Skocz do zawartości
Krauziak

FX8350 undervolting

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego wieczoru nudziłem się i postanowiłem troche pogrzebać. Udało mi się osiągnąć stockowe zegary na napięciu 1.26v ze skokami na 1.272 ,temperatury jak na zamieszczonym screenie. .Ktoś z posiadaczy fx'ów probował bawić sie w coś takiego? Jeśli tak to pochwalcie się swoimi wynikami

 

undervolt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FX-8350 co pamiętam zszedł z Vcore do 1,23-1,25 V(w sumie gdzieś zamieszczałem to).

Na boxie Wraith Max max.50 st.,na Alphacool Eisbaer 240 przed OC coś koło 36-37 st.

Teraz leci na 4,9 GHz 1,52V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy prawie identyczne sztuki...Mój robi 4.82 na 1.55 i w dół też podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka jednak nieco lepsza :D

Próbowałem 5,0 GHz,ale pewnie poszłoby coś w ok.1,6 V albo więcej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krauziak to teraz zamierzasz oszczędzać energię zamiast walczyć o każde mhz ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jeszcze kompa na FXie 8300 to mój robił 4GHz przy 1.12V. W stress teście AVX w OCCT do 60 stopni się rozgrzewał na Akasie venom voodoo, ale pamiętam, że używałem go bez pasty bo zapomniałem nałożyć :P. Ale skoro temperatury były ok, to potem nie chciało mi się tego nawet robić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krauziak to teraz zamierzasz oszczędzać energię zamiast walczyć o każde mhz ? :D

Zrobiłem to bardziej w ramach ciekawostki niż oszczędności :P .Kompa włączam na tyle rzadko że nie robi mi różnicy ile bierze prądu. Jednak fakt faktem tej ciszy mi brakowało,szczególnie grając w nocy w bf5 :E . Pozatym,zmiana profilu w biosie to minuta roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...