Skocz do zawartości
wirtualnejaslo

Poziome cięcia obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam monitor 144HZ z fukcją FreeSYnc oraz kartę RX 580 8GB Freesync od Sapphire. Nawet po wlaczeniu freesynca (50 razy spradzalem na rozne sposoby) mam cięcia poziome obrazu. takie nie nakładanie sie obrazów ale cięcia jakby ktoś uciął obraz kreska pozioma. rozrywanie w kilku miejscach. Myslalem ze to wina monitora podlaczylem 75hz z FreeSync i jeszcze gorzej.

 

Czego to wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile FPS masz w danej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ile FPS masz w danej grze?

fpsów 300+ monitor 144hz oraz 75hz (oba FreeSYnc). Dodam że jakis czas temu przy właczaniu freesync'a gasł na 2 sek monitor w trakcie gry np. BF5 albo BF1. Czasami było płynnie a czasami w trakcie gry pomimo wysokiego fps zacinało. Pomagało wyłączenie freesynca i wlaczenie bądź wpiecie HDMI pod inne wejscie karty. Teraz juz calkowicie nic nie pomaga. te cięcia są co 2cm linie poziome dla oka widoczne bardzo. Nie ma płynnej gry.

 

Jeśli to karta macie jakiś test freesync? Mam RX 580 8 GB od Sapphire.

 

Robiłem testy burnerem karty i wszystko okej temp. max 75stopni. Zadnych artefaktów.

 

Wymieniłem listwe zasilającą i to samo. Najlepsze jest to że jak ustawie domyslne ustawienia monitora tzn bez freesync to cięcia są mniejsze ale są.

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez domyślne usawienia masz na myśli włączenie normalnej synchronizacji pionowej?

Próbowałeś podpinać do innego monitora (albo TV)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez domyślne usawienia masz na myśli włączenie normalnej synchronizacji pionowej?

Próbowałeś podpinać do innego monitora (albo TV)?

Tak 144hz Freesync oraz 75hz freesync. Nie opcje grafiki te same czyli zawsze synchronizacja wyłaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

fpsów 300+ monitor 144hz oraz 75hz (oba FreeSYnc).

FreeSync jest wyłączany gdy wartość FPS przekracza wartość minimalną lub maksymalną odświeżania [FreeSync] monitora.

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

FS jest wyłączany gdy wartość FPS przekracza wartość minimalną lub maksymalną odświeżania monitora.

To czemu inni mają 300fpsów i żadnych zacięć poziomych? wszystko gładkie.... bez żadnych cięć oraz rozerwań np. cs go.

 

Monitor 144hz FreeSync karta z FreeSync 300+ fpsów. Dalej mam poziome rozerwania ekranu. Próbowałem wylaczac/wlaczac Freesync. Inne wejscie HDMI. Inny monitor. To samo. Są to duze rozerwania ekranu.

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS powyżej granicy freesync + brak vsync = tearing:

 

24840359d13860408bc49853d5433a8628da16d1be37178ecc98a93a38a8a4c7fc96d23d.jpg

 

Zobacz w grze ustawienia buforowania i opcję windowed borderless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS powyżej granicy freesync + brak vsync = tearing:

 

24840359d13860408bc49853d5433a8628da16d1be37178ecc98a93a38a8a4c7fc96d23d.jpg

 

Zobacz w grze ustawienia buforowania i opcję windowed borderless.

windowed borderless - nie wiem co to jest

MAm freesync właczony 250-300fpsów - 144hz albo 75hz. vsync mam wylaczony (mozna zmienic na podwojny i potrujny bufor) bo jak wlacze to bede mial 144hz a nie 300+ Jak pozbyc sie tego tearingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to w csie się nie używa żadnej synchronizacji dlatego wątpię że ktokolwiek tak gra bo po prostu w tej grze każda działa tragicznie, ja mam 3.5k godzin w go i gram na 300fpsach przy 144hz bez żadnej synchro i nie mam żadnych cięć ekranu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak pozbyc sie tego tearingu?

zmniejszyć FPS do 143

 

I obejrzyj sobie

filmik Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się też zainteresować czymś co się nazywa "Scanline Sync" - eliminacja tearingu poprzez przesunięcie linii rozdarcia poza widoczną część obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się też zainteresować czymś co się nazywa "Scanline Sync" - eliminacja tearingu poprzez przesunięcie linii rozdarcia poza widoczną część obrazu.

nie mam takiej lini. mam kurde co 1cm ciecie obrazu tych lini jest na ekraniez 10.. takie rozdzieranie ekranu w sensie cięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windowed borderless - nie wiem co to jest

Jeden z typów fullscreen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeden z typów fullscreen.

pełny ekran mam. dodam że jak wyłącze freesync oraz vsync 300fpsow 75hz monitor i mniej cięć ale są widoczne. Jak włącze freesync to tragedia.

