Skocz do zawartości
MrKetiw

Mafia Trilogy

Rekomendowane odpowiedzi

może dlatego, że jedna gra jest DX9, a druga DX11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR w dwójce bardzo dobrze zaimplementowany, lepiej niż w trójce, w której też już był dobry ale tu zdecydowanie lepiej wygląda, pewnie Digital Foundry zrobi jakieś podsumowanie.

 

Szkoda że grając na PS4PRO i PC nigdy się o tym nie przekonamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na Pro też nie ma?

 

Znajomek odpalił Mafię na pro i gra nie ma w menusach nic odnośnie HDR żadnej opcji regulacji czy jego włączenia/wyłączenia, ale telewizor przestawia się w tryb HDR, więc ten musi tam być dziwne.

 

Ale klatkarz podobno koszmarny xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ładne wymagania xd

 

https://i.imgur.com/TAwoB0V.png

 

[media]

Zwróciłeś uwagę, że cytujesz jednego z największych noobów youtowych jeśli chodzi o testy, gościo idzie tylko w wyświetlenia. Typ się nawet z tym nie kryje.

 

W filmiku masz ustawienia jakie dobrał.

Dla Mafia classic wyłączył całkowicie PhysX i AA, Mafia DE włączył HBAO, włączył MSAA x4 i domyślnie włączony PhysX :E.

 

 

Realnie w benchu gdzie jest sporo efektów PhysX 4k w Mafia classic mam 59fps, w wersji DE mam 69 fps wraz z HBAO.

 

Ogólnie HBAO mocno tłucze wydajność w wersji DE w scenach bez PhysX jak w filmiku wyżej, ale jak ustawić obydwie wersje na podobne ustawienia, to wersja DE wypada lepiej niezależnie od sceny, tylko muszą poprawić bugi :E

 

HDR w dwójce bardzo dobrze zaimplementowany, lepiej niż w trójce, w której też już był dobry ale tu zdecydowanie lepiej wygląda, pewnie Digital Foundry zrobi jakieś podsumowanie.

Nie wiem jak jest w dwójce, ale czytałem dyskusje na forach, że w trójce ten HDR na Xbox X jest słaby, a nie dobry, ludzie go wyłączali i grali w SDR. Więc nie wiem czy taki dobry, no ale sam nie miałem okazji przetestować.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłeś uwagę, że cytujesz jednego z największych noobów youtowych jeśli chodzi o testy, gościo idzie tylko w wyświetlenia. Typ się nawet z tym nie kryje.

 

W filmiku masz ustawienia jakie dobrał.

Dla Mafia classic wyłączył całkowicie PhysX i AA, Mafia DE włączył HBAO, włączył MSAA x4 i domyślnie włączony PhysX :E.

 

 

Realnie w benchu gdzie jest sporo efektów PhysX 4k w Mafia classic mam 59fps, w wersji DE mam 69 fps wraz z HBAO.

 

Ogólnie HBAO mocno tłucze wydajność w wersji DE w scenach bez PhysX jak w filmiku wyżej, ale jak ustawić obydwie wersje na podobne ustawienia, to wersja DE wypada lepiej niezależnie od sceny, tylko muszą poprawić bugi :E

 

 

Nie wiem jak jest w dwójce, ale czytałem komentarze na forach, że w trójce ten HDR na Xbox X jest słaby, a nie dobry, ludzie go wyłączali i grali w SDR. Więc nie wiem czy taki dobry, no ale sam nie miałem okazji przetestować.

Ok racja, czasem coś nie dopatrzę, nie do czytam i takie kwiatki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak jest w dwójce, ale czytałem dyskusje na forach, że w trójce ten HDR na Xbox X jest słaby, a nie dobry, ludzie go wyłączali i grali w SDR. Więc nie wiem czy taki dobry, no ale sam nie miałem okazji przetestować.

 

Czyli kapiszon :Up_to_s: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią szopki z tym HDR'em jakby to była nie wiadomo jaka nowość.

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli kapiszon :Up_to_s: ?

W przypadku mafii 3 tak czytałem, że na doczepkę dodali specjalnie dla X'a, ale z dwójką nie ma jeszcze opinii.

 

Mafia 3 hdr. np.

