Skocz do zawartości
Dziadek-NET

ASUS Xonar DX - straszny szum przy przewijaniu wideo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

Czy masie jakieś propozycje ?

 

Dac na USB? Tempotec Serenade? Aim808?

Edytowane przez zaroowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Budżet sądzę że do 300zł/400zł

 

Już dawno nie śledzę tematu kart dźwiękowych z dawna pamiętam że ciekawymi kartami

 

* na PCI-E ---> Tempotec Serenade

* na PCI-E ---> Creative Sound Blaster Z

* na USB ---> Audiotrak Maya U5

 

Wydaje mi się że nie zauważymy znacznej różnicy powyżej tej kwoty.

Z drugiej strony nie wiem co można poprawić w kartach dźwiękowych w przeciągu kilku lat.

Co innego karta graficzna skala nie skończona ale dźwiękowa.

Oczywiście karta dla audio fili muzyków itd, ale to są % nie przepaść tak sądzę.

Co do jakości dźwięku XONAR-a DX nic nie mam tylko nie mogę zaakceptować szumów i losowych ściszeń. To wada która dyskwalifikuje produkt jako nie sprawny.

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

losowe sciszenia, to efekt marginalny, wielce losowy, w tym roku doswiadczylem go raptem raz

i to wczoraj, po zainstalwoaniu dzien wczesniej sterownikow 1825, wrocilem do 1823...

 

Oczywscie gdybym mial wolne fundusze na karte audio, to tez zaryzykowalbym T. Serenade.

Zawsze mozna wziac na probe, oddac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie skoro karta AIM SC808 była udanym produktem, dlaczego znikła z rynku ?

Czy jest nowszy model tej karty ?

 

Czy została wycofana ze względu na częsty problem znikania w systemie ?

Czytam negatywne opinie i widzę że częsty problem prawdopodobnie na WIN 10.

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś zewnętrznego (DAC)? korzystającego z UAC1, UAC2 (USB Audio Class) lub optyka?

Odpada ewentualny problem ze sterownikami, działa w każdym systemie (co prawda nie wiem jak jest obecnie z Windows i UAC2, bo akurat tutaj byli w "lesie").

Trudno jest mi coś konkretnie polecić bo nie śledzę aż tak tematu, ale ostatnio sporo jest tych zabawek. W każdym razie rzecz warta rozważenia i przeanalizowania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Miałem Xonara DX chyba z 10 lat. Żadnych szumów, a problem ze ściszaniem kanału występował tak sporadycznie, że gdyby nie ten wątek, to w ogóle bym o tym nie pamiętał.

 

Pytanie skoro karta AIM SC808 była udanym produktem, dlaczego znikła z rynku ?

Czy jest nowszy model tej karty ?

 

Czy została wycofana ze względu na częsty problem znikania w systemie ?

Czytam negatywne opinie i widzę że częsty problem prawdopodobnie na WIN 10.

 

Na logikę. Gdyby była udanym produktem, to by nie zniknęła z rynku.

 

 

Co do wymiany Xonara DX. Nie polecam, a nawet odradzam wymianę na FX Audio DAC-X6. Dźwięk podobny, ale bardziej płaski, więc jakościowego progresu nie będzie, a chyba o to chodzi. Natomiast polecam jakiś DAC zewnętrzny ze względu na jego elastyczność w zastosowaniu. Mam Tempotec Serenade, która jest świetną karta - znacznie lepszą od Xonara DX, ale jeszcze ciekawiej wygląda ten DAC od Tempoteca z poniższego linka:

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000405362609.html?spm=a2g17.12010609.8148356.39.37d44ad0nLoRXf

 

z kuponami można tą cene zbić jeszcze poniżej 90$ i jak te parametry, to ten DAC wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

losowe sciszenia, to efekt marginalny, wielce losowy, w tym roku doswiadczylem go raptem raz

i to wczoraj, po zainstalwoaniu dzien wczesniej sterownikow 1825, wrocilem do 1823...

