Skocz do zawartości
MrKetiw

Mafia Trilogy

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tak...wiecie cos czy ma byc jakis update zeby naprawili pare rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialbym ze optymalizacja jest sknocona, nie ma przeciez scin jakis czy cos ale jest problem z odswiezaniem ekranu i czarnym ekranem. Gra zbija odswiezanie w pelnym ekranie do 60 hz niezaleznie od tego jaki masz monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez zmian cały czas potrafi czasem czarny ekran złapać, i już nie wiem czy to wina karty ponoć seria 10xx tak ma (dlatego dłubią w sterach), monitor 34''AOC CU34G2X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eltik napisał:

nie powiedzialbym ze optymalizacja jest sknocona, nie ma przeciez scin jakis czy cos ale jest problem z odswiezaniem ekranu i czarnym ekranem. Gra zbija odswiezanie w pelnym ekranie do 60 hz niezaleznie od tego jaki masz monitor

Ustaw na pulpicie żądane odświeżanie ekranu, a potem uruchom grę w oknie bez obramowania i masz w grze odświeżanie takie samo jak na pulpicie. ;)

 

U mnie natomiast gra dwa razy wywaliła w losowych miejscach do pulpitu.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ShadowMan napisał:

Ustaw na pulpicie żądane odświeżanie ekranu, a potem uruchom grę w oknie bez obramowania i masz w grze odświeżanie takie samo jak na pulpicie. ;)

 

U mnie natomiast gra dwa razy wywaliła w losowych miejscach do pulpitu.

jak to ustawic? pierwsze slysze o zadaniu odswiezania ekranu na pulpicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie mogę znaleźć w tym pieprzonym win10. Pieprzone malware a nie system.

Takie coś mam tylko:

XJL6eF4.jpg

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest ustawione 120 hz ale i tak w grze jest 48 fps max...

Ale używam pliku dxgi.dll od reshade który to naprawia. 

 

Grę już 3 razy przeszedłem :E

Bardzo fajna, tylko szkoda, że niektóre rozdziały strasznie przycięte no i brakuje tego powrotu do baru i zadań od Lucasa w historii :/

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. 

Może czepiam się szczegółów, ale w oryginale hydrant szło potraktować kijem i woda się lała, a tu nawet w hydrant nie da się uderzyć.Pewnie baku też przestrzelić nie idzie czy idzie? Zostaje z pięknymi wspomnieniami, myślałem że na jakiejś promocji zakupie, ale dla mnie nie warta jest jakiejkolwiek zł... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesadzasz i to dużo. Takich szczegółów to w większości nowych gier nie masz.

 

Też strasznie boli, że nie ma animacji potrąceń, są prosto przeniesione z Mafii 3. Szybko jedziesz to jest ok ale jak za wolno to AI będzie się przesuwać przed maską w postawie stojącej. A to już jest kpina... 

Edytowane przez Crew 900
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, cały free roam ukończyłem. Zostało przejsc jeszcze raz fabułę i zebrać w niej kilka brakujących znajdziek i będzie platyna :P

Jestem ciekaw co bardziej by mi się podobało Mafia Remake czy Mafia 2, gdybym nie miał znajomości oryginału. 

Z największych wad fabularnych to dla mnie tutaj zdecydowanie brak dużych wątpliwości moralnych u Tommy'ego jak w oryginale, nowy Paulie (cringe!) oraz spieprzenie misji You Lucky Bastard! 

Reszta ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wrzucenie zadania z pociągiem jak cutscenke to już pojechali po bandzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem....to wylaczenie optymalizacji pelnoekranowych dziala i mozna grac z pelnym odswiezaniem ale...tylko jak jest gsync wylaczony bo z wlaczonym sie zawiesza gra albo zbija odswiezanie do 60 hz

 

Hurrra eureka naprawilem. Zeby wszystko dzialalo to wylaczyc optymalizacje pelnoekranowe +  gsycn + klasyczny vsync w panelu nvidii. bez klasycznego vsync nie dziala

Hmm  teraz bez vsync tez dziala. Naprawilo sie i wszystko ok

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Crew 900 napisał:

Ano wrzucenie zadania z pociągiem jak cutscenke to już pojechali po bandzie.

W oryginale chyba były aż 4 próby do momentu właściwego podejścia gdzie się dotarło do doków. 
Tutaj była akcja z pociągiem jako cutscenka więc nie liczę. Akcja z bombą jako podejście numer jeden i potem właściwie restauracja to już było właściwe podejście a gdzie te akcje gdzie Pauliemu się broń zacięła itd :E ehh..

