Skocz do zawartości
MrKetiw

Mafia Trilogy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, joloxx9 napisał:

W 2002 to ja sobie co najwyżej o internecie mogłem pomarzyc :) 

Patch poprawiał jazde?

Jak wielu z nas ?. Taaa  poprawiał, ale sam do wydania remejku o tym nie wiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cebula_Z_internetu napisał:

A czy jest możliwe że wersja z updatem była na płycie, czy tylko przez neta dało się pobrać ten patch? Ba ja miałem wersje płytową i pamięta że wyścig był okrutnie trudny.

Tego to nie kojarzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów - czy jest jakiś mod, albo inny sposób na modyfikacje zasięgu rysowania w Mafia Edycja Definitywna? By ta trawa nie rysowała się w linii z samochodem, bo to jakiś dramat ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda, sama gra też była dobra jak na remake :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowałem się na tym cholernym wyścigu na klasyku:E. Ponad 1.5h powtarzam i daje se spokój na dziś. Jutro kolejne próby:cool:. Ale misja czysty rak na tym poziomie trudności. Kluczowy wydaje się pierwszy, piąty i szósty zakręt - czyli dwa najostrzejsze i szykana. Większe problemy miałem chyba tylko tylko w nfs carbon, gdy spity prawie w trupa próbowałem przechodzić jednego z bossów w kanionie:E.

e: Po kolejnych 50 próbach w kolejnym dniu daję spokój z klawiaturą - teraz będę próbował na padzie:P. Musi pęknąć ten wyścig na klasyku, ale jest serio ostro przesadzony poziom. Ciężko ten złom opanować przy zakrętach na sporej szybkości, a zbyt mocno hamując nie ma szans dogonić czołówki. Hangar powaliło z trudnością - jestem ciekaw czy ktokolwiek z nich zaliczył wyścig w tym trybie. Przeciwnicy są o dobre 2-3 sekundy za szybcy na okrążeniu. To zmusza nas do bardzo agresywnej jazdy, a to z kolei prowadzi do trudności z opanowaniu wozu i błędów przez które się przegrywa. Jeśli się natomiast zwolni, żeby tych błędów uniknąć, to bardzo ciężko dogonić pierwszego typka (jest 2 na przodzie, ale jeden z nich się rozwala na 2 okrążeniu).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych godzinach prób przeszedłem, ale na padzie:E. Kilkanaście razy byłem bardzo blisko, ale dopiero teraz się udało. Raz już chciałem pie*dolnąć kompa o ścianę, bo mnie wyprzedził gnój na ostatniej prostej8:E

Pad ma zalety jak nieco lepsza kontrola wejścia w zakręt i zwłaszcza przy pokonaniu dobrze szykany, ale łatwiej się z nim obkręcić autem przy kontakcie z innymi, albo przy zbyt dużej sile odśrodkowej na zakręcie. Ale jest nieco prościej mimo wszystko niż z klawiaturą. Teraz tak - jeśli ktoś nie ma samozaparcia, czasu i chęci, to absolutnie zalecam robić ten wyścig na max normalu. Jeśli ktoś jednak chce koniecznie na klasyku, to dwie sprawy - na początek warto postarać się objechać ten tor i zrobić przynajmniej kilkanaście okrążeń bez patrzenia na wynik i pouczyć się zakrętów, wyczuć złomik którym trzeba się ścigać. Nawet bez walki z innymi o miejsce dość ciężko jest zrobić to poprawnie, bo te auto jest gównem niebywałym. Po nabraniu praktyki kluczowe wydaje się wejście w pierwszy zakręt na każdym okrążeniu. Jeden poważniejszy błąd tutaj i po zawodach. Tip mam taki, że warto przy nim używać ogranicznika prędkości zamiast hamulca. Jest przy tym o wiele mniejsza szansa na zrobienie bączka. Przy kolejnych trudniejszych zakrętach - piąty i szósty (ten przed szykaną i ten po) warto już hamować normalnie hamulcem, ale pulsacyjnie. Trzeba to wyczuć. A jak już się wyczuje te detale, to będzie się coraz bliżej pokonania tego cholerstwa. A od tego tylko krok do zaliczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko.

Wymęczyłem calaka. Giera dobra, ale poza tym przegiętym wyścigiem jest za łatwa na klasycznym. Tak - trzeba grać ostrożnie, bo hp szybko schodzi, ale wystarczy dobrze się ustawić za osłoną i pykać na spokojnie headshoty. Finałowa misja była trudniejsza w oryginale jak w remaku na klasycznym. Raz tylko padłem i to od własnego molotowa bo mi się odbił od ściany 8:E. Widać dużą pracę włożona w odtworzenie miasta. Sporo detali i fajnych miejscówek, ale jest pusto. Miasto podoba mi się bardziej niż w gta5. Szkoda zmarnowanej pracy, bo to wydmuszka.  Mogli to lepiej wykorzystać w trybie swobodnym. Dodać coś więcej od siebie. Pewnie kasy i czasu brakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięty to był wyścig, ale w oryginale, przed patchem. Tutaj u znajomego na klasyku za drugim razem ogarnąłem. W porównaniu do oryginału, to łatwa jazda bez trzymanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje skilla - ja się męczyłem długo na klasyku żeby to ogarnąć. W oryginale też miałem spore problemy z tym etapem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszą bolączką było kiedyś brak pada, i skręcanie skutkowało obrotem co było równoznaczne z przegraną... ile awruk rzuciłem jak zdarzało mi się to na tym zakręcie 180... Chyba to był moment bardziej irytujący niż helikopterek w GTA VC:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Strilok napisał:

