Skocz do zawartości
dudek970

Thrustmaster TMX PRO

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry :E

 

czy ktoś z Państwa tutaj obecnych spotkał się kiedyś ze zgrzytaniem/gruchotaniem w tejże kierownicy przy dużym FFB? kiera działa normalnie, wszystko ok, jak jest mały FFB to jest ok, dopiero przy dużym zaczyna zgrzytać

 

może jest tu jakiś szpec od kół? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ona nie jest na paskach a paski i zebatka wiec pewnie dlatego. t300 jest na paskach i pewnie jest cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jw. to dla tego, że to jest hybryda pasek + zębatki. Wszystkie kierownice Logitecha grzechoczą, podobnie jak wszystkie starsze kierownice z FFB poczynając od Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel z 1998 roku (czy 97?).

 

Cichy FFB jest dopiero w Thrustmaster TX / T300 czy Fanatecu czyli w sprzęcie powyżej 1k pln.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet tutaj mozna zobaczyc porównanie

, T150 jest nawet głośniejsza od G29 (TMX to to samo co T150 tyle ze pod xboxa, tak jak G29 i G920)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech pokazuje swóją "klasę" w grach gdzie nie ma jakiegokolwiek wygładzania force-feedbacku, lub można je wyłączyć. Przydałoby się porównanie głośności właśnie w czymś takim bo w Dircie to FFB generalnie ma niewiele wspólnego z tym co się dzieje z kołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie o to mi chodziło :E

TMX PRO jest cichutki w porównaniu z legendarną MOMO za legendarne 100zł :E

 

Ma tutaj ktoś z obecnych T300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezupełnie o to mi chodziło :E

TMX PRO jest cichutki w porównaniu z legendarną MOMO za legendarne 100zł :E

 

Ma tutaj ktoś z obecnych T300?

 

Mam TX'a, to właściwie to samo co T300, różnice ograniczają się do wsparcia konsol i max promienia skrętu wynikającego z ograniczeń konsol (900 w TX, 1080 w T300).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TX'a, to właściwie to samo co T300, różnice ograniczają się do wsparcia konsol i max promienia skrętu wynikającego z ograniczeń konsol (900 w TX, 1080 w T300).

Polecasz nie polecasz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem mega zadowolony jeśli idzie o wrażenia z użytkowania samej kierownicy, jest cicho, force feedback jest szybki i mocny, natomiast standardowe pedały to było jakieś nieporozumienie ;)

 

Jak już brać T300 to wersję T300Rs bo ma w standardzie lepsze pedały i możliwe, że też lepsze koło kierownicy (nie wiem, nie miałem w ręce). Ja do swojego TX'a dokupiłem pedały T3PA Pro i koło kierownicy GTE F458.

 

Natomiast TX'a poleciłbym w wersji RW Leather Edition, lepsze pedały i lepsze koło kierownicy. Jak kupowałem mojego to chyba jeszcze nie było tej edycji na rynku.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zadowolony jeśli idzie o wrażenia z użytkowania samej kierownicy, jest cicho, force feedback jest szybki i mocny, natomiast standardowe pedały to było jakieś nieporozumienie ;)

 

Jak już brać T300 to wersję T300Rs bo ma w standardzie lepsze pedały i możliwe, że też lepsze koło kierownicy (nie wiem, nie miałem w ręce). Ja do swojego TX'a dokupiłem pedały T3PA Pro i koło kierownicy GTE F458.

 

Natomiast TX'a poleciłbym w wersji RW Leather Edition, lepsze pedały i lepsze koło kierownicy. Jak kupowałem mojego to chyba jeszcze nie było tej edycji na rynku.

Grałem u kolegi na TMX PRO, tam właśnie tez sa pedały T3PA i uważam, że to jest absolutne minimum.

Co do koła, chyba wolę dołożyc parę stówek do T300RS i mieć to na lata niż potem płakać, że coś padło w T150/TMX. Robiłem dłuższy research tych kierownic i Thrustmaster w tych niższych modelach nie może pochwalić się niezawodnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te T300 nie są aż tak wytrzymałe: Mój link

Oby twoja była na tip top bo zdarzają się niezłe cyrki z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co robię tylko research ;) nie pali mi się z zakupem, chciałbym kupić raz i mieć spokój na lata. Jeszcze mam cichą nadzieje, że wraz z nowymi konsolami pokażą nowe koła, bo ostatnio na T150/TMX były steale po 670zł :E liczę, że chcą wyjechać z towarem i robić miejsce na nowe produkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zamiar poczekać czy Logitech coś pokaże, ale patrząć na poprzednie, jak wychodziły nowe konsole to te kiery dużo później wychodziły, więc wybierająć między T300RS GT a G920 wybrałem logi bo był dostępny i w bardziej przystepnej cenie. Teraz gdybym miał to zamieniać to już raczej na taki CSLE, ale najpierw muszę się nauczyć na tym G920 jeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę co Logitech robił przez ostatnie kilka lat w kwestii kierownic, to jak wyjdą nowe konsole to Logi po raz kolejny sprzeda tą samą kierownicę jako nowy model. W końcu G25, G27 i G29 wcale się tak bardzo nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...