Tak samo napad na bank był pocięty, w oryginale najpierw jechało się z Pauliem na zwiad, potem po bronie i dopiero do banku, a tutaj zwiad był w cutscence a pukawy mieli ze soba ;/ 

Za to wycieczke na wieś o bzdurne rozwalanie wiezyczki przy którym powkurzałem się co niemiara już wydłużyli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eltik napisał:

Juz wiem....to wylaczenie optymalizacji pelnoekranowych dziala i mozna grac z pelnym odswiezaniem ale...tylko jak jest gsync wylaczony bo z wlaczonym sie zawiesza gra albo zbija odswiezanie do 60 hz

 

Hurrra eureka naprawilem. Zeby wszystko dzialalo to wylaczyc optymalizacje pelnoekranowe +  gsycn + klasyczny vsync w panelu nvidii. bez klasycznego vsync nie dziala

Hmm  teraz bez vsync tez dziala. Naprawilo sie i wszystko ok

Wejdź w panel Nvidii, ustaw maksymalne odświeżanie dla twojego monitora przy natywnej rozdziałce, zastosuj, a potem w grze ustaw tryb wyświetlania w oknie bez obramowania i masz w grze takie samo odświeżanie jak na pulpicie, bez kombinowania:

 

Zrzut ekranu 2020-10-05 001235b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały off, ale dotyczący serii.

Alekde sam siebie w trollingu przechodzi na golu. Mocna konkurencja dla hydro. Koment pod newsem o Varze ze wczoraj:

Cytat

Wszystkie mafie były co najmniej dobre, ale najlepsza była część trzecia głównie za sprawą świetnego głównego bohatera i pozostałych postaci niezależnych.

f1mkTIW.jpg

 

Jeśli się dobrze wczytać w tego gola, to jest podobna niekiedy faza w komentarzach jak na ppe:E.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 14:07, Crew 900 napisał:

Nie no przesadzasz i to dużo. Takich szczegółów to w większości nowych gier nie masz.

Przesadza, że oczekuje w rimejku rzeczy, które były w oryginale 20 lat temu? No bez jaj, niezłe standardy. Nie dziwota, że taki chłam wydają jak ludzie ten chłam łykają.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ucięli ale też dodali, to nie tylko podmienione tekstury.

Hydrant autem rozwalasz i woda się leje, trochę nie realistyczne byś kijem bejsbolowym go rozwalił ;)

Teraz przy tej oprawie gra jest bardziej klimatyczna. Mi zajęło 15h przejście, nie porównuje do oryginału i jestem mega zadowolony, czekać teraz na 4 część.

Mogli być pokazać historię przed tym co było w 1 części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MisterMaster napisał:

Przesadza, że oczekuje w rimejku rzeczy, które były w oryginale 20 lat temu? No bez jaj, niezłe standardy. Nie dziwota, że taki chłam wydają jak ludzie ten chłam łykają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starej Mafii auta miały paliwo i wskaźnik paliwa pod zegarem prędkości. Można było je tankować na stacji benzynowej jak już paliwa było mało, kiedyś miałem też sytuację, że uciekałem przed policją, ucieczka się przedłużyła, jakoś nie mogłem ich przez dłuższy czas zgubić, a auto miało już mało paliwa i po prostu nagle paliwo się skończyło, w aucie zgasł silnik i już nie odpalił. W nowej wersji nie ma tego smaczku. Szkoda.

Nie rozumiem też, dlaczego nie można jeździć tramwajami i kolejką miejską? Pociągi i tramwaje normalnie zatrzymują się na stacjach i przystankach, w środku są całkiem fajnie wykonane, inne postacie kręcące się po ulicach  normalnie do nich wsiadają i wysiadają, a nasza nie ma takiej możliwości. 18 lat temu nie stanowiło to problemu, a teraz nie da się. Bez sensu.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, ShadowMan napisał:

W starej Mafii auta miały paliwo i wskaźnik paliwa pod zegarem prędkości. Można było je tankować na stacji benzynowej jak już paliwa było mało, kiedyś miałem też sytuację, że uciekałem przed policją, ucieczka się przedłużyła, jakoś nie mogłem ich przez dłuższy czas zgubić, a auto miało już mało paliwa i po prostu nagle paliwo się skończyło, w aucie zgasł silnik i już nie odpalił. W nowej wersji nie ma tego smaczku. Szkoda.

Nie rozumiem też, dlaczego nie można jeździć tramwajami i kolejką miejską? Pociągi i tramwaje normalnie zatrzymują się na stacjach i przystankach, w środku są całkiem fajnie wykonane, inne postacie kręcące się po ulicach  normalnie do nich wsiadają i wysiadają, a nasza nie ma takiej możliwości. 18 lat temu nie stanowiło to problemu, a teraz nie da się. Bez sensu.

Tutaj tez ci paliwo schodzi i możesz zatankować. Nie ma przy tankowaniu tego ze koles podchodzi i tankuje.

Widze ze niektórzy czepiają się na siłe...

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dominix1910 napisał:

Tutaj tez ci paliwo schodzi i możesz zatankować. Nie ma przy tankowaniu tego ze koles podchodzi i tankuje.

Widze ze niektórzy czepiają się na siłe...

Gdzie niby paliwo schodzi, jak nawet nie ma wskaźnika paliwa? I chodzi mi tu o tryb symulacyjny. Te tankowanie to tylko taki pic na wodę. Możesz jeździć w kółko cały dzień i i tak paliwo ci się nie skończy.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dominix1910 napisał:

Jest wskaźnik paliwa.

Gdzie?

EDIT:

Dobra, porządnie obejrzałem ten zegar prędkości i rzeczywiście tam jest, więc zwracam honor, ale strasznie ujowo go tam wcisnęli, prawie go nie widać, dopiero po dokładnym przyjrzeniu się go zauważyłem. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...