 

 

?

look-how-they-massacred-my-boy-godfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, odkopuje temat, może ktoś pomoże? :D

Chciałem zagrać w Mafię 1, odpalilem oryginał taki 1:1
(grafika mnie nie przeraża, bo jestem "b00mereM" czy jakoś tak :E ) 
aleeeee przeszedłem 1 misję, sprawdziłem na YT ten remake i widzę, że już 1 rozmowa w barze Angelo z policjantem jest całkowicie inna 

i tu moje pytanie, czy remake jest bardzo zmieniony pod tym względem? 
Się okaże, że gram w całkowicie inna fabułę, a bardzo dużo osób właśnie za to chwali oryginał 

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są zmiany, było już o tym pisane, nawet na poprzedniej stronie tego tematu masz. Oczywiście nie jest to całkowicie inna gra, jest podobnie ale niektóre elementy i smaczki niestety zostały zmienione czy wycięte w remake.

Mi osobiście te zmiany niezbyt przypasowały, no, ale mimo wszystko w końcu ograłem tego remake. Ale jeśli ktoś nie grał w oryginała i nie odstrasza go grafa to zdecydowanie polecam najpierw ograć oryginał.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PlayStation 5 chodzą w 30 czy 60 fps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, voltq napisał:

Na PlayStation 5 chodzą w 30 czy 60 fps ?

Chyba nadal 30 klatek. Devsi gadali, że nie mają planów na specjalną wersje pod obecną generacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by czas już wrócić do trylogii... porobić jakieś dodatkowe acziki itd.

W sumie mi nawet trójka się podobała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem sobie właśnie Mafia edycja ostateczna. I takie pytanie. Czy ona zawsze była taka, krótka?. Kilka wieczorów po parę godzin i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sabaru Ogólnie tak, sama fabuła to jakieś 10-12 godzin, są też tam jakieś dodatki wydłużające rozgrywkę o kilka godzin. Pierwowzór był dłuższy z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to gry takie były, czyli zwarte i przesiąknięte zawartością, jak to powinno być, a nie rozwleczone i sztucznie rozciągane na 50 czy tam 100h z góra jednym paczem... Piękne czasy 😁

 

Może teraz gra wydaje się krótka, ale dla mnie to jest najlepsza gra ever, pod względem wszystkiego, ale w ten remejk nie grałem 🙂 w oryginale było coś jak "free ride" i tam po skończonej fabule mogłeś sobie odblokować kilka specyficznych aut, robiąc dość dziwne misje, jak "złap speedy Gonzalez" , "śledź UFO" itp itd, nie wiem jak w w tej nowej wersji, ale w oryginale cholernie to trudne było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Może teraz gra wydaje się krótka, ale dla mnie to jest najlepsza gra ever, pod względem wszystkiego, ale w ten remejk nie grałem 🙂 w oryginale było coś jak "free ride" i tam po skończonej fabule mogłeś sobie odblokować kilka specyficznych aut, robiąc dość dziwne misje, jak "złap speedy Gonzalez" , "śledź UFO" itp itd, nie wiem jak w w tej nowej wersji, ale w oryginale cholernie to trudne było.

Powiem ci że sama gra jest ok. Fajnie odwzorowana mapa. Dużo szczegółów. Najbardziej podobały mi się wymodelowane interiory. Samochody też spoko. Przyczepić się można nieco do sterowania ale ujdzie. Najgorzej to są odwzorowane niektóre postacie. Wyglądają jakby miały wytrzeszcz oczu ale da się przywyknąć. W względem oryginału brakuje kilku mechanik. Jak, np. otwierania zamków. Ogólnie przeniesienie gry na nowy silnik nawet spoko im wyszedł i przypomina pierwszą część ale oryginał to oryginał i nie stawiał bym tych dwóch wersji na równo.

Edytowane przez sabaru
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane odczucia. Występuje jakiś dziwny stuttering - jedni piszą, że to przez 2K launcher inni, że gra ma locka na 60Hz i powiem szczerze ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, caleb59 napisał:

A ja mam mieszane odczucia. Występuje jakiś dziwny stuttering - jedni piszą, że to przez 2K launcher inni, że gra ma locka na 60Hz i powiem szczerze ręce opadają.

Mam to samo inne gry gładko z gsync a tutaj szajs jakich mało i trzeba grać w 60 fps ble 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, caleb59 napisał:

A ja mam mieszane odczucia. Występuje jakiś dziwny stuttering - jedni piszą, że to przez 2K launcher inni, że gra ma locka na 60Hz i powiem szczerze ręce opadają.

 

18 godzin temu, MrKetiw napisał:

Mam to samo inne gry gładko z gsync a tutaj szajs jakich mało i trzeba grać w 60 fps ble 

Dziwne, bo ja grałem w 120 i grało się super.

Poradników jest masa jak odblokować fpsy.

Cytat

not necessary. i fixed it. had to disable fullscreen optimizations on the exe properties. Running it fullscreen @144 hz now :)

https://steamcommunity.com/app/1030840/discussions/0/2844543519799706392/

Edytowane przez King Arthas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, patent z wyłączeniem fullscreen optimizations w .exe pomógł, wcześniej próbowałem też odpalać grę w trybie okienkowym bez ramek i to też pomaga ale niestety pojawia się pasek zadań Windowsa w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...