 

Tych cięć jest multum .

 

Dodam że te poziome nie paski tylko ciecia ekranu mam na youtube itp. nie wazne czy freesync czy bez freesync

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełny ekran mam. dodam że jak wyłącze freesync oraz vsync 300fpsow 75hz monitor i mniej cięć ale są widoczne. Jak włącze freesync to tragedia.

 

Tych cięć jest multum .

 

Dodam że te poziome nie paski tylko ciecia ekranu mam na youtube itp. nie wazne czy freesync czy bez freesync

Trzeba było tak od razu. Sprawdź na innym kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzeba było tak od razu. Sprawdź na innym kablu

sprawdzałem - to samo, listwa zasilajaca inna + inne gniazdko.

 

Nawet podlaczylem pod DP inne HDMI to samo.

 

Mozliwe ze karta robi zakłócenia? te cięcia obrazu ? mimo tego ze nie ma artefaktow i jest w afterburnerze okej? max 75 stropni cel

 

Opowiem od początku..

 

Wszystko działało jak należy.... problem zaczął się od momentu kiedy wtyczka od HDMI tzn gniazdo w monitorze zaczeło sie urywać i kiedy dotykałem kabel od monitora monitor działał nic nie gasło ale był dźwięk jakby sterownik w komputerze był instalowany albo odinstalowywany taki dźwięk wiecie jaki..... jak podpinacie USB i wykrywa urządzenie. Dopiero około 3 dnia wszedłem i zaczęły się te cięcia w grach....... nie mam innych wejść do monitora bo był jeden a DP tez urwałem XD. Ale podlaczylem monitor 75hz z FreeSync i dalej to samo...... Juz nie wiem czy karta czy monitor jak na 75hz jest to samo......

 

myslalem ze to wina monitora a wiec wzialem stary 75hz monitor freesync i dalej to samo wiec moze karta? no ale to sie zaczelo jak ruszałem kablem a gniazdo HDMI było luźne..... dzisiaj urwałem. Na monitorze 75hz to samo...........

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj kartę, jeżeli masz jeszcze gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak zrobię a jeszcze jedno jeśli urwałem gniazdo HDMI to jak to zlutuje ( jutro oddaje do specjalisty ) to nie bedzie zadnych zaklocen? 80zł chce a monitor 1000zł kosztował rok temu.

 

CHodzi o to czy jak zlutujesz dobrze HDMI bedzie dzialac ekran czy beda jakies zaklocenia? Freesync bedzie dzialal? wszystko bedzie okej? czy zlutowanie od nowa gniazda HDMI bedzie dzialać jak oryginał ?

Edytowane przez wirtualnejaslo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie da Ci 100 procentowej gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie da Ci 100 procentowej gwarancji ;)

ale z reguły jak bedzie nowe gniazdo HDMI będzie działał monitor to znaczy ze nie bedzie zaklocen :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jak naprawiasz jakąś rzecz to powinna działać, ale nie ma pewności że naprawa jednej usterki rozwiąże problem, ponieważ może być więcej usterek. To pytanie powinieneś skierować do osoby naprawiającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc Furmarkiem test jest okej? czy faktycznie jak widać na zdj klatki są pomijane? i dlatego mam cięcia obrazu itp.

 

tak ma być czy nie? w sensie te pomijane klatki ?

post-616977-15893079013362_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności ustaw PC żeby chodził bez OC i zobacz czy będzie różnica, jeśli tak to masz nadmierne OC gdzieś zrobione. Osobiście z furmarka nie korzystam, ponieważ są różne opinie typu uszkodzenie karty graficznej. Używam głównie 3dmark i gry do testu GPU. Ostatnio pobrałem Unigine Heaven Benchmark i Unigine Valley Benchmark, ale nie miałem okazji jeszcze ich odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...