Skocz do zawartości
kotek7117

Jak to jest z tymi napięciami?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ogólnie to czytałem trochę w internecie o napięciu dla procesora AMD Ryzen 3600 . Jedni mówią że ustawienie procesora na sztywnym napięciu wpływa źle na procesor, a drudzy że lepiej z automatu (1.45-1, 47v) i żeby sam sobie regulował napięcia,. Wiadomo ze mniejsze napięcie to niższe temperatury, a wysokie to większe,ale jak to wpływa na wydajność? Moja sztuka chodzi na 4,1 przy napięciu 1.1v i temperatury max 60 stopni w stresie. Może powinienem zostawic to automatyczne regulowanie napięcia tylko że wtedy temperatury nawet do 80 stopni skaczą.

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1V to eleganckie napięcie, moja sztuka 4.1GHz to robi przy 1.28V... Sztywne napięcie moim zdaniem jest bezpieczne do 1.35V. Zostaw tak jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli to nie wpływa na wydajność? Podobno AMD mówiło że lepsze jest napięcie automatyczne ale chyba coś im się pomyliło.

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na sztywno na wszystkich rdzeniach te 1.25v będzie zupełnie bezpieczne z dużym zapasem jak temperatury będą ok. Z ciekawości próbowałeś go kręcić wyżej jaki ma potencjał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie próbowałem dzisiaj spróbuje go dać wyżej na traktowaniu zostawiając napięcie 1.1v jak będzie niestabilnie to podbije trochę napięcie.

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem dzisiaj spróbuje go dać wyżej na traktowaniu zostawiając napięcie 1.1v jak będzie niestabilnie to podbije trochę napięcie.

 

Masz boxowe chłodzenie czy jakieś customowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie renderujesz, i nie obciążasz procka po 100% , to myślę że 1.3-1.35v nic nie zrobi prockowi. Pod warunkiem, że chlodzenie daje radę z takim napięciem. Na moim egzemplarzu nie ma sensu siedzieć na 4.475ghz 1.36v, skoro 4.4ghz ogarnia na 1.29v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Novi nie poznałem na pierwszy rzut oka przez nowy avatar :E

 

4.475ghz 1.36v - a 4.5 GHz ile papu potrzebuje u Ciebie?

Edytowane przez NE$C@FE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nawiązać do tematu... z tym, że ja mam Ryzena 7 2700. Ja uzyskuje stabilne 4000 Mhz na napięciu 1.31V. Jak miałem 1.3 to o dziwo RealBench spokojnie przechodził test, ale Cinebench się wysypywał. To rozsądne napięcię? Wyżej nawet nie próbowałem, bo chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.5ghz z oc ramu nie mam szans na r20 nawet. Ale nie wychodziłem ponad 1.4v. Test się wyłącza.

 

Co do starszych ryzenow, to kolega ma ode mnie rysia 1600 , u mnie był 3.9ghz@1.35v , u niego jest tak samo, już ponad rok ten procek tak działa, nic złego się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie to mam fere 3 , dobra , czyli w razie czego 4,1 na napięciu 1,1v nie wpływa na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie to mam fere 3 , dobra , czyli w razie czego 4,1 na napięciu 1,1v nie wpływa na wydajność?

 

Wpływa w ten sposób, że normalnie ten procek boostuje do 4.2GHz, Ty ustawiłeś 4.1.

Musisz testować i tyle. Może się okazać, że Twoja sztuka zrobi np. 4.3GHz przy 1.25V i też będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego trzymam na 1.32V z taktowaniem 4.5Ghz. Na więcej na obecnej płycie nie mam co liczyć (generalnie odnoszę wrażenie, że na chipsecie B450 można uzyskać odrobinę lepsze wyniki OC [25-50Mhz] niż na B350 mimo takiego samego napięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrócę do domu to trochę się pobawie , może uda się go bardziej podkręcić przy w miarę sensownym napięciu. Wielkie dzięki?

