Skocz do zawartości
Mhł

Mikrofon Trust Madell - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Obecnie posiadam mikrofon Tracer Studio (taki mały na statywie, nie mylić z Studio Pro), korzystam z niego już kilka lat. O ile jak rozmawiam ze znajomymi na Discordzie lub TSie to mnie w miarę dobrze słyszą, o tyle jak mam lekcję online to muszę się nachylać nad mikrofonem i trochę głośniej mówić. W ustawieniach systemu mam już zrobione co się da.

Postanowiłem rozejrzeć się nad nowym mikrofonem. Wpadły mi w oko dwie rzeczy:

Mikrofon Trust Madell w zestawie z statywem Mozos SB35

Czy warto inwestować w taki zestaw? Jak Trust stoi z jakością dźwięku na tle mojego obecnego mikrofonu?

Jeżeli już się zdecyduję, czy to ramie jest w ogóle kompatybilne z mikrofonem?

 

Zastosowanie mikrofonu tak jak wyżej wspomniałem: Komunikatory typu Discord, TS i lekcje online.

 

Źródło dźwięku to niestety zintegrowany układ dźwiękowy z płyty głównej - Alc887

Edytowane przez Mhł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mieć mikrofon ze słuchawkami ? Odpadnie określenie

to mnie w miarę dobrze słyszą, o tyle jak mam lekcję online to muszę się nachylać nad mikrofonem i trochę głośniej mówić

Obecnie posiadam SHARKOON SKILLER SGH2 i muszę przyznać, że mikrofon jest wyjątkowo dobry. Dźwięk też.

 

Tylko poszukaj dobrej ceny. Po necie widzę Januszowe ceny. Morele to już całkowicie popłynęło z ceną.

Adnotacja-2020-05-09-122807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A nie lepiej mieć mikrofon ze słuchawkami ? Odpadnie określenie

 

Obecnie posiadam SHARKOON SKILLER SGH2 i muszę przyznać, że mikrofon jest wyjątkowo dobry. Dźwięk też.

 

Tylko poszukaj dobrej ceny. Po necie widzę Januszowe ceny. Morele to już całkowicie popłynęło z ceną.

Adnotacja-2020-05-09-122807.jpg

 

Mam już słuchawki - Hyperx Cloud II, jednak nie używam mikrofonu dołączonego do nich bo korzystam z karty dźwiękowej (Dragonfly black), która obsługuje tylko słuchawki a mikrofonu już nie, ale i tak bardziej preferuje mikrofon osobno, na jakimś statywie.

Edytowane przez Mhł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozos SB35 spoko mikrofon, ale powinni popracować bardziej nad samym mocowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie posiadam żadnego z omawianych tu mikrofonów ani tego o którym wspomnę. Jeżeli możesz dołożyć to pomyśl nad mikrofonem pod USB. Sporo mikrofonów podpinanych do integry na płycie działa słabo. Są ciche, często posiadają spore szumy i zniekształcenia. Nawet często polecany ZalmanZM-MIC1 będzie zbierał wszystkie dźwięki z otoczenia. Na stronie audiofanatyk masz https://www.audiofan...go-studia/Gdyby akurat ceny nie poszły w górę często polecano Novox NC-1 lub jego pochodne które wyglądały i działały prawie tak samo.

Do swoich małych celów aktualnie używam mikrofonu wbudowanego w kamerkę internetową Logitech C525. Zbiera mi dźwięki z otoczenia ale jest na USB i nie mam zakłóceń, zniekształceń oraz słychać mnie dość wyraźnie. Coś co można by uznać za zniekształcenia to szum wentylatorów od kompa.

 

Edytowane przez grzegorz75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...