie? Ktoś to testował? Z Chińczyków masz bardzo popularne FX Audio (różne modele) przetestowane z każdej strony. O ile same komponenty mogą być dobre w swojej klasie cenowej to dużo zależy od implementacji, popatrz np. na wzmacniacze głośnikowe na TDA, możesz kupić sprzęt na tych samych kościach za kilkanaście i kilkadziesiąt dolarów i zdecydowanie nie będzie to ten sam poziom (przykład skrajny).

 

Jeśli ogólnie chodzi o chińskie zabawki - osobiście jestem za. Sam posiadam dac/amp głośnikowy/amp słuchawkowy w jednym za 4 stówki od skośnych, sprzęt w swojej cenie rewelacyjny i u mnie zdeklasował zestaw DAC + solidny wzmacniacz klasy A za znacznie większą kasę

 

Ten kguss to bliźniacze konstrukcje do Fx audio pewnie z jednej fabryki jadą. Własnie Fxaudio jest dobrze przyjęte a i znalazłem te kgussy.

Kupie chyba ten D6 na próbę.

A z ciekawości jaki teraz byś Dac/Amp brał? interesowałeś się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bardzo, interesowałem się urządzeniami AIO takimi jak posiadam (wzmak głosnikowy do kompletu), nic konkretnego nie doradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zamówiłem z ciekawości tego D6 i też mam te ISK :)

 

Zobaczymy jak dolecą czy był sens przejścia z integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napiszcie później jakąś recenzje tego DAC'a jak dojdzie.

 

ps: Eclipse, ja kjeszcze nie zamówiłeś, to własnie widziałem na Peperku kupon do Ali 10/100$.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpakowany i podłączony. Solidna metalowa obudowa, fajnie działająca gałka z funkcją wciśnięcia do zmiany trybu i on/off. Czytelny wyświetlacz kolor niebieski. Po podłączeniu po usb dac z automatu wykryło jako xmos dsd decoder i na razie hula po wasapi na Foobarze. Kabelki w zestawie, instrukcja po angielsku z opisem instalacji asio i BT. Więcej na razie nie powiem bo się nie bawiłem a w zasadzie mam go odpalonego od 15 minut :)

Co do dźwięku mogę powiedzieć co nieco od siebie. ISK HD9999 z 32 Ohm i wystarcza mi ustawienie głośności 52 na 99 możliwych. Praktycznie nic nie szumi, wysokie czytelne i jak dla mnie akuratne, nic nie świszczy. Średnie tony również na poziomie, nie giną w toni innych dźwięków i są bardzo czytelne. Bas solidny w sensie ma kopa ale nie dudni i nie huczy. Scena otwarta. Granie określiłbym raczej jako neutralno-jasne. Fajnie by było gdy inny posiadacz się wypowiedział bo to moje luźne spostrzeżenia nie poparte wszechwiedzą w kwestii audio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, szukam dla siebie dobrego rozwiązania. Także chciałem kupić wzmacniacz słuchawkowy, wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem. Znalazłem kilka ciekawych modeli takich jak FiiO E10K Olympus 2 czy Audiotrak Prodigy Cube lecz problem w tym że chyba większość takich wzmacniaczy nie obsługuje czterokanałowych jacków i może być problem z mikrofonem a korzystam z hyperx cloud 2 ktoś coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, szukam dla siebie dobrego rozwiązania. Także chciałem kupić wzmacniacz słuchawkowy, wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem. Znalazłem kilka ciekawych modeli takich jak FiiO E10K Olympus 2 czy Audiotrak Prodigy Cube lecz problem w tym że chyba większość takich wzmacniaczy nie obsługuje czterokanałowych jacków i może być problem z mikrofonem a korzystam z hyperx cloud 2 ktoś coś poradzi?

 

to trzeba sobie kupić rozdzielacz kabelek o takim symbolu: Unitek Y-C957ABK

 

Jest bardzo dobrej jakości i będzie po problemie.

 

pr_2017_6_13_14_47_29_954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko próbowałem takim sposobem podłączyć słuchawki do karty dźwiękowej z płyty głównej co prawda nie takim kablem, tylko rozdzielaczem ze słuchawek Razer i nie wiem dlaczego ale mikrofon nie działał kwestia jakiś ustawień? i z tego powodu byłem skłonny kupić dodatkowo mikrofon tylko że na usb SPC Gear SM900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel Razera jest podobny, tylko że dłuższy.

 

To w takim razie zostaje się osobny mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, tylko jeszcze pytanko Audiotrak Prodigy Cube ma dobre opinie z tego co widzę, w cenie 400zł jest coś ciekawszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...