Skocz do zawartości
zaodrze244

Aorus 1080ti - zmiana wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chciałem się z Wami podzielić, moim trytytko-modem chłodzenia AORUS 1080Ti. Zdjąłem ramkę z wentylatorami i wrzuciłem na radiator 2x120 NF-F12 PWM.

 

GPU w grach zrobiło się chłodniejsze o średnio 10C. Wentylatory podłączyłem bezpośrednio pod GPU, przejściówką od GELIDa.

 

Przy 50% fan speeda wentylatory kręcą się już ze swoją maksymalną prędkością ~1500rpm.

 

Podczas testów w 3DMarku stress test - Timestrike Extreme 20min osiągnęła 65C przy 1300rpm (około 42% fan speed) i 29C w obudowie. Wynik całkiem przyjemny bo wcześniej miała grubo ponad 72C i wentylatory wyły.

 

 

20200508-015221.jpg 20200508-015234.jpg 20200508-015307.jpg 20200508-015336.jpg

 

 

 

3 z 4 wtyczek są od RGB...

 

20200508-120417.jpg 20200508-120446.jpg 20200508-120507.jpg

 

W kompie wygląda to tak:

 

20200508-015822.jpg 20200508-015844.jpg 20200508-015850.jpg

 

Piękny kremowo-gówniany kolor... :E

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest lepiej to spoko, ale to z nudów tak robiłeś czy po co?

U mnie też szału z temperaturami nie było to zrobiłem undervolting i mam zupełnie inną kartę - cewki nie piszczą, temperatury w dół, wentylatory niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No pewnie że z nudów :E

 

Undervolting mi nie wychodzi, podkręcanie też nic nie daje ani 1mhz więcej dlatego zostawiłem ją na stock, pamięci nie kręcą się w ogóle.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod radiator zaglądałeś? Ja w swojej sztuce z chęcią bym pastę/termopady wymienił, ale nadal mam rok gwarancji, więc nie mam co ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście musiałem zdjąć radiator inaczej nie dostaniesz się do wtyczek.

 

Pady były w bardzo dobrym stanie także ich nie ruszałem. Poprawiłem ich ułożenie bo były w jednym miejscu krzywo i nie dolegały jak należy. Mi się gwarancja właśnie skończyła. Poza tym nie miałem na tej karcie żadnej plomby także nie widzę problemu z utratą gwarancji.

 

Zdjęcie radiatora to kwestia odkręcenia 7 śrubek i schodzi. Wtyczki nie chciały wyłazić z gniazdek ale pomogłem im szczypcami - nowymi ostrymi żeby się nie ześliznęły i nie uszkodziły kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fabryczne wentylatory to najczęściej padaka - są cienkie i nie wytwarzają wysokiego ciśnienia statycznego, więc muszą wyć, żeby jakoś przepchnąć powietrze przez radiator.

 

Dobra robota :thumbup:. Całość idealnie wpisuje się w tematykę kolorystyczną Twojego kompa (ja tam lubię kolorki Noctua :E). Tylko odwróciłbym wentylatory tak, żeby kable schowały się od strony płyty głównej, lepiej by to wyglądało :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, u mnie przy Zotac AMP Extreme wentylatory nie włączały się w grach, temperatura maksymalna sięgała okolic 75*C, ustawiłem w MSI Afterburner krzywą wentylatorów, od początku kręcą się na 40% a powyżej 80*C 70%, temperatury w grach spadły o około 20*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście musiałem zdjąć radiator inaczej nie dostaniesz się do wtyczek.

 

Pady były w bardzo dobrym stanie także ich nie ruszałem. Poprawiłem ich ułożenie bo były w jednym miejscu krzywo i nie dolegały jak należy. Mi się gwarancja właśnie skończyła. Poza tym nie miałem na tej karcie żadnej plomby także nie widzę problemu z utratą gwarancji.

 

Zdjęcie radiatora to kwestia odkręcenia 7 śrubek i schodzi. Wtyczki nie chciały wyłazić z gniazdek ale pomogłem im szczypcami - nowymi ostrymi żeby się nie ześliznęły i nie uszkodziły kabli.

 

Dziwne bo u mnie plomba siedzi. Wiadomo można ją podgrzać i kombinować, ale póki nie potrzeba to nie rozkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fabryczne wentylatory to najczęściej padaka - są cienkie i nie wytwarzają wysokiego ciśnienia statycznego, więc muszą wyć, żeby jakoś przepchnąć powietrze przez radiator.

 

Dobra robota :thumbup:. Całość idealnie wpisuje się w tematykę kolorystyczną Twojego kompa (ja tam lubię kolorki Noctua :E). Tylko odwróciłbym wentylatory tak, żeby kable schowały się od strony płyty głównej, lepiej by to wyglądało :).

 

 

Z tymi kablami to wiem że lepiej by wyglądało ale się nie dało gdyż wentylatory dolegają praktycznie do płyty głównej i musiałem je tak ułożyć. I mi też się ta kolorystyka bardzo podoba. Wystarczy spojrzeć i już wiadomo jakiej firmy są to wentylatory :E

 

Dziwne bo u mnie plomba siedzi. Wiadomo można ją podgrzać i kombinować, ale póki nie potrzeba to nie rozkręcam.

 

Moją kartę kupowałem 3 lata temu i żadnej plomby nie było.

 

 

 

 

 

Do kolorystyki dorzucę jeszcze moje starsze zdjęcia ale aktualna konfiguracja wentylatorów obudowy czyli 3x200 i 1x140 na wyciągu:

 

 

IMG_20170930_162222.jpg

 

IMG_20170930_162203.jpg

 

IMG_20170930_162210.jpg

 

musiałem przyciąć rogi wentylatora żeby się zmieścił pod górną maskownicą :D oczywiście dokonałem tego ręczną piłką do metalu :E

 

szczegol.jpg

 

20200508-130626.jpg

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...