 

Oczywscie gdybym mial wolne fundusze na karte audio, to tez zaryzykowalbym T. Serenade.

Zawsze mozna wziac na probe, oddac.

Czyli to o co pytałem się stało :E na najnowszej wersji częściej się tak dzieje :Up_to_s: wróciłeś do 1823 w wersji low dpc unixonar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem Xonara DX chyba z 10 lat. Żadnych szumów, a problem ze ściszaniem kanału występował tak sporadycznie,

...

Mam Tempotec Serenade, która jest świetną karta - znacznie lepszą od Xonara DX

 

Co dokładnie skłoniło Cię do zmiany Xonara DX na Tempotec Serenade ?

Skoro nie miałeś problemów z szumami oraz bardzo rzadki temat ściszania kanału ?

Rozumiem że nie wrócił być z powrotem do Xonara DX, dlaczego ?

Czytałem recenzję Tempotec Serenade, recenzent zwraca uwagę na to że karta ma charakterystyczny "twardy a nie miękki bass" czy to zauważyłeś ?

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie miałem na co pieniędzy wydać. :)

2. Gdy już kupiłem TS, to Xonara DX mialem jeszcze przez długi czas i testowałem sobie naprzemiennie. Jak już dłużej używałem TSa i podłączyłem Xonara, to dopiero wtedy zayważyłęm dużą różnicę pomiędzy kartami na plus TSa.

3. Tak, ma, a raczej miał twardy bas początkowo i przyznam, że mi się to nie podobało. Myślałem, że to wina słuchawek, bo też nowe kupiłem. Później zainstalowałem Equalizer APO i lekko zmodyfikowałem bas. Tak pięknego basu jeszcze nie słyszałem. Dosłownie gęsiej skórki dostawałem jak teraz kolejny raz odsłuchiwałem niektóre stare kawałki. Ogólnie E-APO dał mi taką różnice w dźwięku jaką nie dałla mi wymiana Xonara na TS'a. Planuje jakiś wątek na temat tego programu nawet zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK dzięki za info, jeszcze dam szansę Xonar-owi DX jak puszczą mi nerwy (ze względu na szumy) to rozważę przejście na Tempotec Serenade.

 

2. Gdy już kupiłem TS, to Xonara DX mialem jeszcze przez długi czas i testowałem sobie naprzemiennie .....

 

Na początku wątku zadałem pytanie forumowiczom:

Jeśli miałem na tych nowych głośnikach opisaną sytuację BARDZO GŁOŚNY szum, to czy głośniki w jakiś sposób mogły się uszkodzić, i już mogą nie grac tak czysto jak nowiutkie z pudełka ?

 

Co o tym sądzisz ?

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za info, jeszcze dam szansę Xonar-owi DX jak puszczą mi nerwy (ze względu na szumy) to rozważę przejście na Tempotec Serenade.

 

 

 

Na początku wątku zadałem pytanie forumowiczom:

Jeśli miałem na tych nowych głośnikach opisaną sytuację BARDZO GŁOŚNY szum, to czy głośniki w jakiś sposób mogły się uszkodzić, i już mogą nie grac tak czysto jak nowiutkie z pudełka ?

 

Co o tym sądzisz ?

 

Wątpię. Może gdyby to był sygnał ze wzmacniacza o dużej mocy, do głosników o mniejszej, ale ten wzmak słuchawkowy w Xonarze jest słaby. Poza tym możesz to sobie w banallnie prosty sposób to sprawdzić podłaczając pod głosniki cokolwiek innego.

 

Jeszcze zalezy, co to za głośniki. Może jakaś tandeta o niskiej impedencji to i szumy są, ale itak jest t odziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, nie słyszę szumów na co dzień, jest cisza.

Problem jest tylko sporadyczny / losowy gdy przesunę suwak w czasem video na youtube czy ostatnio w netflix i czasami włącza się nagle szum na 100%.

