Skocz do zawartości
litoman

Problem z reaktywacją starego laptopa - problem z RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam starego laptopa Toschiba SATELLITE L300 - 11I. Dokupiłem dysk SSD, działa prawidłowo oraz pamięć ram 2x2gb bo dotychczas było 2x1gb a chciałem wgrać Windows 10.

 

Problem polega na tym, że po włożeniu obu nowych kości RAM 2x2gb (DDR2 SO-DIMM 800MHz 6400S), wyczytałem na jakimś forum że podobno to pasuje do tego modelu laptopa. W biosie ładnie widać 4gb nowej pamięci ram, jednak przy próbie instalacji Windows 10 dochodzi do momentu loga oraz tych kręcących się kulek na dole i jak one znikają to laptop restartuje się i tak w kółko. Co więcej, spróbowałem zainstalować system na moim pc na tym nowym ssd do laptopa, wszystko działało a po włożeniu do laptopa jakby w ogóle nie widział tam systemu.

 

Dzisiaj wziąłem się za to ponownie, po włożeniu starych kości ram udało mi się zainstalować Windows 10, aczkolwiek pomimo dysku ssd nie działa tak sprawnie na tylko tych 2 gb ramu. Bawiłem się też w wymienianie slotów tych nowych pamięci ram, podłączałem pojedynczo i okazuje się, że na jednej kości 2gb wszystko działa. Jednak nadal za wolno.

 

Moje pytanie, czy ten laptop nie obsługuje więcej niż 2 gb i to co wyczytałem na jakimś innym forum jest nie prawdą czy jest coś co można zaradzić, bądź jaką pamięć ram inną kupić.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te "oryginalne" kości jakie mają parametry?

 

EDIT: Z tego co wyskakuje w google to ich taktowanie jest mniejsze niż tych, które zamówiłeś (reszta parametrów zapewne również się różni) . W tak starej konstrukcji starałbym się trzymać możliwie jak najbardziej parametrów, które i tak nie będą miały większego pływu na działanie laptopa. W skrócie - dobierz sobie pojemność jaką potrzebujesz (w granicach rozsądku bo wiele więcej chyba nie wsadzisz ze względu na ograniczenia wiekowe sprzętu), ale trzymaj się częstotliwości i opóźnień pamięci którą wymieniasz.

Edytowane przez Sebasmax89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "oryginalne" kości jakie mają parametry?

 

Przepiszę wartości z pamięci tutaj : Samsung 1GB 2Rx8 PC2-5300S-555-12-E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepiszę wartości z pamięci tutaj : Samsung 1GB 2Rx8 PC2-5300S-555-12-E3

 

No i poszukaj Samsungów o tych samych parametrach.

 

Zobacz też czy laptop ruszy z jedną kością z tych dwóch co kupiłeś.

 

Jeżeli tak to może oznaczać że on nie obsłuży więcej niż 3 GB RAM.

 

Moja propozycja również to instalacja Windows 10 w wersji 32 bit.

 

Kontroler pamięci w tym laptopie obsługuje takie taktowania: DDR2 533/667

 

Tu to jest napisane:

https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/29821/intel-82gm965-graphics-and-memory-controller.html

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...