Skocz do zawartości
ReevoX

i7 7700k --> i9 10900k?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to chyba na tym polega aby porównywać procesory wchodzące na rynek z tymi które już na nim są od dłuższego czasu, dzięki temu mamy pogląd czy jest postęp czy go nie ma.

 

Miałem na myśli tylko i wyłącznie aspekt cenowy :)(co chyba jest oczywiste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to taka sama dyskusja jak "kto kupuje gotowce z allegro". Sam mam znajomego wg którego tylko intel, bo:

1. AMD się grzeje

2. Wyje (?)

3. Jest niestabilny

 

Sparował sobie i7 6700k (nie kreci, bo "po co") z 2080ti z rok temu i jest hepi. Takie osoby to kupią, ,kiedyś coś usłyszały i nadal żyją w czasach, gdy AMD robiło buldożery.

Tyle w temacie - skoro jest popyt, to trzeba handlować :E

Edytowane przez ja__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo ;)

3300x budową bardziej przypomina to co AMD zrobi w 4gen Ryzenów, ma niedzieloną pamięć podręczną i korzysta z jednego CCX`a a nie dwóch. Do tego z testów wynika że dobrze się kręci. Osobiście sądzę, że Intelowskie zablokowane i3 10gen w grach mogą nie mieć do niego startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i3 10100 zablokowany jak chce sie sprzedac to maks 400 zl. W innych przypadku swiadomy uzytkownik kupi R3 3100 lub doplaci do 3300X

 

 

Na allegro w tej chwili najtanszy 7700K jako kup teraz kosztuje 1350 zl.....Sprzedawajcie bo ceny dobry a chetny sie znajdzie kto ma np 7600K i chce zmienic jak najmniejszym nakladem srodkow i czasu. Byc moze to sa nawet oferty ludzi ktorzy np kiedys kupili uzywke za 900-1000 zl a teraz chca jeszcze zarobic sprzedajac prawie ze w premierowej cenie nowek

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak niby nie, nosiłem się z zamiarem sprzedaży 7700k - ale jakoś zapał zgasł bo

 

1. Na horyzoncie zen4 i nowe intele pod koniec roku w 7mm - te nowe elektrownie nie zachęcają do zakupu ...

2. 7700k zrobiony na 4.9 mimo wszystko daję radę we wszystkich grach, mam go po skalpie i 65 stopni łapie max.

 

Sprzedać zawsze się sprzeda, nie każdy chce zmieniać sprzęt by zyskać kilka procent (mowa o niedużej inwestycji) co kilka miesięcy - kupimy np 3700x czy 3600 a one spadną na twarz cenowo po premierze nowości . . .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na horyzoncie zen4 i nowe intele pod koniec roku w 7mm - te nowe elektrownie nie zachęcają do zakupu ...

Intele w 7nm będą najwcześniej wiosna-lato 2021. Pod koniec roku ma być 11gen czyli RocketLake nadal w 14nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

to taka sama dyskusja jak "kto kupuje gotowce z allegro". Sam mam znajomego wg którego tylko intel, bo:

1. AMD się grzeje

2. Wyje (?)

3. Jest niestabilny

 

Sparował sobie i7 6700k (nie kreci, bo "po co") z 2080ti z rok temu i jest hepi. Takie osoby to kupią, ,kiedyś coś usłyszały i nadal żyją w czasach, gdy AMD robiło buldożery.

Tyle w temacie - skoro jest popyt, to trzeba handlować :E

 

Ja znam z kolei eksperta co procki AMD łączy tylko z prockami AMD i Intela z GTX :E

 

Doradzał innej osobie komputer w taki sposób, nie chciałem w sumie za bardzo z nim gadać, a rozmówca go uznawał za "eksperta". Na szczęście to nie moja kasa :lol2:

 

Tak jak ktoś napisał - jeśli autor ma możliwość sprzedaży za 1000 zł. to niech to zrobi jak najszybciej i kupi jakąś nowszą i5.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taka sama dyskusja jak "kto kupuje gotowce z allegro". Sam mam znajomego wg którego tylko intel, bo:

1. AMD się grzeje

2. Wyje (?)

3. Jest niestabilny

 

Sparował sobie i7 6700k (nie kreci, bo "po co") z 2080ti z rok temu i jest hepi. Takie osoby to kupią, ,kiedyś coś usłyszały i nadal żyją w czasach, gdy AMD robiło buldożery.

