Skocz do zawartości
wojkagwo@gmail.com

problemy z OBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od kilku dni staram się korzystać z programu OBS, a mianowicie, chce nagrać tym programem krótki film ze strony dziendobry.tvn.pl. Niestety po wielu próbach, wynik jest beznadziejny, ponieważ zgrany obraz jest niesynchronizowany z dźwiękiem, bardzo go przycina i jest spowolniony. Wydawać by się mogło że to ewidentnie wina mojego sprzętu, ale wykluczam to, bo sprzęt nie jest taki słaby (czterordzeniowy procesor) i poza tym, sporo na nim pracuje w kwestii obróbki wideo i takie rzeczy mi się nie zdarzają. Zasyłam screeny z ustawień OBS. Może jednak tam jest coś nie tak ustawione. Proszę o pomoc

Tu jest link do screenów: https://drive.google.com/open?id=1aCOajHyPG85rRN1RegFMRn6btyIsuubU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina moze lezec po stronie programowego kodeka

Sprobuj zmienic "programowy x264" na inny (jesli masz) QS (QuickSync) albo NVENC jesli masz karte Nv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wejść w zaawansowane i samemu dobrać bitrate i pozostałe ustawienia ? Masz obecnie Jakość nie do odróżnienia. Za wiele to nie mówi. Może spróbuj ustawić jakość jak przty strumieniowaniu w tych ustawieniach co masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak jak mówisz i ciągle bez żadnego pozytywnego efektu. Klipy po nagraniu wyglądają tak, jakby totalnie nie wyrabiał procesor podczas nagrywania, ale to raczej odrzucam, bo często obrabiam filmy full hd i jednocześnie nagrywam, oglądam internet i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduj zgadula. Włącz sobie przed nagrywaniem statystyki (Widok -> Statystyki), nagraj coś i wrzuć screena ze statystykami po nagrywaniu. Będzie wiadomo trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz ustawioną zbyt wysoką jakość nagrań i dlatego sprzęt nie wyrabia. Zmniejsz ustawienia ręcznie, albo wybierz w opcjach "Narzędzia" ---> "kreator instalacji automatycznej"

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jaki masz sprzęt (4 rdzenie =/= 4 rdzenie) ani wersje OBSa, wygląda jak stara.

 

6G0oSdP.png

 

SRnSgbN.png

 

Jeżeli nie masz GPU NV Maxwell+ (9XX i wyżej) to nowy enkoder się nie pokaże tj. nie będzie to NVENC H.264 (new) oraz look ahead i psycho visual tunning będą nie dostęone.

 

I przykładowe nagranie:

 

https://drive.google.com/file/d/15zyKtIoyN-sL63XZnAMDIqe1OG40Krfa/view?usp=sharing

 

Musisz je pobrać żeby zobaczyć w pełnej jakości. Google Drive kompresuje podgląd

 

kontener mkv możesz potem zmienić na mp4 w plik -> przepakuj nagrania(remux) i wybierasz mp4.

 

Teraz doczytałem, że prawdopodobnie nie masz dGPU, więc enkoder zmieniasz z NVENC na QuickSync, ustawienia zostają takie same, jeżeli twój laptop nie ma jakiś ciasnych limitów energetycznych oraz się nie przegrzewa to powinno dać radę.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz , ale jestem laikiem w niektórych kwestiach i być może nie wszystko zrozumiałem. Z tego co piszesz , to mogą być kłopoty jeśli nie mam karty graficznej GPU NV Maxwell+ . Sprawdziłem i na pewno nie mam. Jeszcze raz wysyłam wszelkie dane na temat mojej karty graficznej i ustawień w programie OBS. Wersja mojego OBS to - 25.0.8 (64bit).

Piszesz żeby enkoder zmienić z NVENC na QuickSync , ale ja nie mam takiego wyboru. Mam tylko sprzętowy (QSV) i programowy (x64) i ich zamiana nic nie daje

Tu jest link z wszelkimi moimi ustawieniami programu i karty graficznej, oraz screen ze statystykami podczas nagrywanie(jeżeli to dobrze zrobiłem); https://drive.google.com/open?id=10yNE72D_7tfBAwOHRbkMdPdgDbU83BL_

 

Zgaduj zgadula. Włącz sobie przed nagrywaniem statystyki (Widok -> Statystyki), nagraj coś i wrzuć screena ze statystykami po nagrywaniu. Będzie wiadomo trochę więcej.

 

zrobiłem screena ze statystykami , ale nie wiem czy o to ci chodziło

post-620152-15891965289578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelką pomoc w moim problemie. Poddaje się, ale nie ma tego złego, bo znalazłem inny program, który działa, jak dla mnie bez zarzutu i bezproblemowo - Bandicam. Polecam i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...