Skocz do zawartości
Brutuselek

EasyTune od Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam zestaw Ryzen 5 3600 i Gigabyte b450 aorus elite. Od początku notowałem dziwne skoki temperatur. Nie musiałem ich zbytnio obserwować na wykresie. Wystarczyło, że słyszałem, jak wentylatory co chwila przyspieszają i zwalniają nawet w stanie spoczynku (mniej więcej od 50 do 70). Temperatury procka potrafiły sięgać niejednokrotnie ponad 80 stopni w grach takich jak BF V, więc zdecydowałem się na zmianę boxa na forisa 3. Temperatury drastycznie się zmniejszyły (o ok. 20 stopni), a kulturę pracy dodatkowo poprawiło zsynchronizowanie go z pięcioma wentylatorami w obudowie, jednak wciąż pojawiały się te dziwne skoki (tym razem z ok. 35 do 60). Co więcej, od jakiegoś czasu podczas gry nierzadko takim skokom towarzyszyły chwilowe ścinki fps (spadek np. z 90 do 30 klatek), które były dość uciążliwe. Wszystko właściwie zniknęło w momencie włączenia funkcji OC 3,80 Ghz (all cores) w easytune od Gigabyte. Ogólnie lubię korzystać z tych aplikacji od płyty głównej gigabyte, bo poza zmianą ledów monitoruję sobie pracę wentylatorów i ewentualnie reguluję ich nasilenie. Widziałem wiele negatywnych opinii na temat easytune i chciałem się upewnić o co tak właściwie chodzi. Odkąd uruchomiłem tą funkcję skoki temperatur zniknęły całkowicie, co więcej spadły one o dodatkowe kilka stopni. Zniknęły też spadki wydajności. Nie zanotowałem, żeby oprogramowanie zwiększało jakoś drastycznie napięcie. Jest ono niemal identyczne jak przy fabrycznych nastawach (ok. 1,1 V), a różnice w parametrach zauważyłem tylko w monitorze ryzen master. W czym więc jest problem? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Z390 Gamming SLI z i7 8700k Easytune ustawia napięcia 1.45 dla 4,7 Ghz, i wprowadza PC w pętle BSOD.

Ja mam negatywne doświadczenia z tą aplikacja. W mojej opinii ustawienia najlepiej wprowadzić UEFI rezygnując z Easytune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...