Skocz do zawartości
ghs

32GB 3600MHz CL17 IRDM za 587PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

po zarejestrowaniu się bonus -40PLN, z tym że od czasu rejestracji do otrzymania kodu zniżkowego mija trochę czasu, ja wypełniłem formularz w piątek a kod dostałem w poniedziałek, ale szybko wysyłają, u mnie paczka już była wczoraj:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/pamiec-ram-goodram-irdm-pro-32gb-2x-16gb-ddr4-3600mhz-cl17-irp-3600d4v64l17s-32gdc?utm

 

tu test, od tomcug'a, tych kostek:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_najpopularniejszych_zestawow_pamieci_ram_klasy_2666_3600_mhz-11932.html

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapakowane :E u mnie wszelkie montaże, z racji braku czau, to tylko w weekend. tomcug testował miesiąc temu więc lepszych testów raczej nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tomcug testował 2x8GB, na Ryzenie to spora różnica jednak. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !!! Miałem te 2x16GB i masakra z uruchomieniem ... kości 8GB są na CJR a 16GB ..uj wie na czym ;P ( Thaipon B nie pokazuje co to za kości przy 16GB pojedynczej kości )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3600 Mhz bywają niestabilne niestety, a mam 3950X czyli teoretycznie najlepszy bin i kontroler z Ryzenów, oczywiście teoretycznie bo to jednak AMD.

Ale wystarczy zejść ciut niżej i jest ok, można też troszkę zaostrzyć timingi przy okazji i nie tylko że nie jest gorzej ale nawet lepiej w niektórych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kostki 2x16GB na Ryśku 3600 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Co prawda nie katowałem ich jakoś mega, ale na 3800MHz 16-19-19-39 (i jeszcze parę subtimingów zaciśniętych) przy 1,35V chodzą bez żadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kostki 2x16GB na Ryśku 3600 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Co prawda nie katowałem ich jakoś mega, ale na 3800MHz 16-19-19-39 (i jeszcze parę subtimingów zaciśniętych) przy 1,35V chodzą bez żadnego problemu :)

 

cena też gra tu kluczową rolę, za 600pln to można kupić ram 3000/3200MHz, 3400MHz zaczynają się od 700pln, 3600MHz od 750pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena też gra tu kluczową rolę, za 600pln to można kupić ram 3000/3200MHz, 3400MHz zaczynają się od 700pln, 3600MHz od 750pln

No i to jest też właśnie powód żeby zapytać jakim cudem tak tanio. :)

Moim zdaniem oni tam jakieś szroty pakują i jak się trafi lepszy bin to kostki dają radę (mówię o 16GB modułach) a jak ma się pecha no to niestety.

Poza tym ja mam 4x16GB więc to i tak cud że poszły na te 3600. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest też właśnie powód żeby zapytać jakim cudem tak tanio. :)

Moim zdaniem oni tam jakieś szroty pakują i jak się trafi lepszy bin to kostki dają radę (mówię o 16GB modułach) a jak ma się pecha no to niestety.

Poza tym ja mam 4x16GB więc to i tak cud że poszły na te 3600. :E

tanio to było jak kupiłem cruciale 3200mhz cl16 lt sport 32gb za 560zł z wysyłką i bez problemu latają z ryskiem na 3800mhz cl16 1t 1.4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to komuś pójdzie na takich parametrach, to powinien się po order do Adriana zgłosić. To jest goodram. Wyżyłka na maxa.

Lepiej kupić jakieś cruciale za 700zł, teraz widzę na szybko, i je pogonić wyżej niż te goodramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te kostki 2x16GB na Ryśku 3600 i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Co prawda nie katowałem ich jakoś mega, ale na 3800MHz 16-19-19-39 (i jeszcze parę subtimingów zaciśniętych) przy 1,35V chodzą bez żadnego problemu :)

 

Na jakiej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie kości pokazuje Thaipon B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej płycie?

MSI B450 Tomahawk MAX :E

Z moich obserwacji wynika że pod Ryzenami najlepiej pamięci prowadzi Gigabyte, a zaraz po nim MSI, przynajmniej tak bylo na płytach które posiadałem, najbardziej przereklamowany był Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej płycie?

 

MSI B450 Tomahawk MAX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że maxowe tomahawki nieźle współpracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci już nie ma, ale podobno w proline są za 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...