Skocz do zawartości
dawid221

Ryzen 1600af słabszy od i5 4570

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie wiec tak jest problem z wydajnością nowego sprzętu mianowicie fps w np cs go przy rozdzielczości 1280x960 i średnich detalach lecą nawet i do 80-90 fps gdzie i5 nie spadała nigdy poniżej 150fps, dalej call of duty warzone fps szczerze tutaj nie widzę żadnej różnicy jest to samo co było .

I tutaj pojawia się pytanie bo procesor dużo nowszy, teoretycznie dużo wydajniejszy, tak samo jak i ram, a wydajnościowo w grach wychodzi ze cs go działa bardzo średnio, a w cod warzone nie dał zupełnie nic .

 

Test occt 30min i kontrola hwinfo pokazały ze procek jest stabilny a temperatury procka były max 70c a vrm 55

 

Co o tym wszystkim sądzicie ?

 

Nowy zestaw

 

Ryzen 1600af

Ram crucial ballistix sport lt 2x8gb 3000mhz

Płyta b450m ds3h

Karta rx580 8gb

 

Stary zestaw

I5 -4570

Ram 2x4gb crucial chyba 1600mhz

Płyta asRock b85 pro 4

Karta rx580 8gb

Edytowane przez dawid221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś masz nie halo z tym cs-em, a call of duty warzone siedzi ci najprawdopodobniej na grafice, w tej grze taki goły czterojajowiec nie ma szans z 6/12, nawet jakby to była wersja z K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP włączone , procek działa na taktowaniu 3.2 jak robiłem mu test occt to spadł maksymalnie do 3 a najwiecej urósł do około 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko prawidłowo, pod 100% obciążeniem zrzuca zegary by utrzymać się w limitach, pod mniejszym masz boost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko wyglada ze jest okej a jednak nie ! Wszystko reinstalowane po 2 razy nic nie pomaga, a to ze w dwóch grach nie ma żadnej zmiany a nawet jedna chodzi gorzej niż na starej i5 to coś chyba jest nie halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest coś nie tak

miałem r5 2600 i po przesiadce z i7 2600 @4,1, który jest wydajniejszy od tej twojej i5tki była różnica na plus i to duży w większości gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to co ja mogę sprawdzić ? Jakieś testy ? Reinstalacje jakiś sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format robiłeś po zmianie bebechów, czy masz starego windowsa?

Hpet pod windowsem wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ten hpet wyłączało i sprawdzało czy jest on czy off?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak się ten hpet wyłączało i sprawdzało czy jest on czy off?

https://forum.pclab.pl/topic/1252012-HPET/

 

Masz o tym stary temat, albo wejść w menedżera urządzeń i tam ręcznie wyłączyć, tak też można.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format robiłeś po zmianie bebechów, czy masz starego windowsa?

:>

Przecież by mu system nie wstał.

 

Zajrzyj do managera zadań i zobacz, czy przypadkiem jeden rdzeń nie jest zapchany. W CSa nie grałem chyba od dekady, a Warzone nawet na oczy nie widziałem, więc nie wiem, jak te tytuły się sprawują ale z tym "teoretycznie dużo wydajniejszy" jest tak, że porównuje się tutaj tzw. "wydajność wielowątkową". To tak jakby liczyć szybkość samochodu w osobokilometrach i na tej podstawie stwierdzić, że autosan jest szybszy od ferrari. Jeśli masz do przewiezienia 30 osób, autobus zrobi 1 kurs i będzie szybciej niż ferrari z 15 kursami. W takich wypadkach autobus faktycznie jest szybszy. Jak masz do przewiezienia tylko 2 osoby, szybszy autobus zdechnie. W grach zwykle wozi się kilka osób, w a tak jak i w życiu codziennym, wożenie większych grup to domena profesjonalistów.

 

Ryzeny 1xxx w grach wypadają tak sobie. Tym niemniej, lab potestował twój procesor w CSie i wyszło im, że powinieneś mieć jakieś 140 klatek. Ta gra to w końcu antyk. nota bene, test odbywał się po sparowaniu z mocnym gtxem, a nie z radeonem. ryzen z radeonem to jakieś 10-15% mniej fps na starcie, niż w ładnych tabelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format robiłeś po zmianie bebechów, czy masz starego windowsa?

Hpet pod windowsem wyłączony?

Tak robiłem.

Nie nic takiego nie wyłączałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oki, spróbuj wyłączyć hpet.

Że tak zapytam, grę masz na dysku ssd czy hdd?

Miałem ryzena 1600 podkręconego z podkręconym ramem, to jakoś rok temu miałem po 200-300fps, więc nie powinieneś mieć aż tak tragicznie, ale grałem na 4:3 1280x1024 ustawienia niskie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CSie nic nie zrobisz. Ryzen 2000 w Csie odstaje średnio o 40% od Ryzen 3000, CS lubi silny jeden wątek którego próżno szukać w 1600AF.

 

Nie wiem jak napisany jest warzone ale pewnie limitem jest karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:>

Przecież by mu system nie wstał.

Brat zmieniał Pentiuma Kaby Lake na Ryzena 1600AF. Sam byłem zdziwiony, ale system odpalił się bez problemu i wszystko działało jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma co się dziwić, tak to teraz działa. Wymieniając płytę główną na konkurencyjną, żadnego formatu robić nie trzeba. Windows przy pierwszym uruchomieniu sam wywali niepotrzebne i zainstaluje potrzebne stery.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, spróbuj wyłączyć hpet.

Że tak zapytam, grę masz na dysku ssd czy hdd?

Miałem ryzena 1600 podkręconego z podkręconym ramem, to jakoś rok temu miałem po 200-300fps, więc nie powinieneś mieć aż tak tragicznie, ale grałem na 4:3 1280x1024 ustawienia niskie.

Mam tylko dysk ssd.

Ja gram na 1280x960 i średnie /niskie wiec tez nie powinno być tak ze fps lecą do 80-90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś monitoring sobie włączałeś by zobaczyć jakie jest użycie cpu/gpu? może jakiś syf ci "kopie" w procesach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w 1280x960 na monitorze LCD...przecież to dramat jak taki obraz wygląda;) Tak czy siak musisz odinstalować sterowniki, zaktualizować lub zresetować do domyślnych ustawień bios. Nie ma takiej możliwości aby 1600AF był słabszy od gołego 4 rdzeniowego intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co mnie jakieś occt? grasz w benchmarki czy co? podczas grania w te gry co pomykasz zapuśc jakiś monitoring, msi afterburner czy od aida64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tak też zrobię.

Tylko na co mam zwracać szczególna uwagę ?

Czy może te programy same zbierają informacje które później można przejrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pamięć Ci działa w dual channel? Sprawdzisz to np cpuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tak też zrobię.

Tylko na co mam zwracać szczególna uwagę ?

Czy może te programy same zbierają informacje które później można przejrzeć ?

 

MSI afterburner i ustaw sobie żeby Ci pokazywało takie informacje jak taktowania rdzeni procesora, taktowania rdzenia i pamięci karty graficznej, wykorzystanie ram, użycie cpu, użycie gpu, temperatury procesora i grafiki i pograj trochę i poobserwuj, możesz napisać co tam Ci się pokazywało. Log w sumie też się da chyba gdzieś zapisać.

 

Co do wydajności - z tym, że 1600af będzie od 4570 dużo szybszy to bym nie przesadzał - mowa o grach, ale powinno być w miarę podobnie, więc problem raczej nie leży w samej wydajności procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...