Skocz do zawartości
filipadek91

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, od kilku dni mam problem z komputerem. Otóż gdy podłączam słuchawki do komputera takie zwykłe douszne to gdy gram w jakąś grę dłużej niż 2 godziny zaczyna robić się tam w górnej części bardzo ciepła obudowa czyli tam gdzie w miejscu

mam podpiętą płytę główną i z tyłu wiatrak. Wtedy zacina mi grę, nie pomaga restart komputera. Muszę go wyłączyć włącznikiem z tyłu by móc go ponownie uruchomić. Podejrzewam że to problem może być w uszkodzonym wejsciem słuchawkowym bo gdy podpinam słuchawki dzwięk idzie tylko na jedną.I gdy dopiero poruszam kablem działa druga. Kabel od słuchawek nie jest nigdzie przetarty itp. Gdy komputer jest w stanie spoczynku lub gdy smigam po necie to nic sie nie nagrzewa. Jest tak tylko podczas grania.

 

Pytanie co to może być ? Czy moze coś się dziać złego z płytą główną, procesorem ? Czy jednak to może być uszkodzony ten panel z wejsciami słuchawkowymi i usb ?

Jeżeli tak to gdzie zakupie takie coś ? Czy lepiej kupić nową obudowę ?

 

Sprawdziłem, jednak wciąż mocno się tak samo nagrzewa jak bez słuchawek. Więc bardziej podejrzewam że to może być wina płyty głównej albo procesora i podczas grania tak jak by głośniej chodził.

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez filipadek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zasilacz montowany na górze/dole obudowy? Podaj dokładną konfigurację + model obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak zasilacz mam na samym dole obudowy. Obudowa to model Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 TG ATX Midi Tower z oknem.

Konfiguracja to

i5 8400

gtx 1050 ti 4gb dual

płtya msi B360 A-PRO

Zasilacz Silentium Rg2 vero bronze 500 w

hdd 2tb

ssd 256 gb

ram goodram 2x4gb 2666mhz

stockowe chłodzenie od intela

 

I teraz sprawdzałem w PC zasilacz z tyłu działa,stockowe chłodzenie intela też, dioda na płycie się świeci, wszystko trybi do czasu aż uruchomię grę i nagle jest obudowa bardzo ciepła z tyłu od płyty, procka.

Jak mówiłem problem mam z dziwiękiem bo podejrzewam ze uwaliłem panel z wejsciem słuchawkowym ale głos działa. No ale czy to to może powodować to nagrzewanie się i zcine kompa ze musze go włączyć i wyłączyć włącznikiem z tyłu ?

Może wystarczy nałożyć pastę nową na procesor albo zmienić chłodzenie na mocniejsze ? Sam juz nie wiem co to... Dodam że komputer zaczyna dziwnie buczeć tak jak by głośno chodził bardzo jak uruchamiam grę.

 

Dodaje linki do zdjęć z tempaeraturami procesora i zepsutym wejsciem usb

 

 

https://zapodaj.net/0514de6b6259d.jpg.html 30 stopni bez stresu, 70 stopni w stresie. Czy to nie za dużo jak na taki procesor ? Podczas gry PES 2020 jest tyle, podczas np. gry Mafia 3 są to okolice 73-74 stopni.

 

Tu zdjęcie zepsutego portu usb. Drugi działa bez zarzutu. Wejscia słuchawkowe działają ale jak poruszam kablem od słuchawek to dopiero łapie dzwięk na dwie słuchawki.

https://zapodaj.net/df6b6812d3f74.jpg.html

Edytowane przez filipadek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa typu piekarnik - spróbuj zdjąć boczny panel i daj znać o ile spadły temperatury i czy problem dalej występuje. Temperatury wysokie ale dalej w normie. W biosie nie masz włączonego jakiegoś alarmu/zabezpieczenia temperaturowego względem procesora? Oczywiście wymiana chłodzenia na lepsze też wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej nie daje nic sciągnięcie obudowy. Wyniki są nie prawie identyczne jak wcześniej. od 30 bez stresu i do ok.70 a nawet i ponad w załączniku.

 

https://zapodaj.net/8e851b8219f84.jpg.html

 

Nie wiem może to jednak ten uszkodzony przedni panel z portami usb i wejsciami słuchawkowymi to powoduje.

