Skocz do zawartości
Dziadek-NET

ASUS Xonar DX - straszny szum przy przewijaniu wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam jeszcze inny problem,czasami losowo w trakcie oglądania You-Tube czy nawet przed chwilą NETFLIX-a w momencie przewijania suwaka z czasem wideo.

Nagle bez powodu dobiega ogromny szum z głośników. Poprzednio miałem mniejsze głośniki więc jakoś się do tego przyzwyczaiłem.

Od nie dawna mam nowy zestaw 2.1 i mam wrażenie że skala szumu to chyba 90% skali głośności strasznie pobudziłem chyba domowników przed chwilą.

 

Co jest przyczyną ?

Na ten moment posiadam oryginalne sterowniki Xonad DX ale prawdopodobnie zmienię je na UNi Xonar

Pytanie czy to pomoże ponieważ swojego czasu miałem i UNi Xonar i nie mam pewności czy też nie miały tego problemu.

Ale zainstaluję teraz i sprawdzę.

 

Pytania na ten moment:

1. Jeśli przejdę na sygnał po optyku a nie na po CINCH-ach czy jest szansa że to się poprawi ?

2. Jeśli miałem na tych nowych głośnikach opisaną sytuację BARDZO GŁOŚNY szum + może trzaski, to czy głośniki w jakiś sposób mogły się uszkodzić, i już mogą nie grac tak czysto jak nowiutkie z pudełka ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym problem od lat, możesz znaleźć na ten temat mnóstwo informacji na różnych forach również anglojęzycznych jak i w supporcie asusa

I przez tyle lat nikt z tym NIC kompletnie nie zrobił (mam Xonar'a D1 od 2009 roku)

Czasami zamiast tego MEGA szumu wycisza się jeden kanał i potrzebny restart.

 

Głośniki to jeszcze pół biedy, wyobraź sobie, że ja praktycznie cały czas siedzę w słuchawkach i kiedyś w końcu ogłuchnę przez ten "ficzer"

 

Mam sterowniki od Asusa ale nie ma to żadnego znaczenia bo na Uni jest to samo.

Problem występował na Viście, Siódemce i teraz na Windows 10.

 

odp.1 Być może po optyku będzie inaczej warto spróbować

odp.2 Jest taka możliwość, chociaż nie koniecznie - moje słuchawki jeszcze grają co prawda swoje lata już mają ale tanie nie były - jednak wole popsute słuchawki niż popsute ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak kanał się wycisza to zamiast restartu pc szybsze jest wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń, na słuchawkach jeszcze tego nie doświadczyłem tylko na głośnikach i jest to losowa sprawa

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kanał się wycisza to zamiast restartu pc szybsze jest wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń, na słuchawkach jeszcze tego nie doświadczyłem tylko na głośnikach i jest to losowa sprawa

 

Zgadza się, robiłem tak na siódemce i wcześniejszych wersjach Windows 10, niestety obecnie żeby zastosować zmiany z menadżera i tak woła o restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się, robiłem tak na siódemce i wcześniejszych wersjach Windows 10, niestety obecnie żeby zastosować zmiany z menadżera i tak woła o restart.

Jak nic nie działa w tle to nie woła wiem bo sprawdzałem, z reszta nawet jak coś korzysta z dźwięku i zawoła to można dać nie a dzwięk działa ok ;)

 

Masz xonara DX :Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam D1 i właśnie sprawdziłem, że faktycznie można wymusić bez restartu ;) chociaż pamiętam że nie zawsze tak mogłem i przy wyłączaniu urządzenia chciał restart, inaczej nie wyłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli na D1 też jest ten babol w sumie dx to to samo tylko pod pci-e, ciekawe czy np na DGX też takie coś występuje, dawno temu miałem DS i był bez problemowy ale strasznie cicho grał ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie wcześniejsze Xonary, STX'y itp. na tym ich ASUS AV100 (czyli Cirrus Logic CS5361) miały z tym problem od zawsze, DS jest na innym chipsecie

A DX to to samo co D1 tylko na PCI-E i do tego właśnie potrzebny był mu mostek, który musi być dodatkowo zasilany dlatego karta ma kabel

 

Ogólnie mam już jej serdecznie dosyć i pewnie dlatego, że jest na PCI to przy niedalekiej zmianie platformy będę musiał wybrać coś nowego i mam problem bo nie chce nic gorszego jeśli chodzi o jakość dźwięku (pomijam już te akcje z szumem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Xonar DGX jest na AV66 kumpel miał kiedyś jak miał płytę ze slotem PCI xonara DG, DGX to niby to samo pod złącze pci-e i pamiętam że nie miał żadnych problemów, zastanawiam się nad zakupem DGX'a używanego po taniości. Dodatkowo obecna DX podgrzewa grafikę bo żre 10W nawet na dotyk jest bardzo ciepła, na integrze a nawet jak dwa dni temu miałem wsadzoną w ten sam slot sb audigy FX GPU miało 3-4 stopnie mniej.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam STX II i też mi się to zdarzało i to w słuchawkach. Masakrycznie głośny pisk, głównie na Youtubie. Po zastosowaniu się do kilku porad z neta problem się nigdy nie powtórzył. :hmm:

 

- sterowniki Unixonar , koniecznie z opcją Low DPC latency

- nie wyższe niż 44.1KHz próbkowanie w Audio Center

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo obecna DX podgrzewa grafikę bo żre 10W nawet na dotyk jest bardzo ciepła, na integrze a nawet jak dwa dni temu miałem wsadzoną w ten sam slot sb audigy FX GPU miało 3-4 stopnie mniej.

