Skocz do zawartości
skitty

Coś kradnie użycie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

 

Po najnowszych aktualizacjach windowsowych (1909), coś kradnie mi użycie procesora. Skanowałem komputer programem adwcleaner, jednak ten nie znajduje żadnego wirusa. W procesach pojawiają się dziwne procesy, które jak dam "Otwórz lokalizacje pliku" pojawiają sie w folderze plików tymczasowych "temp". Jednak zamknięcie w menedżerze zadań i usunięciu wszystkich tych plików w "temp" nic nie daje. Po chwili pojawia się inny "program", który zabiera mi znowu około 20-30% procesora. Próbowałem zamykać to do skutku, jednak później zużycie procesora przechodzi na inny program, np. na winampa czy riva tuner statistics server(usuwałem nawet specjalnie jego, bo słyszałem plotki, że to on czasami zabiera procka, jednak nic to nie dało). Procesor jest stary, ale to nie znaczy, że coś ma mi jeszcze zabierać użycie. Dodam, że nigdy przedtem tak nie miałem, po zainstalowaniu ostatnich aktualizacji zauważyłem takie coś. Gry takie jak fortnite biorą wtedy 100% użycia procesora i fpsy są tragiczne.

Czasami "system" potrafi nawet pobierać troche procesora, ale jednak znika po chwili.

 

Dodam też, że wykrywa mi 8gb ram, a dostępne jest 7,12gb. Zmieniałem sloty ramu, lecz w innych czyta tylko 4gb.

 

Dołączam screeny:

 

https://i.imgur.com/AUfzreW.jpg

https://i.imgur.com/kNIIgyG.jpg

Edytowane przez skitty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"system" zazwyczaj "pobiera trochę procesora". Od tego jest system, żeby działać.

Boję się, że tym lataniem po systemie z siekierą zrobiłeś mu krzywdę. Bardzo możliwe, że uszkodziłeś aktualizację jakichś elementów systemowych. Teraz proces systemowy może głupieć.

Te przypadkowe procesy na pewno nie są zdrowe. Trzeba je będzie sprawdzić i najpewniej usunąć. Założyłeś temat w złym dziale. Idź do działu internet i bezpieczeństwo, zrób wymagane w nim logi, załóż tam temat i po krótkim czasie powinieneś dostać instrukcję usunięcia śmiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"system" zazwyczaj "pobiera trochę procesora". Od tego jest system, żeby działać.

Boję się, że tym lataniem po systemie z siekierą zrobiłeś mu krzywdę. Bardzo możliwe, że uszkodziłeś aktualizację jakichś elementów systemowych. Teraz proces systemowy może głupieć.

Te przypadkowe procesy na pewno nie są zdrowe. Trzeba je będzie sprawdzić i najpewniej usunąć. Założyłeś temat w złym dziale. Idź do działu internet i bezpieczeństwo, zrób wymagane w nim logi, załóż tam temat i po krótkim czasie powinieneś dostać instrukcję usunięcia śmiecia.

 

Jeżeli chodzi o proces "system" to nigdy go nie zamykałem, zamykałem i usuwałem jedynie te procesy, które były w plikach tymczasowych. Jak mogłem uszkodzić elementy systemowe, skoro ja jedynie zaktualizowałem system w windows update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procesy które morfują ciągle w nowe nazwy są bez wątpienia problemem. Nie wiem, czy to, że zauważyłeś, że winamp czy inny program zaczyna obciążać procesor to nie jest właśnie "zauważyłeś", bo zacząłeś zwracać na to uwagę. Tym bym się w tej chwili nie przejmował, bo najpierw trzeba znaleźć to co sobie tworzy te procesy z przypadkowymi nazwami.

Trialowa wersja ESETa znajduje różne rzeczy i nawet usuwa (bo SpyHunter znajduje i nie usuwa w wersji próbnej, a szkoda ;) ). Zobacz na liście ostatnio zainstalowanych programów czy nie pojawiło się nic dziwnego - czasem takie rzeczy normalnie bezczelnie są na tej liście :D To, czego nie rozpoznajesz - odinstaluj. Przeskanuj ESETem C:\. Foldery temp w Windows mają to do siebie, że możesz usunąć ich zawartość bez szkody dla systemu. Nie usuną się te rzeczy, które są obecnie w użyciu (czyli podejrzane). SFC /scannow z wiersza polecenia administratora naprawia pliki systemowe (jeśli masz wątpliwości czy coś z nimi nie tak), chociaż czasem nie naprawia - ale wtedy przyznaje, że są uszkodzone i nie dał rady naprawić. fileassassin usuwa każdy, nawet najbardziej uparty plik (nawet MsMpEng.exe jak ktoś bardzo chce ;) ) .

Taka garść luźnych informacji. Może z którejś skorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wirus, kopie sobie krypto. Po samej nazwie procesu można to wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wirus, kopie sobie krypto. Po samej nazwie procesu można to wywnioskować

 

Też mi się tak wydawało. Adwcleaner nie wykrywał nic, zainstalowałem malwarebytes premium na 14 dni, który NIBY pousuwał te dziadostwo. Wszedłem do gry i przez 15 minut nie było nic podejrzanego w procesach. Jednak proces "system" używa teraz 20-25% procesora podczas grania. Gdy zamknąłem grę i wyszedłem do pulpitu, proces "system" spada do 0% użycia.

Póki co nie widzę już tych dziwnych procesów, które malware wykrył jako wirusy. Jednak nie wiem co zrobić z tym, że proces "system" zużywa podczas grania 20-25% procesora, podkreślam, że jest to tylko podczas grania. Miał ktoś tak może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś co masz za procesor, ale fortnite potrafi nawet na 6/12 (r5 2600) wciągnąć 80% użycia, jak masz coś mniejwątkowegi i wolniejszego to się nie dziw jak ci na 100% cpu bangla w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...