 

Szum ewidentny z karty.

 

Głośniki to: Edifier S350DB

Edytowane przez Dziadek-NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Windows 10 z sterownikami Uni w wersji 1816/1823 (Low dpc) nie uświadczyłem żadnych problemów z dźwiękiem na karcie D1, a często przełączałem na głośniki - słuchawki.

Zaś na DX problem występował bardzo rzadko (znikająca karta w systemie, głośny trzask przy włączaniu systemu, nierównomierne granie kanałów) - ale tu (w moim przypadku) na 90% winę ponosiło dodatkowe zasilanie bo bardzo łatwo te gniazdo naruszyć, pin/y mogą nie wejść do końca wtyczki lub je można też wykrzywić - wystarczy nawet, że kabel zasilający zwisa i obciąża/wykrzywia gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie polecam' date=' a nawet odradzam wymianę na FX Audio DAC-X6. Dźwięk podobny, ale bardziej płaski, więc jakościowego progresu nie będzie, a chyba o to chodzi.

(...)

 

[/quote']

 

A możesz napisać coś więcej?

Szukam właśnie DAC'a z przynajmniej dwoma wejściami cyfrowymi i może jednym analogiem (ale to już moja durna zachcianka) i najlepiej BT.

X6 ma możliwość selekcji wejść, ma trzy wejścia cyfrowe, analoga ni ma. BT też nie. Ale dał by radę.

Co jest w nim takiego, że go odradzasz? Pytam z ciekawości, bo poważnie się nad nim zastanawiam.

Ewentualnie - jaki DAC polecisz w podobnej cenie, z dwoma wejściami cyfrowymi, i ewentualnie analogiem i BT. Ewentualnie.

 

Całość ma wyglądać tak:

- sygnał z kompa po USB do DAC

- sygnał z TV po optyku/spdif do DAC

- sygnał po BT z telefonu (opcjonalnie)

- sygnał po analogu z IPODA? (opcjonalnie)

- wyjście z DAC na wzmak do słuchawek na cinch + pass na kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem jednocześnie Xonara DX i FX Audio DAC-X6. Ten DAC jakościowo daje dźwiek podobny do tego na Xonarze, ale brzydszy. Trochę mniej szczegółowy i przestrzenny. Fachowo to się pisze, że scena jest mniejsza chyba. :) Testowałęm tylko na różnych słuchawkach. Po podłączeniu pod amplituner z kolumnami, to wiadomo, różnicy nie było. Jak nie masz Xonara to najlepie kup na Ali i sprawdź. Jak pisałęm dźwięk był podobny do tego na Xonarze, czyli bardzo dobry. Jak się nie spodoba sprzedasz z zyskiem. Ja byłem prawie 100zł do przodu na tym DACu.

 

Innego DAC nie polecę, bo nie mam doświadczenia. Ten od Tempoteca, o którym wcześniej pisałem wygląda bardz odobrze. Natomiast taki spełniający Twoje wymagania raczej nie istnieje, a jak już to z taką ilością line-in kosztuje bardzo dużo. Ewentualnie może są jakieś HUB, aleto musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem jednocześnie Xonara DX i FX Audio DAC-X6. Ten DAC jakościowo daje dźwiek podobny do tego na Xonarze, ale brzydszy. Trochę mniej szczegółowy i przestrzenny. Fachowo to się pisze, że scena jest mniejsza chyba. :) Testowałęm tylko na różnych słuchawkach. Po podłączeniu pod amplituner z kolumnami, to wiadomo, różnicy nie było. Jak nie masz Xonara to najlepie kup na Ali i sprawdź. Jak pisałęm dźwięk był podobny do tego na Xonarze, czyli bardzo dobry. Jak się nie spodoba sprzedasz z zyskiem. Ja byłem prawie 100zł do przodu na tym DACu.

