Skocz do zawartości
Alexandre09

Co sądzicie o cenach nowych Core 10xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę na znanym naszym sklepie który zaczyna się na X pojawiła się przedsprzedaż nowej(starej) generacji Core pod nową nazwą.

Co sądzicie o cenach? Też Was wgniotło w fotel?

Pozdro :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Widzę na znanym naszym sklepie który zaczyna się na X pojawiła się przedsprzedaż nowej(starej) generacji Core pod nową nazwą.

Co sądzicie o cenach? Też Was wgniotło w fotel?

Pozdro :Up_to_s:

 

 

Czy ja wiem?

Patrząc na procki 8/16 czyli ryzen 3800x (na allegro nówki po 1600zł), a taki 10700KF (za 1950zł) to nie wiem czy jest aż taka różnica w cenie. A w grach wiadomo kto lepiej wypada.

Wiadomo zawsze można brać pod uwagę jakieś używki bez gwary 3700x po 1200zł, ale nie patrząc na cenę, nie jest to porównywalny procesor.

Zaraz oczywiście wyskoczy ktoś z 3900x, ale z punktu widzenia zwykłego gracza te dodatkowe rdzenie nie dają nic.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w x-kom 10900k koszotuje tyle co 9900k na premierę chyba.

Raczej amatorzy intel już przywyczajeni żę ceny hedt zeszły do ludu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Patrząc na procki 8/16 czyli ryzen 3800x (na allegro nówki po 1600zł), a taki 10700KF (za 1950zł) to nie wiem czy jest aż taka różnica w cenie. A w grach wiadomo kto lepiej wypada.

Wiadomo zawsze można brać pod uwagę jakieś używki bez gwary 3700x po 1200zł, ale nie patrząc na cenę, nie jest to porównywalny procesor.

Zaraz oczywiście wyskoczy ktoś z 3900x, ale z punktu widzenia zwykłego gracza te dodatkowe rdzenie nie dają nic.

Niektórzy są odklejeni od rzeczywistości :lol2:

A zapomniał o 3700X ? Za 1450 czyli zostaje 5 stów na porządne płytę główną i flaszkę :P

Ciekawe jak wyjdzie w testach ten 10xxx. Pewnie słabo. Już widziałem że wzrosty mają być od 3 do 8%. Więc tyle pewnie co zegarerm podnieśli na 14++++++++++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niektórzy są odklejeni od rzeczywistości :lol2:

A zapomniał o 3700X ? Za 1450 czyli zostaje 5 stów na porządne płytę główną i flaszkę :P

Ciekawe jak wyjdzie w testach ten 10xxx. Pewnie słabo. Już widziałem że wzrosty mają być od 3 do 8%. Więc tyle pewnie co zegarerm podnieśli na 14++++++++++

 

I co, ten 3700x będzie na równi z tym 10700kf? Czy po prostu jest tańszy, bo mniej wydajny?

Patrzycie tylko na tą cenę jakby te procki były wydajnościowo takie same, a nie są.

Specjalnie porównuję do 3800x bo 3700x wypada jeszcze gorzej...

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja spodziewałem się i5-10400f za 1000 zł więc jest jakiś sukces...

Do tego xkom daje rabat -100 zł przy zakupie wraz z mobo.

 

Ps. Komputronik również ma na stronie produkty, się ceny te same

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, ten 3700x będzie na równi z tym 10700kf? Czy po prostu jest tańszy, bo mniej wydajny?

Patrzycie tylko na tą cenę jakby te procki były wydajnościowo takie same, a nie są.

Specjalnie porównuję do 3800x bo 3700x wypada jeszcze gorzej...

Ale zapominasz że wszystkie Ryzeny mają odblokowany mnożnik. To po co w ogóle kupować 3800? Kupujesz 3700 i stawiasz go na jakimś rozsądnym GHz.

Ciekawe kiedy będą testy 10xxx na pclab. Chociaż szału nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drogo, ale pytanie czy ktoś się spodziewał, że będzie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tego 1,5k za 10600k trochę ich poniosło. No ale jakiś progres jest intel teraz przynajmniej daje buzi zanim cię wydyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się nasapie na te ceny a już wiadomo że jak sklepy z nie tak wielką marżą (morele, proline, krysystem) zaczną sprzedaż to możecie się spodziewać obniżek od 40-150 zł (10400-10700k, nie wiem jak będzie z i9 10900k bo jak będzie dobrze sprzedaż szła, a wiadomo że to entuzjaści to niezbyt obniżą) - co do płyt - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale zapominasz że wszystkie Ryzeny mają odblokowany mnożnik. To po co w ogóle kupować 3800? Kupujesz 3700 i stawiasz go na jakimś rozsądnym GHz.

Ciekawe kiedy będą testy 10xxx na pclab. Chociaż szału nie będzie

 

A 10700kf to ma zablokowany? No jezu, co to w ogóle za rozmowa. Jeszcze czekam aż napiszesz że do ryzena dają chłodzenie w zestawie i dlatego warto brać ryzena.

Zresztą ten odblokowany mnożnik w ryzenie to często jest tak potrzebny... Najlepsze sztuki 3600 podkręcają się o 0.3GHz rzeczywiście szał pał. Moja sztuka nie robi OC wcale.

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że ma zablokowany i nigdzie tak nie napisałem. Ale ustawisz go na tyle na ile pójdzie więc Intel nie ma zbyt duzej przewagi. A tym bardziej postawisz go na częstotliwości 3800X, a zawsze to ponad 2 stówki taniej, i starczy na dobre chociażby chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym bardziej postawisz go na częstotliwości 3800X, a zawsze to ponad 2 stówki taniej

 

A 3800X pójdzie jeszcze wyżej i dlatego kosztuje więcej. Jak się szuka oszczędności to do gier się bierze 6/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak się szuka oszczędności to do gier się bierze 6/12

Jak się szuka oszczędności to się bierze 4/8, właśnie po to AMD wypuściło 3100/3300x

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będą testy 10xxx na pclab. Chociaż szału nie będzie

27 maja - oficjalne info od pewnego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...