 

Went through the display calibration. Every other game looks great. This one game looks like shit with HDR on. Actually looks pretty good with it off though.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie. :lol2:

W tym modzie tylko niektóre tekstury zostały poprawione, ale większość nadal jest słabej jakości, mocno rozmyta. W remasterze wszystkie tekstury są poprawione, bardziej szczegółowe i w wyższej rozdzielczości i już na pierwszy rzut oka gra wygląda dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miły akcent, szaty Lincolna Claya dla młodego Vito ;)https://zapodaj.net/images/3f23b99d020c4.jpg

 

Ta, ale nie pasuje mu ta kurteczka, już w niej grałem. Do tego trochę bida bo w Mafii 2 classic z wszystkim DLC na start w szafie mam na prawdę ładny wybór ubranek, a w mafii 2 DE tylko ta wojskowa kurteczka z mafii 3 i jeszcze jakiś drugi średnio pasujący kubraczek :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyłączy HDR w trójce wtedy to jest papka, nie idzie grać :) no ale co kto lubi.

W dwójce porównałbym do tego z Infamous: Second Son, świetnie zrobiony, szkoda, że tak Wieśku 3 nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo wtedy tylko mydło widać jak wali po gałach, ale nie wiem co lepsze mydło + słaby HDR czy samo mydło w SDR. Na pewno lepiej na PC bo można wywalić mydło w piździec i w miarę normalnie grać.

 

Przecież Wiesiek 3 też dostał ekskluzywnie HDR dla konsol? Kiedyś muszę sobie kupić w końcu wersję na konsolę i obadać czy daję radę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Przecież Wiesiek 3 też dostał ekskluzywnie HDR dla konsol? Kiedyś muszę sobie kupić w końcu wersję na konsolę i obadać czy daję radę.

 

 

Wiesiek dostał HDR ale kiepsko zaimplementowany.

 

 

20200521-164023.jpg

 

20200521-164130.jpg

 

20200521-164133.jpg

 

20200521-164142-0.jpg

 

20200521-164145.jpg

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam jesteś bieda, na żywo nie widziałeś, po wyłączeniu w opcjach konsoli HDR to jest bieda.

 

Na żywo świetnie widać, jak święcą latarnie, widać dokładnie źródło światła, po wyłączenia HDR traci się masę detali, ekstra wyglądają też wszystkie szyldy, neony etc.

 

20200521-171216.jpg

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam nie jestem zwolennikiem wyciągania wniosków z fotek SDR robionych materiałom HDR, ale na moje oko wygląda to w miarę poprawnie, może kapkę brakuję jasności.

 

Lepiej napisz jak z parą/dymem wydobywającym się z studzienek też jest zbugowana jak na PC? Czyli klatkuje :E

 

Wiesiek dostał HDR ale kiepsko zaimplementowany.

Był tutaj tak jeden na forum już nie pamiętam nicku, ale rozpływał się nad HDR w Wieśku 3 na Xbox one X i toczył swoją batalię przeciw PC.

edit Charlie czy jakoś tak miał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem klatkującej pary ale nie przyglądałem się specjalnie, następnym razem jak włączę to zwrócę na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No na twoich screenach są te studzienki(w sumie na ostatnim), przyjrzyj się, na PC para z nich jest z bugowana jakby działała w 5-10fps :E Miga i klatkuje, ale inne efekty dymu działają poprawnie, tylko te nieszczęsne studzienki :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K hennepin przekonałeś mnie na OLED'zie i z HDR gra faktycznie zyskuje sporo świeżości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać do tego kałuże i odblaski z RT i można oczopląsu dostać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR nawet największe gówno zmienia w złoto to co się dziwić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać do tego kałuże i odblaski z RT i można oczopląsu dostać. :E

 

No jakby dodali RT to faktycznie byłby to zacny Remaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR nawet największe gówno zmienia w złoto to co się dziwić. :E

 

:E

No jakby dodali RT to faktycznie byłby to zacny Remaster

Ale prawdziwe, a nie ten gówniany odblaskowy szajs. :E

Z resztą w demie UE 5.0 nie było RT, a wg. mnie wyglądało to nieźle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jakiś trailer lub gameplay mają być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...