Skocz do zawartości
adek0909

TV 55-60 Budżetowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie kupowanie nowego TV. Budżet jaki chcę przeznaczyć to okolo 500E. Kupuję w DE. Ogólnie tv bedzie służył do oglądania filmow i seriali czasami pilka nożna. Duzo tez ogladam na netflix,hbo go czy po prostu yt. Nie mam jakiś specjalnych wymagań i nie potrzebuję wodotrysków. Telewizor bedzie chodził głownie wieczorami i w nocy. 55 cali to takie minimum wolałbym 60. Tak na szybko spodobał mi się TCL EP660. Prosze o pomoc i sugestię. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś w niskiej cenie, ale o solidnych parametrach to sprawdź sobie serię 7 od Philipsa. Nie wiem w jakiej cenie są w DE, ale u nas poniżej 2500 zł masz już 55PUS7334. Sam posiadam i jestem zadowolony. TV kupiłem ze względu na Android TV, ale przekonujące do niego są też jakość wykonania, cena i Ambilight, który nie każdemu się podoba, ale robi świetną robotę przy wieczornym piwku i sesją na XBox. Tutaj możesz zobaczyć co i jak z tym TV. https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-55pus7334-uhd-4k-hdr-android-ambilight-3-tv-procesor-p5?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=7c7077ca5231fd6ad758b9d49a2a1eeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2500 to nie 1500zl.

Tcl będzie jak najbardziej ok. W sumie w tym budżecie nie ma innego wyboru

 

Przy 60" zgłaszają większe lub mniejsze różnice w podświetlaniu przy krawędziach, ale to dotyczy chyba każdego tv w tym rozmiarze co nie kosztuje kilka tys.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips seria Performance bardzo dobry wybór w większym rozmiarze i jednocześnie niewysokim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Sony BRAVIA KD55XG7003 i jestem mega zadowolony. Nie jest to pelen smart jak np LG z webOS ,ale ma netflixa,Amazon prime,youtube etc. Obraz jak to u sony,zyleta.Do tego gwarancja na 5 lat robi swoje. W Niemczech ten model to KD-55XG7005 i w mediamarkt maja go za 500euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oglądać dużo youtube netflix czy hbo to na Sony 55XG7 nie ma co patrzeć. W tej cenie LG albo Philips. Raczej wybierałbym modele PUS7334 mają wszystko to czego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym sony jest nie tak procz tego ze nie ma pelnego smarta? Pytam z czystej ciekawosci. Sam chcialem brac lg z webos 55cali 55UM7450PLA. Jednak znam kilka przypadkow gdzie kilka dni po zakonczeniu gwarancji lg zdechlo calkowicie czy padla matryca. Pod tym wzgledem sony wygrywa gwarancja na 5lat.Jezeli chodzi o jakosc obrazu to lg w tej kasie jest slabsze od sony. Ojciec zmienial wlasnie padniete lg(wysoki model) na sony z serii E z androidem (procz podstawki wyglada jak moj) i jezeli chodzi o sama jakosc obrazu jak i plynnosc menu to roznica jest widoczna. LG lubial poszarpac obrazem, gubil sie. W Sony tego nie ma.

 

Jakies opinie o TV sharpa? W Irlandii tesco wystawia fajnie wyposazone modele za niezla kase, np 59cali z audio harmana za 550euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym sony jest nie tak procz tego ze nie ma pelnego smarta? Pytam z czystej ciekawosci. Sam chcialem brac lg z webos 55cali 55UM7450PLA. Jednak znam kilka przypadkow gdzie kilka dni po zakonczeniu gwarancji lg zdechlo calkowicie czy padla matryca. Pod tym wzgledem sony wygrywa gwarancja na 5lat.Jezeli chodzi o jakosc obrazu to lg w tej kasie jest slabsze od sony. Ojciec zmienial wlasnie padniete lg(wysoki model) na sony z serii E z androidem (procz podstawki wyglada jak moj) i jezeli chodzi o sama jakosc obrazu jak i plynnosc menu to roznica jest widoczna. LG lubial poszarpac obrazem, gubil sie. W Sony tego nie ma.

 

Jakies opinie o TV sharpa? W Irlandii tesco wystawia fajnie wyposazone modele za niezla kase, np 59cali z audio harmana za 550euro

 

Bierz LG i najlepiej ten model https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-55um7610-uhd-4k-thinqai-hdr-pro-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1

 

Seria 7610 i 7660 wygrywa testy z dużo wyższymi modelami konkurencji ale i wyższymi modelami LG.

Ma 480 nitów jasności co bardzo się przyda w treści HDR i tylne podświetlanie ekranu, "Direct Led" dzięki czemu nie będzie "prześwietleń na matrycy" która jest bardzo widoczna w TV z podświetlaniem Edge led, jedyne co mu brakuje to 100HZ panel ale jeżeli będzie oglądana głównie telewizja czy oglądane filmy to nie potrzeba takiej płynności.

Dodatkowo nie przejmowałbym się konkurencja bo firma Sony jak i również Philips, Panasonic itp. kupują matryce od spółki siostry "LG" czyli "LG Display" a fabryka tych matryc jak i również TV jest w Polsce.

Reasumując w swojej kategorii cenowej, telewizor jest bezkonkurencyjny.

Edytowane przez diego240

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD55XG7003 rowniez posiada direct led, gdzie seria xe mojego ojca ma Edge led i faktycznie roznica jest widoczna od razu. Dla mnie sony wygrywa gwarancja. Jestem z osob ktore rzadko zmieniaja sprzet. Plazma samsunga 4serii dziala po dzis dzien a ma juz 7lat. Brakowalo mi w niej chociazby full hd czy opcji pass trough po hdmi do wyjscia optycznego. Sony robi to doskonale, a na dodatek moje wiekowe z5500 dostaly drugiego zycia. Zupelnie inna dynamika dzwieku. Co lg ma swietego wedlug mnie to wyposazenie telewizor ow bajery typu magic remote,Google assistant, Bluetooth czy WebOS.I to w fajnych pieniadzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...