Skocz do zawartości
keymillo

rx 580 mniejsza wydajność niż rx560

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowniki do chipsetu najnowsze?

 

 

Ze strony asrocka ściągnalem i zainstalowalem: AMD all in 1 with VGA driver ver:19.10.16_19H1_WHQL

Bios najnowszy :4.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

To sprawdź na tej jednej kości 8GB czy też będą problemy. Rozumiem, że te 2 kości (12 GB ramu) miałeś już zamontowane na płycie z pentiumem i nie było takich problemów? No tak, widać po zrzucie z Superposition Benchmark.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj podnieść lekko napięcie na pamięciach, ewentualnie odpalić grę na jednej kości 8GB i w ogóle jak ruszy na 4GB ;)

Sprawdź czy wszytko jest aktualne w systemie np tym :

https://www.drivermax.com

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta za słaby procesor nic więcej nie wymyślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś wszystkie posty ? Przecież kolega zmienił już CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gryzą się pamięci z procesorem. Obydwie bezwarunkowo trzeba wymienić. Na takie same. I nie na Goodramy.

 

Ja miałem dokładnie tę samą jazdę z Ryzenem 5 1600X i pamięciami które mam w stopce, czyli F4-3200C16D-16GVKB. Też przestawała działać mysz i klawiatura a potem robił się ciemny obraz i reset musiałem zrobić. Miałem to samo przy najnowszym biosie na płycie MSI X370 Gaming plus i przy obecnej MSI B450 Gaming plus MAX. Dopiero zmiana na Ryzen 5 3600 problem rozwiązała - wszelkie problemy się skończyły. Wszystko działa stabilnie.

 

A BIOS karty graficznej jest oryginalny. Dada jest poprawna i inne parametry też. Czyli nie siedziała w koparce.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź na tej jednej kości 8GB czy też będą problemy. Rozumiem, że te 2 kości (12 GB ramu) miałeś już zamontowane na płycie z pentiumem i nie było takich problemów? No tak, widać po zrzucie z Superposition Benchmark.

 

Przetesowałem właśnie na 1 kości 8GB i problem się powtórzył. Tak używałem tych pamięci wcześniej z pentiumem i nie miałem takich problemów. Ok, to jakie pamięci polecicie do tej płyty i ryzena 5 2600 ? 2 x 4GB mi wystarczy, Dota 2 nie bierze więcej niż jakieś 6 GB (razem z systemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetesowałem właśnie na 1 kości 8GB i problem się powtórzył. Tak używałem tych pamięci wcześniej z pentiumem i nie miałem takich problemów. Ok, to jakie pamięci polecicie do tej płyty i ryzena 5 2600 ? 2 x 4GB mi wystarczy, Dota 2 nie bierze więcej niż jakieś 6 GB (razem z systemem).

Spróbuj w innym slocie pamięci jeszcze . Chyba że faktycznie ta kość jest nie kompatybilna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w innym slocie pamięci jeszcze . Chyba że faktycznie ta kość jest nie kompatybilna .

 

Sprobowalem w 2 różnych slotach, za pierwszym razem zawiesiło się zaraz po zalogowaniu w Windows, za drugim razem w czasie ładowania Windowsa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem w 2 różnych slotach, za pierwszym razem zawiesiło się zaraz po zalogowaniu w Windows, za drugim razem w czasie ładowania Windowsa :/

To jeśli potrafisz to podnieś jeszcze napięcie na ramie w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ze strony asrocka ściągnalem i zainstalowalem: AMD all in 1 with VGA driver ver:19.10.16_19H1_WHQL

Bios najnowszy :4.10

https://www.amd.com/pl/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

RAM powinien być w slocie 2 oraz 4 patrząc od strony procesora.

W opisie BIOSu 4.10 masz "*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU is being used on your system.", jak chipset nie pomoże, to spróbuj wgrać BIOS 3.40.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ZAinstalowałem sterowniki do chipsetu, włączyłem grę, zawiesiło się, zrestartowałem, włączyła się automatyczna naprawa systemu, potem wywaliło blue screena z: kmode exception not handled. Restartowałem kilku krotnie i dalej to samo, raz udało się wejść do windowsa, wszystko chodziło bardzo powoli, nawet pisanie adresu www w przeglądarce, potem znów wywaliło bluescreena. Zmieniłem potem na tę drugą kość RAM 4GB HyperX i poszło, jak dotąd wygląda ok, zobaczymy czy się zawiesi, aczkolwiek cięzko bedzie grac na 4gb ramu.

 

Będę próbował jeszcze z tymi napięciami, ale nigdy tego nie robiłem więc muszę coś o tym poczytać jak to się robi.

 

Bios miałem wcześniej 3.90 chyba i było to samo, dlatego zrobiłem ten update do 4.10, myslalem, ze pomoże.

 

w sumie to były 2 różne blue screeny, takie:

 

w1GYzr8.png

Edytowane przez keymillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na 3.90 masz to samo zalecenie, najnowsze polecana przez Asusa wersja dla Pinnacle Ridge to 3.40.

Ten pierwszy błąd miałem wczoraj po instalacji sterowników do Ryzena 2500U, więc to AMD coś nie ogarnia, znowu. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dotąd ani razu nic się nie zawiesiło :) Ewidentnie to ta pamięć Good Ram. Kupię nowe jakieś 3200 Mhz pewnie 2x 4GB, z listy wspieranych przez Asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo u mnie jest identycznie tak jak opisujesz, czyli black screen, odłącza klawiaturę/myszkę i monitor traci sygnał. Co ciekawe dzieje się to tylko i wyłącznie na nowszych sterownikach karty graficznej (Adrenalin 2020), na starszych wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, bo u mnie jest identycznie tak jak opisujesz, czyli black screen, odłącza klawiaturę/myszkę i monitor traci sygnał. Co ciekawe dzieje się to tylko i wyłącznie na nowszych sterownikach karty graficznej (Adrenalin 2020), na starszych wszystko jest w porządku.

Jaką masz kartę graficza i która wersja sterowników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 5700 Gigabyte Gaming OC - 19.8.1

Kolega zmienił pamięci ram i problem znikł , może też masz uszkodzone albo nie kompatybilne z płytą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa, bo na starszych sterownikach karty nie ma jakichkolwiek problemów, a gram dużo, przetestowałem paręnaście gier. Nieważne czy mam włączony profil XMP czy nie wszystko jest okej. Na nowych sterownikach problem występuje po paru sekundach/minutach odpalenia gry. Odinstalowywałem przez DDU, stawiałem Windowsa na nowo i zawsze problem występuje po instalacji nowszych sterowników.

Pamięci RAM to Patriot Viper 4 2x8gb 3200mhz, MSI B450M Mortar Max oraz Ryzen 5 1600 AF.

Edytowane przez Esdi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na najnowszych sterownikach 20.5.1 masz to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji ich sprawdzić. Najnowsze jakie testowałem to 20.4.2, jak jeszcze nie miały WHQL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź te najnowsze z opcją czystej instalacji, jest na początku instalatora.

Zobacz jeszcze czy wszytko masz aktualne w systemie np tym programem :

https://www.drivermax.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...