Skocz do zawartości
Letesik

jakie chłodzenie cieczą do i5 9600kf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem bo nie wiem jakie wybrać chłodznie cieczą do tegoż właśnie procesora. Planuje go podkręcić do 4,6 GHz. Wielkość nie ma znaczenia bo planuje kupić nową obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpowiedź szybka i nieprzemyślana: Arctic Liquid Freezer II 280

 

Odpowiedź inna: Nie ma sensu ładować chłodzenia za 400zł lub więcej do procesora, który jest na 6r/6w. Lepiej sprzedać go (wraz z np. mobo), kupić lepszy procesor i chłodzenie za 100zł.

Odpowiedź jeszcze inna: Jeżeli chcesz zostać na tym CPU, to do 4,6ghz nie potrzebujesz chłodzenia za 400zł lub więcej.

 

Swoją drogą wie ktoś, czy 9600kf ma gluta po czapką?

9600k miał luta, 9400f miał gluta.. Idąc tym tokiem, 9600kf powinien mieć luta (więcej ciepła), ale kto tam wie intela.

Edytowane przez Raidenorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wie ktoś, czy 9600kf ma gluta po czapką?

Przynajmniej według list kompatybilności MSI 9600kf są tylko w rewizjach P0 i R0 - czyli lut. U0 miały glut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź szybka i nieprzemyślana: Arctic Liquid Freezer II 280

 

Odpowiedź inna: Nie ma sensu ładować chłodzenia za 400zł lub więcej do procesora, który jest na 6r/6w. Lepiej sprzedać go (wraz z np. mobo), kupić lepszy procesor i chłodzenie za 100zł.

Odpowiedź jeszcze inna: Jeżeli chcesz zostać na tym CPU, to do 4,6ghz nie potrzebujesz chłodzenia za 400zł lub więcej.

 

Swoją drogą wie ktoś, czy 9600kf ma gluta po czapką?

9600k miał luta, 9400f miał gluta.. Idąc tym tokiem, 9600kf powinien mieć luta (więcej ciepła), ale kto tam wie intela.

To jakie CPU poleiłbyś do tych 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co już masz kupione - czy masz już całą platformę i tylko szukasz chłodzenia, czy może dopiero jesteś przed zakupem?

Nie wiem też jakie ma być zastosowanie PC.

 

Jeżeli jeszcze nic nie masz, to można się wstrzymać do nowych Inteli lub kupić dziś Ryzena 3600 z dobrym ramem.

Jeżeli właśnie kupiłeś tego i5 9600kf, to prawdopodobnie w ciągu miesiąca stracisz bardzo na wartości platformy.

 

Do procesora za 1000zł nie kupuje się raczej chłodzenia za 400 lub więcej, chyba, ze planujemy niebawem przejść na coś dużo mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co już masz kupione - czy masz już całą platformę i tylko szukasz chłodzenia, czy może dopiero jesteś przed zakupem?

Nie wiem też jakie ma być zastosowanie PC.

 

Jeżeli jeszcze nic nie masz, to można się wstrzymać do nowych Inteli lub kupić dziś Ryzena 3600 z dobrym ramem.

Jeżeli właśnie kupiłeś tego i5 9600kf, to prawdopodobnie w ciągu miesiąca stracisz bardzo na wartości platformy.

 

Do procesora za 1000zł nie kupuje się raczej chłodzenia za 400 lub więcej, chyba, ze planujemy niebawem przejść na coś dużo mocniejszego.

Jeszcze nic nie kupilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 8600K puszconego na 4,8 z chlodzeniem fortis 3 za 150 zl i jakosc dobrze to dzialalo. Mialem chyba maks cos kolo 78 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie kupilem

 

Jak jeszcze nic nie kupiłeś to poczekaj z miesiąc i przesiądź się na 10-tą generację, nawet z i3. Zawsze bardziej przyszłościowa platforma. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...