Skocz do zawartości
FvF

Instalacja Windowsa 8.1 Acer SW5-012

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Po dłuższym czasie uruchomiłem starego laptopa Acer Switch 5. Jednak po uruchomieniu Windows nie bootuje, a pojawia się błąd i jedyną możliwością jest wejście do BIOSu i reinstall. Problem w tym że laptop nie widzi Pendrive`a z zainstalowanym windowsem. (tak jak był 8.1 x32). Pendrive był przygotowany w rufusie. Nic nie zmieniałem. Są jeeszcze wejścia micro-USB i czytnik SD. I teraz nie wiem co zrobić. W kopie nie mam czytnika kart SD, aw drugim lapku na Xubuntu nie chce otworzyć karty. Pod micro-USB nie mam pendrive`a a laptopa do komputera raczej nie da rady tak podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak masz ustawione bootowanie z pena w biosie - żeby zabootował 32 musisz mieć ustawione bootowanie legacy, albo csm - jeśli csm wybierz do startu usb, nie uefi usb

 

ewentualnie pena do 32 możesz sobie sam przygotować na innym komputerze - podłącz pena, w cmd w trybie administratora wpisz

 

diskpart

 

list disk

 

select disk numer pena

 

clean

 

create partition primary

 

format fs=ntfs

 

active

 

uwaga - clean usunie wszystko z pena, żebyś nie stracił plików! uwaga na numer w select disk, żeby nie wyczyścił innego dysku!

 

przekopiuj wszystko z tego pena z instalatorem 8 na tego nowego, ustaw legacy w biosie, bootowanie z pena, i sprawdź, czy zabootuje

 

a 8 dlaczego nie startuje, jeśli masz na penie instalator może się da naprawić, ewentualnie z partycji odzyskiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie kwestia taka jak ustawić to legacy. Wyłączyłem safe boot, bootowanie ustawione USB HDD na pierwszym ( USB CD/DVD na drugim) i nic. W Boot menu pod f12 jest tylko windows boot manager i tyle.

Ostatecznie tą karte SD ogarnąłem i może z niej by dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wygląda na to, że masz tzw uefi 32, nie 64 - normalnie jest 64; nie wiem, jak bootuje w 32, czy z kodu, czy folderu efi - problem, że 32 nie ma chyba? folderu efi - sprawdź u siebie na penie, czy masz folder efi; ale tylko przypuszczenie, bo jak napisałem, nie znam sie na uefi 32 - poszukaj w sieci o swoim laptopie i uefi 32; z karty chyba by można, nawet może lepiej niz z pena, właśnie do uefi 32 lepsza chyba karta - ale jak przygotować kartę nie wiem

 

ps - ewenetualnie spróbuj w rufusie, ale ustaw, że ma przygotować do uefi, nie legacy, jeśli stary był na legacy

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...