Skocz do zawartości
freezea

Wolne doczytywanie tekstur w grach - wina dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną tego, że tekstury wolno się wczytują w grach? Chodzi dokładnie o to, że np. w wiedźminie idę sobie przez mapę, wszystko cacy z fpsami i w ogóle, ale cały czas doczytują się tekstury. To nie wina ramów na pewno, bo są sprawne. Tak samo mam np. w apex legends, world of warcraft, gdzie tutaj już w ogóle jest patologia, bo doczytują się cały czas i to dekoncentruje. Mam dysk Seagate Barracuda st1000dm003 1TB

wszystko wygląda tu okej z dyskiem, dodam jeszcze, że ustawione mam w biosie żeby dysk działał na AHCI, defragmentacje robiłem i nic, w załącznikach benchmark i s.m.a.r.t

post-452072-15894563191833_thumb.png

post-452072-15894563224945_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dokończyłeś testu?

Czy system jest na tym samym dysku? Masz jakieś inne dyski do dyspozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dokonczylem i jest tak samo, tak, system jest na tym samym dysku, niestety drugiego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screena z tego pełnego testu.

System to Windows 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, windows 10 64bit home premium, robilem juz memtesta ramu i bez bledow, mialem tez te ramy podkrecone (ddr3 2400mhz) i zwiekszony mnoznik procesora (i5 3470) - ustawilem na domyslne i dalej to samo. W OCCT test pamieci gpu wyszedl bez errorow.

post-452072-15897013469355_thumb.png

Edytowane przez freezea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest ok.

Ale Windows 10 Nie obchodzi się lekko z dyskami HDD, cały czas coś mieli w tle. System dla takiego dysku działa jak ręczny hamulec w samochodzie.

Ale niekoniecznie to jest przyczyny problemu. Podaj pełną specyfikację komputera. Chciałbym też wiedzieć kiedy pojawił się problem - czy stało się to nagle, albo może po jakiejś konkretnej czynności jakat wykonałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procek i5 3470, płyta ga-z68p-ds3 rev 1.0, ramy 2 x 4gb ddr3 2400mhz, cl 11-13-13-36, karta gigabyte hd7970ghz edition, zasilacz SilentiumPC Elementum E2 550W. Właśnie mam wrażenie, że tak było od początku jak złożyłem komputer. Na początku myślałem, że problem jest tylko podczas gry w apex legends, bo kilka osób na reddicie miało z tym problem, ale to samo jest w Wiedźminie, fortnite, czy gta V, idę sobie np. po novigradzie w wieśku i co kilka kroków na bieżąco ładują się tekstury, w apex legends np. odwrócę kamerę szybko i tekstury wczytują sie na nowo z każdym obrotem kamery, jakby to nie było zapisywanie w ogóle.

Edytowane przez freezea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć detale (szczególnie jakość tekstur) i sprawdź.

Jak składałeś komputer to miałeś od razu Windowsa 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z detalami jest to samo, tak, składałem i instalowałem przez bootowalnego usb windowsa 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem tez afterburnerem czy karta normalnie korzysta ze swojej pamieci i problemow nie ma, czyli najbardziej prawdopodobny jest dysk, tylko dziwne, ze wszystko z nim niby jest okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem, ze to jest nawet w takiej grze jak csgo - ide sobie po mapie i cien sie wczytuje rowno ze mna, w sensie ide sobie kilka krokow i cien sie pojawia tak stopniowo jakby sie wynurzal, a csgo ma smiesznie niskie wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z cieniami to już wygląda na kłopoty z kartą graficzną.

Sterowniki jakie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy optymalny dla 7970ghz, adrenalin 2020 20.2.2

 

w OCCT gpu test jak odpale ten test 3d, to mam bledy tylko jak podkrece karte, bez podkrecenia 0 bledowm, to samo z pamiecia

 

poprawka - teraz zrobilem na stockowych ustawieniach karty test i pokazuje kilka errorow w occt, to moze byc to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz teraz tez patrze na googlach, to wielu osobom errory sie pokazuja a w grach nie maja zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 100 MHz a następnie przetestuj kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z własnego doswiadczenia, trzech głównych sprawców (jesli gra u innych ciala poprawnie): Pamieć / Pamieć Karty Graficznej / Karta Graficzna

 

Dyski raczej nie powoduja tego typu problemow, widzialbys raczej ciezkie sciny. Problemy z teksturami sugeruja problemy z pamiecia i przetwazaniem informacji w niej zawartych.

