Skocz do zawartości
Insidg

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chciałem zwiększyć prędkość ramu z 2400mhz na 3200, czyli tyle ile mają (Patriot Viper 2x4 DDR4 3200mhz) i podkręcić procesor, lecz po tym komputer normalnie się włącza, ale nie ma obrazu na monitorze i nawet myszka czy klawiatura się nie świecą. Co mogę zrobić, czy da się jakoś zresetować BIOS? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Może napisz coś więcej o swoim sprzęcie. Jeśli nie można wejść do biosu to pozostaje reset biosu zworką lub przez jej wyjęcie z płyty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj chciałem zwiększyć prędkość ramu z 2400mhz na 3200, czyli tyle ile mają (Patriot Viper 2x4 DDR4 3200mhz) i podkręcić procesor, lecz po tym komputer normalnie się włącza, ale nie ma obrazu na monitorze i nawet myszka czy klawiatura się nie świecą. Co mogę zrobić, czy da się jakoś zresetować BIOS? Pomocy

BIOS resetujesz zworką (zwierasz czymś metalowym dwa piny obok baterii. Napisz jaką masz płytę to CI pokażę gdzie dokładnie) lub ewentualnie wyciągnij baterię na kilka minut. ( nie klubie tego sposobu, nie zawsze się sprawdza i nie po to zrobiono zworkę by wyciągać baterię)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem BIOS dzięki wyjęciu baterii, ale robiłem to 1 raz i ułamałem troche plastiku i troche teraz ta bateria odstaje ale komputer normalnie działa. Tylko możecie mi powiedzieć jak ustawić ten RAM na 3200mhz? Teraz mam na 2400, ale jak daje wyżej niż 2700 to komputer głośniej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ułamany plastik może być powodem do nieuznania gwarancji jak się ktoś przyczepi.

 

Nie wiem jaką masz płytę ale we wszystkich jest mniej więcej podobnie. Na start po prostu szukaj czegoś takiego jak "XMP" i po prostu włącz, do wyboru prawdopodobnie będziesz miał dwa profile, na wstępie spróbuj włączyć szybszy, zapisz ustawienia za pomocą klawisza f10 i wyjdź z BIOSu. Jak załapie to testuj np .memtestem. jak nie, to wybierz wolniejszy profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem BIOS dzięki wyjęciu baterii, ale robiłem to 1 raz i ułamałem troche plastiku i troche teraz ta bateria odstaje ale komputer normalnie działa. Tylko możecie mi powiedzieć jak ustawić ten RAM na 3200mhz? Teraz mam na 2400, ale jak daje wyżej niż 2700 to komputer głośniej chodzi.

Bez urazy ale z takim podejsciem to sie nie bierz za to, poczytaj troche jak wlaczyc profil XMP w pamieciach bo to jego potrzebujesz, zapewne ustawiasz predkosc recznie przez co timingi zostaja zle. Calkowicie zle sie do tego zabierasz. Predkosc ramu 2400/2700 nie ma jak wplywac na glosnosc pracy komputera, chyba ze do tego dowalasz jakies napiecia dziwne co by mnie nie zdziwilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączam XMP to nic się nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączam XMP to nic się nie zmienia.

Mozesz zarzucic foto jak wyglada to wlaczone xmp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak teraz włączam komputer to mi najpierw wyskakuje takie jakby menu i np. po wciśnięciu F1 wchodzę do biosu a F2 przywraca system do stanu początkowego, bo po prostu po wyjęciu tej baterii tak jest i czy da się to jakoś naprawić żeby komputer się normalnie włączał?

 

A bo ta bateria mi teraz odstaje, bo ułamałem kawałek plastiku i da radę na kropelkę czy taśmę przykleić jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ło panie,

 

1- Nie ma żadnego zdjęcia w załączniku

 

2- Nie wiem czy chodzi o to ze BIOS wykrywa zmianę sprzętu i "zaprasza do siebie" w celu konfiguracji, czy może przez odstająca baterie nie zapisuje ustawień. Jeśli to drugie, to o OC możesz zapomnieć, chyba ze tą baterię jakoś przykleisz.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bateria siedzi, komputer się normalnie uruchamia, teraz chciałbym ustawić ram na 3200mhz, powiecie jak to podstawiać żeby znowu nie scrashowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Próbowałeś poprzez włączenie profilu XMP? Miałeś podać fotkę z włączonym XMP, jak to wygląda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaznaczasz na początek profil drugi, klawiszem F10 zapisujesz ustawienia i wychodzisz z BIOSu.W Windowsie sprawdzasz w programie cpu-z w zakładce memory Z jaką prędkością pracuje RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRAM frequency jest na 1200 czyli chodzą na 2400mhz na profilu 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw profil pierwszy. Jak w ten sposób nie załapie, to ściągasz program ryzen dram calculator i thaipoon burner(Jak korzystać z tych programów, bez problemu znajdziesz w znanej wyszukiwarce) i ustawiasz wszystko według kalkulatora ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tego robić więc chyba sobie odpuszczę. Do dupy jest to XMP jak nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ze screenshota, to masz tam niskie napięcie auto na pamięciach (Dram voltage 1.184v) Włącz profil xmp i wpisz tam 1,35-do max 1,4v po czym jak poprzednio wciśnij klawisz F10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Włączenie profilu XMP jest równoznaczne z podniesieniem częstotliwości pamięci, po to właśnie jest profil. Włączając profil XMP, taktowanie powinno się samo ustawić, przy profilu nr. 1 na 2800Mhz przy drugim na 2933Mhz (napięcie zresztą też powinno ustawić się według profilu).

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...