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda 2600, ale u mnie 4.0 GHz robi na 1.275V LLC3. Dla przykładu żeby wejść na 4.05 GHz musiałem już władować 1.325V :E

 

Pamiętajmy też że Ryzeny 3XXX już domyślnie ma dość wysokie napięcia, one działają inaczej od starszych braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W/g AMD dla ( 24/7 przy odpowiednim chłodzeniu ) Ryzen 3x00/x bezpieczne napięcie to 1,325 dla Ryśków serii 2x00/x 1,375 i ok. 1,425 dla serii 1x00/x ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałbym nawiązać do tematu... z tym, że ja mam Ryzena 7 2700. Ja uzyskuje stabilne 4000 Mhz na napięciu 1.31V. Jak miałem 1.3 to o dziwo RealBench spokojnie przechodził test, ale Cinebench się wysypywał. To rozsądne napięcię? Wyżej nawet nie próbowałem, bo chyba nie ma sensu.

to ja mam dziwny egzemplarz - mój 2700 na 1,2375 robił 4,0 i przechodził CR20, cR15 i dało się grać bezproblemowo - ale przy renderze na davinci wysadzało go czasami po 10 minutach a czasami 40 co było mega wkurzające - w końcu zjeżdżałem z taktowań i wylądowałem na ... 3,875 i tak zostało. Więc przechodzenie tych testów c15 czy c20 to pikuś przy takiej prawdziwej pracy procesora ... na wet na Aidzie przechodził te testy a jak widać poległ na davinci. Te 1,2375 to taka granica jaką sobie ustawiłem. Nie chciałem więcej.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g AMD dla ( 24/7 przy odpowiednim chłodzeniu ) Ryzen 3x00/x bezpieczne napięcie to 1,325 dla Ryśków serii 2x00/x 1,375 i ok. 1,425 dla serii 1x00/x ...

 

Podaj źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1.1V to eleganckie napięcie, moja sztuka 4.1GHz to robi przy 1.28V... Sztywne napięcie moim zdaniem jest bezpieczne do 1.35V. Zostaw tak jak masz.

 

Moja sztuka 3600 zdegradowała przy [CCX1@4000 CCX2@4100] 1.31v.

Po miesiącu z "OC" zaczęły się BSODy/zwiechy i przestał być stabilny na auto z ujemnym offsetem -0.06v, a wcześniej chodził nawet na -0.075 i -0.08, teraz nawet nie wchodzi do windowsa.

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to trochę się pobawie , może uda się go bardziej podkręcić przy w miarę sensownym napięciu. Wielkie dzięki?

ustaw 4200mhz i np 1,275v i jak wszystko stabilnie to schodź o te 0,025v w dół i badaj - wystarczy occt bez avx puścić na jakies 5 min jak na codzień nie pracujesz z programami obciążającymi procka na 100% i jak będzie bez błedów i resetów to zjeżdżaj dalej w dół z napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g AMD dla ( 24/7 przy odpowiednim chłodzeniu ) Ryzen 3x00/x bezpieczne napięcie to 1,325 dla Ryśków serii 2x00/x 1,375 i ok. 1,425 dla serii 1x00/x ...

Też chętnie poznam źródło.

I jest jeden mały szczegół. Czy ktoś kiedykolwiek sprecyzował czy chodzi tu o napięcie jakie się ustawia w BIOSie czy może o napięcie, które finalnie idzie na CPU? Niektóre płyty zawyżają napięcia, i to srogo. Ustawisz "bezpieczne" 1,325 V a procek dostaje 1,38...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie poznam źródło.

I jest jeden mały szczegół. Czy ktoś kiedykolwiek sprecyzował czy chodzi tu o napięcie jakie się ustawia w BIOSie czy może o napięcie, które finalnie idzie na CPU? Niektóre płyty zawyżają napięcia, i to srogo. Ustawisz "bezpieczne" 1,325 V a procek dostaje 1,38...

 

 

Nie przekraczaj 1.3v z podbiciem z płyty i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczaj 1.3v z podbiciem z płyty i tyle

Problem w tym, że nie wiadomo o ile podbija płyta, ani czy w ogóle podbija. Niektóre płyty mają odwrotnie - zawyżają odczyt napięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jaki problem? odpalasz hwinfo, dajesz jakiś wypalacz na 100% i patrzysz na vcore SVI2 czy jest wyższe czy niższe od tego co wpisałes w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...