 

Innego DAC nie polecę, bo nie mam doświadczenia. Ten od Tempoteca, o którym wcześniej pisałem wygląda bardz odobrze. Natomiast taki spełniający Twoje wymagania raczej nie istnieje, a jak już to z taką ilością line-in kosztuje bardzo dużo. Ewentualnie może są jakieś HUB, aleto musisz poszukać.

Szukam właśnie jakiegoś DACa w rozsądnej cenie, mam ALC892 - wolałbym nie wybiegać ponad 500PLN jak na razie (chyba, że trafi się jakaś bardzo okazyjna okazja). O tempotecu słyszałem dużo dobrego, miałem okazję słuchać przez chwilę - jak dla mnie jakościowo bardzo na tak. Taki samo AIM808. Tylko problem tkwi w tym, że tak Tempotec, jak i AIM potrzebują do działania włączonego kompa. Z zewnętrznym DACem mogę spokojnie wyłączyć kompa i odpalić TV z transportem po optyku do DACa... Albo przypiąć telefon na BT albo na analogu... Stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

losowe sciszenia, to efekt marginalny, wielce losowy, w tym roku doswiadczylem go raptem raz

i to wczoraj, po zainstalwoaniu dzien wczesniej sterownikow 1825, wrocilem do 1823...

 

Oczywscie gdybym mial wolne fundusze na karte audio, to tez zaryzykowalbym T. Serenade.

Zawsze mozna wziac na probe, oddac.

Wczoraj wieczorem wróciłem do dx'a z powrotem zainstalowałem unixonar 1823 teraz odpalam youtube pooglądałem chwile, zamknąłem przeglądarkę po chwili włączyłem znowu YT (bez przełączania z głośnikow na sluchawki) i bum już lewy glosnik gra ok a prawy jakby na 20% :E:lol2: musiałem wyłączyć i włączyć kartę w menedżerze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh

 

ja u siebie chyba odkryłem kiedy to się pojawia..

 

np na playerze TVN ( nigdy na youtube )

jeśli sciszę dźwiek ich suwaczkiem do zera/mute, potem pogłoszę to przestaję grać/słychać prawy kanał

A że właściwie nie korzystam z takich playerów, to i problemu nie było..

 

cuda na kiju, tak jakby to przeglądarka była winna, ale faktem jest że się przełacza

 

jeśli będę sobie oglądał Ameryka Express na playerze, sciszę do zera/mute dźwięk głośniczkiem systemowym koło zegarka windows, w prawym dolnym rogu..

to wszystko jest ok, czary.

Nie stało mi się to nigdy podczas używania smplayera, na którym oglądam filmy, czy foobara2000 przy audio.

Jedyną grą jaką mam, to AC Origins, tam tez problemu nie było.

Słuchwek nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tego nie doświadczyłem, a mam Xonara DGX, sterowniki 1825.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedyną grą jaką mam, to AC Origins, tam tez problemu nie było.

Słuchwek nie używam.

W grze też tego nigdy nie uświadczyłem bo wtedy nic nie ruszam przy głośności i nie przełączam niczego może dlatego :D

 

Ja u siebie tego nie doświadczyłem, a mam Xonara DGX, sterowniki 1825.

na DGX siedzi gorszy chip (AV66) a na DX (AV100) a to z tym kodekiem były problemy od lat, właśnie się rozglądam i chce wylicytować tanio DGX'a już 2 lata temu myślałem o tej karcie, jest krótsza od DX'a nie wymaga dodatkowego zasilania i zapewne się tak nie grzeje jak DX przez ten swój mostek który wymaga zasilania z molexa, dodatkowy problem to to że ta karta podgrzewa mi GPU o 3-4c więcej ma niż jak byłem na integrze czy na SB audigy FX w tym samym slocie.