Czy warto wymieniać ten panel ?

Jeżeli nie warto to jaką obudowę proponujesz bym zmienił na jaką ? Podaj z 3-4 dobre modele.

Oczywiśćie zmienie chłodzenie procesora na mocniejsze by zbić te temperatury z nową ew. obudową. Jakie proponujesz ?

Czy może być takie ?

https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-100mm.html

 

Może sprubować nałożyć jakąś solidną pastę ? bo nałożoną mam silentium pc pactum

 

Myślałem o tej obudowie : https://www.x-kom.pl/p/491808-obudowa-do-komputera-msi-mag-vampiric-010.html

Czy ona nie będzie grzejnikiem ? Myślałem że RG1 to dobra odbudowa

Edytowane przez filipadek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chłodzenie na upartego może być ale prze 8400 wolałbym kupić Ferę 3 za 100zł i mieć spokój na lata. Jak budżet trzyma to używkę. 15*C na tym chłodzeniu powinieneś mieć mniej - o ciszy nie wspominając.

2.Obudowę w tym budżecie polecam Regnum RG6V. Pactum to wystarczająco dobra pasta, nie ma sensu kupować innej w cenie 1/3 chłodzenia :) W swojej obudowie masz tylko jeden wentylator na tyle, górą ciepłe powietrze nie ma gdzie uciekać + zabudowany przód i brak wentylatorów ;/ Inne propozycje od SPC to SG1 TG /Regnum RG4(mocno podrożały) a dalej to już ponad budżet.

3.Temperatury ze zdjęcia masz ok jak na boxa - zwiechy przy otwartym panelu dalej występują? Czy podpinałeś testowo słuchawki pod płytę i problem dalej występował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, zwiech dalej są ale tak jedna na dzień. Na nowa bude moge dac do 300 zł.

Wracając do panelu przedniego słuchawki trybią, jedno usb nie, a drugie tak.

Ale wcześniej na wejsciu słuchawkowym przerywało teraz nie xd Podejrzewam że jednak coś tam się uszkodziło.

 

Upatrzyłem sobie taką budę : https://www.x-kom.pl/p/516397-obudowa-do-komputera-krux-leda.html

Producent daje na przód 3 wiatraki i dwa od góry na chłodzenie płyty i dodatkowo jeden duży wiatrak z tyłu.

Jak coś mogę dorzucic 50 zł wiec coś lepszego mogę jeszcze wziąść od tego, no i skoro mówisz by wziąść fere 3 to weznę.

 

Oczywiśćię biorę też pod uwagę zmianę kiedyś procka na mocniejszy i na mocniejsza karte ale to chyba następnym razem będzie już AMD :DD

Edytowane przez filipadek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • @Everyman NATOwcy muszą nauczyć się korzystać z dronów w takiej skali jak Ukraińcy. Muszą być oddzielne bataliony już droniarzy FPV, Baba Jaga to jest cudeńko. Muszą być oddzielne grupy EW. Ilość dronów na Ukrainie dobija do 2.5 mln rocznie po obu stronach. Jeśli o to chodzi to jest już rok przespany, i kolejny rok na horyzoncie w którym nic się nie dzieje, nawet na zachodzie (coś tam próbują małymi grupami, ale to jest promil zapotrzebowania). Tylko pozostaje pytanie, czy w dobie totalnej dominacji w powietrzu i przeogromnego wsparcia CAS piechoty, NATO w swoich strukturach w ogóle potrzebuje droniarzy? 
    • Sierpień 2010 i pierwsza scena po ośnieżonym mieście z dwójki to były czasy... Dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gierek ever. W tamtym czasie to był top. Fajnie by było jakby zrobili bardziej otwarty świat bo potencjał jest ogromny. Aż naszła ochota pograć w drugą część z old time reality modem 
    • Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering. Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html
    • według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory. Tu android ma dużą przewagę. Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma. Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.
    • Zapewne chodzi o opaskę, to raczej da się wymienić. Pady na pewno się da. Reszta (pałąk i muszle) nie wygląda na taką, która się będzie rozpadać.   Popatrz na Beyerdynamic MMX300, wg wielu użytkowników to najlepszy zamknięty headset. W praktyce to jest model DT770 w wersji 32 omowej, tylko ma inaczej wykończone muszle i doczepiony mikrofon (ponoć też bardzo dobry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...