Tyle w temacie - skoro jest popyt, to trzeba handlować :E

6700k z 2080 ti? Twardziel :) Do 4k taki duet jeszcze jest ok, ale wszystkie rozdzielczości poniżej to juz lekkawy bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak niby nie, nosiłem się z zamiarem sprzedaży 7700k - ale jakoś zapał zgasł bo

 

1. Na horyzoncie zen4 i nowe intele pod koniec roku w 7mm - te nowe elektrownie nie zachęcają do zakupu ...

2. 7700k zrobiony na 4.9 mimo wszystko daję radę we wszystkich grach, mam go po skalpie i 65 stopni łapie max.

 

Sprzedać zawsze się sprzeda, nie każdy chce zmieniać sprzęt by zyskać kilka procent (mowa o niedużej inwestycji) co kilka miesięcy - kupimy np 3700x czy 3600 a one spadną na twarz cenowo po premierze nowości . . .

 

 

Jeśli piszesz że ryzen poleci na łeb na szyję, to pomyśl co się stanie z Twoim 4 rdzeniowym 7700k. W chwili obecnej masz praktycznie darmową przesiadkę na kompletnie nowy zestaw na ryzenie 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że ryzen poleci na łeb na szyję, to pomyśl co się stanie z Twoim 4 rdzeniowym 7700k. W chwili obecnej masz praktycznie darmową przesiadkę na kompletnie nowy zestaw na ryzenie 3600.

 

Chyba co się stało z 7700k po latach to już widać, tak samo widać co się stało z ryzenami... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się stało, że na rynku wtórnym 7700k wisi po 1200-1300zł. I widocznie chętni na zakup są skoro sami polecacie aby je czym prędzej sprzedawać. A po ile wiszą stare Ryzeny R5 1600/2600? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to się stało, że na rynku wtórnym 7700k wisi po 1200-1300zł. I widocznie chętni na zakup są skoro sami polecacie aby je czym prędzej sprzedawać. A po ile wiszą stare Ryzeny R5 1600/2600? :Up_to_s:

 

Ale w przypadku Ryzenow sytuacja jest inna. Kompatybilność socketu z nowymi generacjami. Wiec ktos kto chce sobie jak najtaniej zupgradowac procka nie wezmie 2700 zamiast 2600, tylko 3600 wiec rynek wtorny jnie jest az tak prezny. I normalne jest, ze w AMD procki nie trzymaja cen.

 

W przypadku inteli musialby zmieniac i plyte co generuje dodatkowe koszta wiec upgrade jest w obrebie danej generacji bo nie ma kompatybilnosci. Coz, taki urok Inteli. Ze jestes skazany na uzywke w cenie nowki sztuki nowszej generacji i takiej samej lub wiekszej wydajnosci.

 

Nie kazdego stac, aby co generacje wymieniac mobo+procesor. A w przypadku Ryzenow cos takiego nie istnieje.

I ja nie nazwalbym ich "chetnymi",a raczej przymuszonymi do zakupu. Bo i tak wychodzi 2x taniej niz przesiadka na nowa generacje.

Edytowane przez Apeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I normalne jest, ze w AMD procki nie trzymaja cen.

Co nie jest zbyt dobre dla sprzedających te procesory na rynku wtórnym bo się sporo traci zwłaszcza na topowych modelach danej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli piszesz że ryzen poleci na łeb na szyję, to pomyśl co się stanie z Twoim 4 rdzeniowym 7700k. W chwili obecnej masz praktycznie darmową przesiadkę na kompletnie nowy zestaw na ryzenie 3600.