 

@Reddzik dodatkowo fajne info od ciebie że jest bezproblemowo jeszcze bardziej mnie to do zmiany przekonało

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może bedziesz zadowolony z DGX-a , ja nie byłem

 

wymienilem go z sb x-fi gamer, to gral dla mnie jak integra ( ALC887 )

dopiero DX mnie zadowolil

 

ale to kazdy ma inne " ucho "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie korzystam z Sound Blastera Z z pancerzem (mam go od czasów platformy Z97), nie robił mi żadnych problemów kiedy migrowałem na Ryzena we wrześniu 2019r. Sterowniki również nie sprawiają problemów, dodatkowo "dopalam" go płatnym programem https://www.fxsound.com i jest gitara.

 

Karta posiada swój własny DAC, nie grzeje się więc jako alternatywa dla DX jest całkiem dobra, tylko jak to ujął kolega wyżej - wszystko zależy od "ucha".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W grze też tego nigdy nie uświadczyłem bo wtedy nic nie ruszam przy głośności i nie przełączam niczego może dlatego :D

 

 

na DGX siedzi gorszy chip (AV66) a na DX (AV100) a to z tym kodekiem były problemy od lat, właśnie się rozglądam i chce wylicytować tanio DGX'a już 2 lata temu myślałem o tej karcie, jest krótsza od DX'a nie wymaga dodatkowego zasilania i zapewne się tak nie grzeje jak DX przez ten swój mostek który wymaga zasilania z molexa, dodatkowy problem to to że ta karta podgrzewa mi GPU o 3-4c więcej ma niż jak byłem na integrze czy na SB audigy FX w tym samym slocie.

 

@Reddzik dodatkowo fajne info od ciebie że jest bezproblemowo jeszcze bardziej mnie to do zmiany przekonało

 

 

może bedziesz zadowolony z DGX-a , ja nie byłem

 

wymienilem go z sb x-fi gamer, to gral dla mnie jak integra ( ALC887 )

dopiero DX mnie zadowolil

 

ale to kazdy ma inne " ucho "

 

Odpiszę na dwa na raz.

 

U mnie Xonar DGX robi bardziej jako DAC, jako wzmacniacz, z nim głośniki Logitech x540 5.1, czy Superluxy HD668B grają dużo głośniej(rzadko korzystam ze słuchawek), lepiej niż na integrze Realteka.

Dla mnie to jest duża różnica, szczególnie dla kogoś kto nosi aparaty słuchowe, ma obustronne uszkodzenie słuchu, mam ponad 70% utraty, o jakości się nie wypowiem ja i tak pewnych dźwięków nie odbieram z tak "zepsutym słuchem".

Problemów nie mam z Xonarem, wcześniej miałem na PCI, ale musiałem sprzedać, bo tu nie ma złącza, inaczej nadal bym korzystał. Xonar DX za drogi, a byłem przyzwyczajony do DGX'a, a że taniej niż DX to czemu nie. A nie wiem czy z moim słuchem było by sens dopłacać.

 

Sesja jednej mapki w BF5 to dla mnie za dużo, te wybuchy, strzelanie, bardzo głośno, po ściągnięciu słuchawek piszczy, szumi mi w uszach i nie raz głowa nawala. Stąd Superluxy by nie było tyle basów.

Do tego mam problem z orientacją z namierzeniem kto skąd strzela. Kiedyś próbowałem testować czy usłyszę kroki, nie ma szans, nie wiem czy ktoś wchodzi po schodach, czy zakrada się za mną, tak cichych detali nie jestem w stanie namierzyć.

Dlatego odnośnie jakości dźwięku się nie wypowiem, wystarczy, że dla mnie jest lepiej niż Realtek.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi dokładnie o to chodzi ma być głośno i bezproblemowo a tam jakaś ledwo słyszalna jakość dźwięku na korzyść DX'a mi nie przeszkadza :E

Jakość dzwięku realteka i głośność na tomahawku woła o pomstę do nieba, tutaj przy audigy FX na alc 892 była przepaść względem tej inegry na tym samym kodeku

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...