Skocz do zawartości
DarasXX

Wymiana Mobo w Latitude 3330

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy! Mam nadzieję że temat we właściwym miejscu, więc przejdę do sedna od razu.

 

Od niedawna jestem posiadaczem laptopa Dell Latitude 3330 w wersji z Celeronem 1007U, procek bez większego szału jak wiadomo, ale moje potrzeby spełnia (chciałem lapka do YT i Facebooka jak nie gram na blaszaku lub na trase itp.) Niemniej jednak pomyślałem sobie że spoko by było jednak mieć nieco większy zapas mocy do photoshopa i innym dupereli bo zajmuję się często grafiką, obróbką zdjęć a w pracy mamy taki do d*** sprzęt że ten celeron lepiej już to ogarnia i wolę używać swojego sprzętu do pracy, znalazłem mobo (cpu jest wlutowane w tych lapkach) z i5 3337U za śmieszną moim zdaniem kwotę 70zł + wysyłka. Czy waszym zdaniem jest sens wymienić mobo z celerona na tego i5? wiem że przyrost wydajności będzie, natomiast jaki, czy jest on wart tych 70zł. Bo z funkcji które dojdą to między innymi Intel Widi i inne duperele, w sumie przydatne względem tego co oferuje celeron. Wasza Opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost będzie znaczny, ale wątpię żeby to ogarniało zbytnio PS'a (dodam że w Tech Graf-Poligraf. nam crashowało Illustratora i Photoshopa na kartach GT1030 jak za dużo bajerowaliśmy w efektach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja robie w PS aktualnie zdjęcia produktowe, dokładniej to dywany do sklepu internetowego, rzecz w tym że tego badziewia jest mega dużo bo około 700 wzorów i jak wycinam dywan z tła zdjęcia na którym leży to samo zaznaczenie powoduje zmuła czasami, no i nie ukrywam że czasem bym załączył sobie jakąś starszą gierkę na nim ale by to chodziło lepiej trochę, bo co wiem to i5 3337u ma już HD4000 a nie intel HD więc i integra jest mocniejsza i zamiast 2 to 4 wątki więc domyślałem się że jakaś różnica będzie, nie wiedziałem natomiast na ile opłacalna, ale skoro mówisz że skok wydajności będzie spory to może się skuszę jak nikt mi jej nie sprzątnie z przed nosa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja robie w PS aktualnie zdjęcia produktowe, dokładniej to dywany do sklepu internetowego, rzecz w tym że tego badziewia jest mega dużo bo około 700 wzorów i jak wycinam dywan z tła zdjęcia na którym leży to samo zaznaczenie powoduje zmuła czasami, no i nie ukrywam że czasem bym załączył sobie jakąś starszą gierkę na nim ale by to chodziło lepiej trochę, bo co wiem to i5 3337u ma już HD4000 a nie intel HD więc i integra jest mocniejsza i zamiast 2 to 4 wątki więc domyślałem się że jakaś różnica będzie, nie wiedziałem natomiast na ile opłacalna, ale skoro mówisz że skok wydajności będzie spory to może się skuszę jak nikt mi jej nie sprzątnie z przed nosa :P

No tragedii nie powinno być, ale nie wiem czy nie powinieneś za rozszerzeniem RAMu też się rozejrzeć (prawdopodobnie masz 3-4GB, a takie 8GB dałoby kopa, dodatkowo SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tragedii nie powinno być, ale nie wiem czy nie powinieneś za rozszerzeniem RAMu też się rozejrzeć (prawdopodobnie masz 3-4GB, a takie 8GB dałoby kopa, dodatkowo SSD)

 

ssd już jest, ram to 2x 2GB od Hynixa i też planuję rozbudowę do 8GB ale wpierw mobas ;) dziś wymieniłem zawiasy bo miały luz ogromny, za 15zł kupiłem komplet i chodzą bajecznie, poza męczarnią z kablem ekranu i antenowym który trzeba w zawias włożyć poszło jak z płatka XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/compare.html?productIds=72055,72061

 

W porwaniu z tym Celeronem 2/2, to skok wydajności będzie duży, więc deal będzie dobry, jeżeli faktycznie ta płyta z procesorem nie ma wad ukrytych.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprawna-plyta-glowna-dell-latitude-3330-i5-3337

 

zamówione, odebrane, mobo podmienione :) działa o niebo lepiej :) już sam fakt że szybciej startuje mnie cieszy, do tego wentylator który był z tą płytą jest nieco cichszy więc na plus, akurat się tak trafiło :) Teraz za jakiś czas wymienić tylko ram z 2x2GB na 2x4GB :).

 

Jedyne co mnie wkurza w tym lapku z takich irytujących rzeczy to zawiasy... Niewypał pod kątem konstrukcji... Przecież to nie ma racji bytu bo będzie łapało luzy po krótkim czasie... W starym Compaq CQ57 narzeczona ma te same od nowości (reszta wymieniana była aż po mobo bo ciągle coś się pierdzieliło) i zero luzów, można powiedzieć że aż ciężko chodzi klapa momentalnie bo nie ma mowy na pewno aby się klapa sama miała przemieścić do przodu lub tyłu, zaś tu pomimo wymiany na bardzo słabo wyeksploatowane i tak mają dziwny luz, właściwie to prawy ma luz, przy podnoszseniu jest skok wyczuwalny około 1cm. Nie wadzi to specjalnie bo stare zawiasy powodowały że klapa potrafiła mieć skrajnie luz na około 5cm względem góry ramki :P nie szło trzymać tego na kolanach bo gibało się jak małpa na drzewie. Ale patrząc na to że ten badziew łapie luzy na nitach na łączeniu zawiasu to obstawiam że pół roku i nowe zawiasy jak nic :P chyba że uda mi się nity zaklepać na ciepło jakoś po wyjęciu zawiasów z korpusu, innej opcji nie widzę a żal mi 69zł na jeden nowy zawias do lapka z 2014 roku XD. To taka moja opinia na temat awaryjności zawiasów.

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...