Skocz do zawartości
zaodrze244

Który filtr będzie bardziej przepuszczał powietrze

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam dwa filtry, który Waszym zdaniem będzie bardziej przepuszczalny?

 

20200507-161443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar oczek wygląda podobnie, ale ten po prawej ma mniejsze przestrzenie między oczkami, więc powinien być mniej restrykcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wrzucę na photoshopa i zobaczę :)

 

1-siatka.jpg

 

Powiększyłem, ogólnie może wyjść na to samo, po lewej oczka ma większe ale ma też większe obwódki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydaje mi się że ten filtr siateczkowy po prawej będzie mniej restrykcyjny od tego po lewej. Gdy przyłożyłem oba obok siebie do okna to przez ten po prawej przechodziło znacznie więcej światła od tego po lewej.

 

Jeszcze jest jeden aspekt, ten filtr siateczkowy jest cieńszy od tego po lewej.

 

Dodatkowo zrobiłem jeszcze zdjęcie porównawcze filtra fabrycznego który mam z boku budy:

 

20200507-173601.jpg

 

 

W każdym bądź razie i tak i tak ten po lewej znajdzie zastosowanie jak nie w moim kompie to jeszcze mam kilka innych zaprzyjaźnionych bez filtrów obrośniętych kurzem. :E

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też może wyjść podobnie, ten po prawej ma większe otwory, ale i większe przestrzenie między otworami :) Ciężko powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal oba i zamiast nich naciągnij rajstopę na wentylator (albo jakąś zrobioną ramkę). Lepsza filtracja i chyba mniejszy opór powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no teraz to dowalił kolega :)

Moja wypowiedź z 2008 roku co do filtra z rajstopy https://forum.purepc.pl/topic/205015-filtr-przeciwkurzowy/?do=findComment&comment=3171837

 

A tutaj cytat w cudzysłowiu jakby komuś nie chciało się wchodzić i czytać

"Panowie, ale porównajcie sobie przepływ powietrza! Rajstopa czy pończocha ogranicza przepływ bardzo, gąbki też są złe, najlepsze są takie filtry przeciwkurzowe, ale takie o strukturze, hm, nie wiem jak to powiedzieć, takie jak np z obudowy Sharkoon, Sam miałem założoną rajstopę na wentylator, ale przepływ powietrza jest masakryczny!"

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki filtr od jakichś 6 lat, kurzu nie ma, przepływ powietrza jest. Filtry na zdjęciach wyżej prawie nie filtrują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...