 

To ten mostek żre, niektóre grafiki też tak kiedyś miały np. GeForce 6600 GT wyszedł na PCI-E i jeszcze na AGP ale wersja AGP miała dodatkowo mostek z radiatorem na nim i dodatkowe zasilanie.

dlatego wybrałem D1, no i drażnił mnie jeszcze ten dodatkowy kabel do karty dźwiękowej

i to był błąd bo DX'a bym wsadził teraz do nowego kompa a D1 już nie wsadzę.

 

Mam STX II i też mi się to zdarzało i to w słuchawkach. Masakrycznie głośny pisk, głównie na Youtubie. Po zastosowaniu się do kilku porad z neta problem się nigdy nie powtórzył. :hmm:

 

- sterowniki Unixonar , koniecznie z opcją Low DPC latency

- nie wyższe niż 44.1KHz próbkowanie w Audio Center

 

Filmy na DVD, Blu-ray, mkv, mp4 itp....mają próbkowanie 48.0 kHz

więc to kiepskie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten mostek żre, niektóre grafiki też tak kiedyś miały np. GeForce 6600 GT wyszedł na PCI-E i jeszcze na AGP ale wersja AGP miała dodatkowo mostek z radiatorem na nim i dodatkowe zasilanie.

dlatego wybrałem D1, no i drażnił mnie jeszcze ten dodatkowy kabel do karty dźwiękowej

Tak wiem że to przez mostek:) mi tam kabel nie przeszkadza bo jest cały czarny i puszczony tak że u mnie praktycznie go nie widać :E bardziej to że karta podgrzewa gpu no i ten babol z prawym głośnikiem losowy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyciszaniem problem bardzo znany, chociaż powiem szczerze że na W7 miałem to o wiele częściej niż na W10

teraz od początku lutego na nowej płycie ( B450 ) W10 1909 chyba tylko raz mi się to zdarzyło.

Sterowniki Uni-Xonar. Mam DX-a

 

Miałem wcześniej DGXa, całe 2 dni, po wiecznych problemach z SB X-treme na W7, kupiłem DGXa

ale totalnie nie odpowiadało mi jego brzmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyciszaniem problem bardzo znany, chociaż powiem szczerze że na W7 miałem to o wiele częściej niż na W10

teraz od początku lutego na nowej płycie ( B450 ) W10 1909 chyba tylko raz mi się to zdarzyło.

Sterowniki Uni-Xonar. Mam DX-a

 

Miałem wcześniej DGXa, całe 2 dni, po wiecznych problemach z SB X-treme na W7, kupiłem DGXa

ale totalnie nie odpowiadało mi jego brzmienie

Jaka wersja sterow ze strony i jaka opcja wybrana przy instalacji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że takie UNi-Xonar-W10-1825-v1.81a-r2

 

tylko instalacja i wybór panelu, potem ustawienie na 2.0 , żadnych ulepszaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wydaje mi się że takie UNi-Xonar-W10-1825-v1.81a-r2

 

tylko instalacja i wybór panelu, potem ustawienie na 2.0 , żadnych ulepszaczy

Mógłbyś pokazać właściwości z menedżera urządzeń? bo napisałeś inną starszą wersję a w nazwie linku dałeś te najnowsze ze strony :P I czy pamiętasz co tu wybrałeś podczas instalacji https://luukuton.fi/img/audio/uni_installation.png :Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, zamotałem się, 23 było, instalowane jeszcze na intelu, nie robiłem reinstalki po przejściu na ryzena

 

Odinstalowałem teraz je, i zapodałem te o których pisałem, z końcówką 25

 

Sam instalator ( zapewne mając w rejestrze zapis z poprzednika ) zasugerował mi tak :

 

f16fb0f5131d.jpg

 

nie widzę żadnych zmian, wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak działa to git ale wybór chyba najgorszy z możliwych 4 :D po pierwsze wyżej masz low dpc a po drugie GX nie działa już praktycznie nigdzie bo to staroć EAX'o podobny ;) Jestem po prostu ciekawy czy trafiłeś wcześniej na jakąś najmniej inwazyjną wersję sterów skoro zdażyło ci się raz wyciszenie prawego głośnika i jak będzie teraz na najnowszych :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jak tak piszesz, to zainstaluje z tym low DPC, obadam

 

a możesz tak w 3 zdaniach jakie są różnice między poszczególnymi dla normalnego zjadacza

z podpiętymi 2.0 Edifierami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

low dpc mają mniejsze opóźnienie jeżeli masz jakiś problem z dźwiękiem np losowy stutter poza tym to nie słychać różnicy ogólnie nie słyszałem między oryginalnymi ze strony a unixonar :D są jeszcze jedne stery od słynnego Daniela K. ostatnio znalazłem http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/updated-windows-10-drivers-for-asus.html wyglądem sie niczym nie różni soft bo już je sprawdzałem chyba tylko opisem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielowych używałem zawsze przy sound blasterach, jeszcze jak używałem długo live 5.1 a Crative o nim zapomniał. Potem na X-Fi też.

Jak tu wyjdą jakieś problemy to spróbuje i na xonarze, odpukać

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie, widzę że problem dość popularny a w zasadzie dwa problemy.

Aż dziw że asus tego nie naprawia, może przyczyna leży w konstrukcji lub użytych podzespołach na karcie.

 

* duży szum

* przyciszający się prawy kanał.

 

W takim razie zastanawiam się nad alternatywną kartą muzyczną.

 

Czy macie jakieś propozycje ?

 

Jeśli chodzi o mnie nie zależy mi już na wersji 5.1 może być 2.0 lub 4.0

 

Ja na głośnikach nie mogę tego zaakceptować co prawda bardzo rzadki temat, ale obawiam się że uszkodzą się prędzej czy później głośniki.

Równie wam to radzę tym bardziej że wy używacie słuchawek ;)

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka kwota dziadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...