 

"To nie wina ramów na pewno, bo są sprawne." ---- sprawne nie znaczy wystarczajaco szybkie, jesli dzialaja na stockowych predkosciach, w single-channel to samo w sobie, w obecnych czasach wystarczy do tego zeby odstawaly. Znajac dokladniejsze parametry (to czy jest discrete karta graficzna, jaka i ile ma pamieci, pozwolilo by nam powiedziec wiecej).

 

Ps. To raczej pytanie do innych komentujacych, jak czytam posty i odpowiedzi to odpowiedzi czesto odnosza sie do specyfikacji sprzetu ktorej nie widze nigdzie w samym watku. To kwestia przypadkow gdzie zostaly usuniete w ktorejs z edycji postu, czy takie informacje sa gdzies linkowane? (na profilach nic nie znalazlem)...

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z własnego doswiadczenia, trzech głównych sprawców (jesli gra u innych ciala poprawnie): Pamieć / Pamieć Karty Graficznej / Karta Graficzna

 

Dyski raczej nie powoduja tego typu problemow, widzialbys raczej ciezkie sciny. Problemy z teksturami sugeruja problemy z pamiecia i przetwazaniem informacji w niej zawartych.

 

"To nie wina ramów na pewno, bo są sprawne." ---- sprawne nie znaczy wystarczajaco szybkie, jesli dzialaja na stockowych predkosciach, w single-channel to samo w sobie, w obecnych czasach wystarczy do tego zeby odstawaly. Znajac dokladniejsze parametry (to czy jest discrete karta graficzna, jaka i ile ma pamieci, pozwolilo by nam powiedziec wiecej).

 

Ps. To raczej pytanie do innych komentujacych, jak czytam posty i odpowiedzi to odpowiedzi czesto odnosza sie do specyfikacji sprzetu ktorej nie widze nigdzie w samym watku. To kwestia przypadkow gdzie zostaly usuniete w ktorejs z edycji postu, czy takie informacje sa gdzies linkowane? (na profilach nic nie znalazlem)...

U gory jest moj post z pelna specyfikacja, ramy raczej nie odstaja bo to dual channel 2 x 4 cl11 2400mhz i w memtescie pokazywalo 21gb/s transfer, a karta ma 3gb i to na szynie 384bit

Edytowane przez freezea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, zrobiłem format windowsa i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co robiłeś format? Sprawdziłeś to co Ci podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obniż o drugie tyle i sprawdź jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obniż o drugie tyle i sprawdź jeszcze raz.

 

 

 

Obniżyłem nawet do minimalnych wartości, jakie dało się ustawic w afterburnerze i dalej to samo, nagrałem jak to wygląda w csgo:

idę sobie i cień się po prostu doczytuje za każdym razem jak do niego podchodzę, zainstalowałem też na drugiej partycji specjalnie windowsa 7, żeby zobaczyć czy to nie 10 jest winowajcą i dalej to samo. Użycie pamięci przez kartę jest prawidłowe, temperatura też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że się doczytuje?

To na filmie wygląda jak ograniczenie wyświetlania detali z odległością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ten Cień się nie doczytuje, to po prostu odległoś renderowania jest ustawiona tak a nie inaczej.

 

U gory jest moj post z pelna specyfikacja, ramy raczej nie odstaja bo to dual channel 2 x 4 cl11 2400mhz i w memtescie pokazywalo 21gb/s transfer, a karta ma 3gb i to na szynie 384bit

 

HDD + 8GB RAM + 3GB VRAM to na dziś dzień nędza ( 4 wątki też ).

 

Jak ustawisz wyższe detale żeby zasięg widzenia był większy, to pewnie będzie brakować pamięci w karcie i ramie a z HDD dogrywać powinno się z szarpaniem. Jak nic nie szarpie i FPS nie spada co chwila to tylko się ciesz. Ale warto przemyśleć jakieś zakupy. Jak nie masz kasy i ochoty nic zmieniać, to kup sobie chociaż SSDka. Przyda się już teraz i później jak będziesz modernizował sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obniżyłem nawet do minimalnych wartości, jakie dało się ustawic w afterburnerze i dalej to samo, nagrałem jak to wygląda w csgo:

idę sobie i cień się po prostu doczytuje za każdym razem jak do niego podchodzę, zainstalowałem też na drugiej partycji specjalnie windowsa 7, żeby zobaczyć czy to nie 10 jest winowajcą i dalej to samo. Użycie pamięci przez kartę jest prawidłowe, temperatura też.

 

 

Tak działa odległość rysowania w csgo i u mnie jest tak samo. Jest to jak najbardziej normalne.

 

Nagraj nam jak wygląda problem w wiedźminie.

Edytowane przez TheEazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...