W moim przypadku na pewno nic złego, bo swoją sztukę kupiłem za bagatela 700zł wink.gif.A zgodnie z postem #blubaju

 

Co nie jest zbyt dobre dla sprzedających te procesory na rynku wtórnym bo się sporo traci zwłaszcza na topowych modelach danej generacji.

 

więcej dostanę chcąc sprzedać 7700k niż w przypadku choćby rocznego Ryzena 3600.Gdyby wszystko było 0/1 to nikt by nigdy nie kupił 7700k za więcej jak 600zł, ale tak nie jest.

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niż w przypadku choćby rocznego Ryzena 3600.

Tu jeszcze kupujący ci będą psioczyć że "Łoo panie to z początku produkcji straszny Kasztan ma problemy zrobić 4.2 a teraz nowe robią 4.6" :E U Intela nie słyszy się aby w ramach jednej generacji był aż taki rozjazd zegarów, że nowsze sztuki bez problemu robią 400MHz więcej od pierwszych z tej samej generacji.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sprobowac sprzedac jeszcze moja i7 jak jest jeszcze cos warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sprobowac sprzedac jeszcze moja i7 jak jest jeszcze cos warta?

 

Zadaj pytanie, co chcesz zyskać na zmianie.

Sprzedajesz to co masz i kupujesz np 3600

 

- w grach masz 0% przyrostu w programach pewnie już nieco lepiej.+ masz nowy procesor i płytę na GW- sprzedając 7700k nawet za rok jego cena wg mnie nie spanie zbyt mocno @ patrz posty wyżej.

Policz sobie za i przeciw i podejmij decyzję. Ja sobie poluje na 8700k i jak jakiś niebawem upoluję, a koszty zmiany platformy będą w okolicy 200-300zł to stwierdzę, że warto thumbup.gif.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU i plyte glowna sprzedam znajomemu dopiero we wrzesniu. Juz zaklepane. Do tego czasu bardzo duzo sie wyjasni (nowe Ryzeny i unormowana mam nadzieje sytuacja u niebieskich). Bardzo dlugo bawilem sie na tej platformie. Koszta? Licze sie zawsze z jakas doplata do nowej zabawki. Coz, takie hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie za i przeciw i podejmij decyzję. Ja sobie poluje na 8700k i jak jakiś niebawem upoluję, a koszty zmiany platformy będą w okolicy 200-300zł to stwierdzę, że warto thumbup.gif.

Masz fajną płytę gł. Na twoim miejscu bym zmodował bios i na niej posadził tego 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fajną płytę gł. Na twoim miejscu bym zmodował bios i na niej posadził tego 8700k.

 

hmm a możesz rozwinąć temat ? Płytę wyrwałem promocyjnie ponad rok temu gdy uwalił mi się gigabyte, wiec mam gw prawie do 2022r.

8700k właśnie negocjuję tongue.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hmm a możesz rozwinąć temat ?

https://forum.pclab.pl/topic/1242207-Poradnik-modyfikacja-biosu-H110H170B150B250Z170Z270/

 

W skrócie: Pobierasz z internetu narzędzie do modowania biosów o nazwie "CoffeTime" i modujesz w nim bios twojej płyty tak, aby umożliwić obsługę procesorów 8 i 9 gen. Po czym wgrywasz taki zmodowany bios na twoją płytę programatorem np:CH341a. Następny etap to dokonanie małej modyfikacji pinów na spodzie procesora 8/9 gen, po czym instalujesz procesor w sockecie... I to wszystko.

 

Kilku użytkowników na forum ma takie zmodowane zestawy w tym ja ;)

 

Poczytaj podlinkowany temat a się wszystkiego dowiesz. Oczywiście dla jakichś budżetowych płyt z170/270, nie warto tego robić, ale dla takiej jak twoja owszem.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...