Skocz do zawartości
azgan

The Medium jak nowy Silent Hill?

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że już niedługo. Czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra zmierza na Xbox Series X oraz pecety. Będzie też dostępna w ramach Xbox Game Pass. Premiera zaplanowana została na końcówkę tego roku. Akcja toczyć się będzie w Krakowie, w latach 90. ubiegłego wieku. W grze wcielimy się w Marianne, czyli tytułowe medium żyjące w dwóch światach – śmiertelników i duchowym. Prowadzona wizjami ukazującymi morderstwo dziecka bohaterka uda się do porzuconego kurortu, gdzie wiele lat temu miała miejsce niewyobrażalna tragedia. Wizerunku dwóm postaciom udzielili znani polscy aktorzy - Marcin Dorociński oraz Weronika Rosati (jako Marianne). Gra The Medium ma być bardziej rozbudowana pod względem mechaniki rozgrywki niż poprzednie produkcje zespołu. Projekt powstaje jako pierwszy tytuł AAA w dorobku studia. Dla fanów horroru dodatkową atrakcją powinien być fakt, że soundtrack będzie owocem współpracy dwóch artystów. Jednym z nich będzie znany z wcześniejszych produkcji Bloober Team Arkadiusz Reikowski, a drugim Japończyk Akira Yamaoka, czyli kompozytor muzyki do większości odsłon cyklu Silent Hill. Sporo obiecujemy więc sobie po tej ścieżce dźwiękowej.

 

Źródło: gryonline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już był Polski horror w klimatach około-piekielnych(Agony), który był reklamowany jako coś niezwykłego, a wyszedł z tego średniak lub gorzej.

Wiem że marudzę, ale ktoś musi :E

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym trailerze mam wrażenie, że twórcy trochę za bardzo sugerują się Silent Hillem, momentami to wręcz plagiat przypomina (zbyt dużo podobieństw, które razem tworzą własnie takie wrażenie). Ale będę śledził wiadomości o tej grze, bo zapowiada się ciekawie. Sam bardzo lubię Silent Hill, więc cieszy mnie że taka gra powstaje. No i że dzieje się w Polsce to dodatkowy plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zobaczymy "The Medium" zapowiada się ciekawie. Agony też zapowiadało się ciekawie, a wyszła klapa (Devil's Hunt też jest słaby). Witchfire też zapowiada się ciekawie. Trailery i ustawione wycinki gameplay-ów przeważnie zapowiadają się ciekawie tylko że nie zawsze kończy się to happy endem.

 

 

@ HDR'o Pisałem po prostu o polskich grach, Devil's Hunt to też nie horror. W ciemno to można Wiedźmina 3 kupić, polskie gry podobnie jak gry zagraniczne nie trzymają równego poziomu. Agony "przeszedłem" oglądając gameplay-walkthrough na youtubie :E

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Witchfire to nie horror, a Agony w wersji Unrated już był niezły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym trailerze mam wrażenie, że twórcy trochę za bardzo sugerują się Silent Hillem, momentami to wręcz plagiat przypomina (zbyt dużo podobieństw, które razem tworzą własnie takie wrażenie). Ale będę śledził wiadomości o tej grze, bo zapowiada się ciekawie. Sam bardzo lubię Silent Hill, więc cieszy mnie że taka gra powstaje. No i że dzieje się w Polsce to dodatkowy plus.

Niech to będzie choć w 70% tak dobre jak stare SH 1-4 to już będzie mega sukces.

 

Wizerunku udzielili, głosu też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym trailerze mam wrażenie, że twórcy trochę za bardzo sugerują się Silent Hillem, momentami to wręcz plagiat przypomina (zbyt dużo podobieństw, które razem tworzą własnie takie wrażenie). Ale będę śledził wiadomości o tej grze, bo zapowiada się ciekawie. Sam bardzo lubię Silent Hill, więc cieszy mnie że taka gra powstaje. No i że dzieje się w Polsce to dodatkowy plus.

 

Dla mnie to jednak spory plus. Oby jak najwięcej czerpali z starego dobrego Silent Hilla :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być w passie?

Tak

 

Wizerunku udzielili, głosu też?

Zakładam że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mam zamiar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PolskiGamedev.pl bardzo ciekawy tekst o The Medium, polecam zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi Ci o Get Even od The Farm 51 ;)

 

A sama gra ładna, bo korzystała z fotogrametrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

był taki polski horror gdzie wszyscy trąbili o grafice i fotogrametrii, zapomniałem jak się nazywał :D ale był to mega symulator.. chodzenia, oby tutaj nie było podobnie ... scratchhead.gif

 

Get Even? Na PCLabie masz nawet o niej cały artykuł https://pclab.pl/art74664.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak łażenie, dobra grafa i fotogrametria to raczej bardziej pasuje tutaj The Vanishing of Ethan Carter https://pclab.pl/news65777.html

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Zaginięcie Ethana Cartera słabo pasuje do horroru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki bardzo, bardzo, bardzo lekki na upartego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze screeny z polskiego Silent Hilla

 

hMeMiKb.jpg

 

GYai8Q5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie pokazali więcej, wygląda klimatycznie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Bloober raczej nie potrafi w ciekawe gry (a tym bardziej w horrory), nie grałem w Observera, więc na temat tego się nie wypowiem, ale reszta to co najwyżej średniaki, może pierwszy Layers to taki średniak z plusem. Fajnie, że nawiązali współpracę z Yamaoką i wszędzie o tym trąbią (aż musieli zepsuć trailer z tego powodu : D), ale żeby tylko nie spoczęli na laurach myśląc, że jego twórczość uratuje całą grę. Poza tym słaby czas wydania sobie wybrali, rzucenie się na premierę horroru z premierą Amnesia: Rebirth, może trochę przyćmić ich gierkę : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępna w ramach Xbox Game Pass więc nie ma ryzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dostępna w ramach Xbox Game Pass więc nie ma ryzyka

 

Zawsze jest ryzyko straty czasu, mam osobiście takie chore przekonanie, że nigdy nie powinienem odpuszczać gry od razu, bo dalej nagle może stać się lepsza, w wielu przypadkach się to sprawdziło, dlatego jak już zaczynam, to zawsze kończę, przez co podchodzę do gier bardzo selektywnie : D Poza tym nie każdy opłaca comiesięcznie GP, ja na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kupki wstydu (wyjazdy za granicę dobrze robią na zaległości XD) i nie chce mi się czekać rok po premierze, aż coś co mnie interesuje pojawi się w Passie, także ten, pass : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale The Medium ma trafić do Xbox Game Pass chyba od razu na premierę? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...