Skocz do zawartości
mlodyjoan

Temperatura CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z temperaturami CPU

 

Wczoraj po wymianie pasty na moim Ryzenie 3 1200AF temperatury w spoczynku to minimalna 38 stopni a maksymalna to aż 58 stopni. Sprawdzałem również w stresie za pomocą programu OCCT i tam temperatura to 79/80 stopni. Chłodzenie to Wraith Stealth od AMD które jest dołożone do procesora.

 

Pasta jakiej używałem: Be quiet! Thermal Grease DC

Obudowa: Silentium PC Armis AR 1

PSU: SilentiumPC Elementum E2 550W

 

Czy te temperatury mogą niepokoić? I jak je zbić?

 

Jeśli chodzi o spowodowanie tego przez kurz to nie ma szans, ponieważ komputer ma tydzień i nie jest zakurzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obniżyć? Wymienić chłodzenie. Gelid Phantom lub Fortis 3 i masz święty spokój nawet po wymianie na Ryzena 3700X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serio...chcesz z tym walczyć ?

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, mam problem z temperaturami CPU

 

Wczoraj po wymianie pasty na moim Ryzenie 3 1200AF temperatury w spoczynku to minimalna 38 stopni a maksymalna to aż 58 stopni. Sprawdzałem również w stresie za pomocą programu OCCT i tam temperatura to 79/80 stopni. Chłodzenie to Wraith Stealth od AMD które jest dołożone do procesora.

 

Pasta jakiej używałem: Be quiet! Thermal Grease DC

Obudowa: Silentium PC Armis AR 1

PSU: SilentiumPC Elementum E2 550W

 

Czy te temperatury mogą niepokoić? I jak je zbić?

 

Jeśli chodzi o spowodowanie tego przez kurz to nie ma szans, ponieważ komputer ma tydzień i nie jest zakurzony :)

 

Jak będziesz miał temperatury w granicach 100 stopni to wtedy możesz się martwić.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach typu occt ryzeny doznają samozapłonu. To normalne i nie trzeba się tym przejmować, bo w rzeczywistości ta cała "wydajność wielowątkowa", którą ryzeny się reklamuje, w realnych warunkach raczej zastosowania nie ma. Jak przy codziennym użytkowaniu temperatura nie przekracza 60 stopni, to wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma 80 przy occt. Problemu nie widzę, w dodatku na tym czymś co nazywają chłodzeniem... Temat zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z temperaturami CPU

 

Wczoraj po wymianie pasty na moim Ryzenie 3 1200AF temperatury w spoczynku to minimalna 38 stopni a maksymalna to aż 58 stopni. Sprawdzałem również w stresie za pomocą programu OCCT i tam temperatura to 79/80 stopni. Chłodzenie to Wraith Stealth od AMD które jest dołożone do procesora.

 

Pasta jakiej używałem: Be quiet! Thermal Grease DC

Obudowa: Silentium PC Armis AR 1

PSU: SilentiumPC Elementum E2 550W

 

Czy te temperatury mogą niepokoić? I jak je zbić?

 

Jeśli chodzi o spowodowanie tego przez kurz to nie ma szans, ponieważ komputer ma tydzień i nie jest zakurzony :)

Zmień chłodzenie ze stealth na fera3 będziesz miał w okolicach 60st w occt, tylko nie wiem czy Ci to potrzebne :)

Możesz ustawić go na sztywno na napięciu niższym niż stockowe w obciążeniu to kilka stopni temp powinna spaść i w spoczynku nie będzie skoków temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy temperaturze 70 stopni w takim np. csie jest się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temperaturze można grać. Ale warto pomyśleć o nowym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś dać za mało albo za dużo pasty, jak Ci się chce to obejrzyj w necie ile ma jej być i złóż to jeszcze raz, ale IMO od biedy może zostać.

 

Edit a możesz też zwyczajnie mieć ustawiony jakiś cichy profil, niskie obroty wentylatora cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na boxa i bez UV to temperatury są jak najbardziej OK. Z tym chłodzeniem to nie walcz o tempy w wypalarkach bo mija się to z celem. Jak temperatura będzie powyżej 80 to już wtedy zamówiłbym nowe chłodzenie. 70 stopni jest OK. A jeśli jakoś Ci przeszkadza to ustaw krzywą wentylatorów agresywniej, ale wtedy chłodzenie da o sobie znać. Generalnie na boxowym chłodzeniu OCCT + napięcie AUTO zawsze skutkuje temperaturą powyżej 80 a nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...