Skocz do zawartości
uzzo

złożenie serwera jakie podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Weź skrzynkę perspektywiczną, ale niedużą, aby nie rzucała się żonie w oczy :D

Dyski mają coraz większą pojemność, więc z czasem będziesz pakował do niej większe dyski i niekoniecznie więcej jak 3-4-5 zatok będzie za mało.

 

Inna sprawa że u siebie mam już problem z pojemnością, bo wyczerpałem 15TB i nie mam gdzie upchnąć kolejnego dysku. Całość pracuje jako zwykły pool, więc nie mogę ruszyć (podmienić dysków na większe), bez wcześniejszego backup całości na zewnątrz :kwasny:

Póki co mam prawie gotowy drugi taki (SN414) i najwyżej na niego wszystko przerzucę tymczasowo a tu podmienię przynajmniej część dysków na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.....

Jezeli masz RAID10 to w zwykłym ZFS na pewno się da jako dodatkową parę. Ale nie pamiętam czy Freenas umożliwiał to w GUI. Jak ci trzeba mocno takiej funkcjonalności to Unraid z tego słynie. Z tego co pamiętam licencje były jednorazowe i niedrogie.

 

 

Nie to, że mi potrzeba. Tylko zaznaczam, że u innych się akurat pod tym względem da a tu nie. Mam 32Tera powierzchni brutto. Na razie jest jeszcze miejsce.

 

Mam pytanie co to są za obudowy, bo wyglądają dość ciekawie?

Edytowane przez benutzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 Tb co ty tyle trzymasz? Ja mam jeszcze 6 Tb w radzie więc wymiana na większe bym musiał wymienić wszystkie po kolei. Bardziej mnie interesuje ten zsf to raz a dwa większość to filmy więc większość mogę skasować i na czas tworzenia nowego nas z zsf przekopiować sobie to. A dyski mam nowe wymienione na gwarancji na 3 lata często monitoruje dyski i jak ma błędy to wysyłam od razu więc nie pamiętam już czy kiedyś musiałem sobie odzyskiwać dane. Raid spoko ale też mam backup zdjęć na usb no i częsty monitoring dyskow. A na freenasie z 4 HDD co najlepiej utworzyć? Zraid jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś dziwnego się stało po burzy

nagle się okazuje że nie działa mi plex i przy próbie uruchomienia są błedy więc go naprawiam i woila się udało ale mam inna instację jakby wywaliło mi z konta moją aktualna instację pierwszy raz widzę coś takiego. Coś czuję że chyba wczesniej będe wstawiać ten drugi server nas. Ten coś działa niestabilnie a wyszło wszystko z chwilowego braku prądu, wszystko inne działa tylko plexowi się pomieszało może ktoś zna jakiś ciekawy sposób aby to naprawić.

 

a to wygląda tam instacja co uzywałem jest nie osiągalna

za to mam inną instację po dodaniu biblioteki działa.

 

spotkał ktoś z tym

 

a chyba będę polować na ten mobo z pasywnym chłodzeniem intela

edit

postawilem serwer na nowo, na nowym dysku i co do pytania przeniesienia raida to nic nie musiałem robić, samo zatrybiło dodam że to ta sam system myślę że w innym wyższym debianie może się nie zatrybić, ale funkcjami mdam powinno iść naprawić.

Edytowane przez uzzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...