Skocz do zawartości
Siematoja

Ryzen 3600 systemowe usprawnienie w celu lepszego OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam.

Gdzieś ostatnio wyczytałem że można jakimś patchem poprawić potencjał OC ryzenów 3600.

Moja sztuka nie jest jakaś wybitna co widać z opisu moich podzespołów, próbowałem na 4.33 wchodzić to musiałem wbijać 1.35 .

Ktoś coś słyszał na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batch nie patch .

Batch jest zależny od procesora, nie ma magicznego sposobu na lepsze oc. Jedynie można zmienić sztuke na młodsza i liczyć że będzie się lepiej kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batch nie patch .

Batch jest zależny od procesora, nie ma magicznego sposobu na lepsze oc. Jedynie można zmienić sztuke na młodsza i liczyć że będzie się lepiej kręcić.

Wiem że nowy batch to lepsze procesory pod OC ale serio słyszałem że systemowo można to poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjału nie poprawisz, jedynie jest bug pbo, że będzie trzymał wyższe zegary, ale tego nie testowałem.

Na sztywny nastaw nie ma żadnych tricków, albo masz sztukę co robi 4.5ghz, albo taką co zrobi 4.1ghz i totalnie nic tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjału nie poprawisz, jedynie jest bug pbo, że będzie trzymał wyższe zegary, ale tego nie testowałem.

Na sztywny nastaw nie ma żadnych tricków, albo masz sztukę co robi 4.5ghz, albo taką co zrobi 4.1ghz i totalnie nic tego nie zmieni.

Może mam słaba płytę główną i dlatego tak słabo się kręci ?

Nie sprawdzę teraz batcha mojej sztuki bo nie będę rozkręcał chłodzenia, ale kupowałem jakoś w połowie lutego w Proline a podobno tam dają dosyć świeże sztuki a już w lutym można było dorwać te lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma dużo do gadania przy oc ryzena 3600, te najgorsze płyty ze sporym Vdropem zaniżają lekko potencjał procesora, ale msi do takich nie należy.

Ja na początku lutego kupiłem mojego ex 3600 ryzena, batch 2001sus , kręcił 4.475mhz@ 1.36v max , a u mnie działał 4.3 1.25/ 4.4ghz 1.29v na "daily". Jak potencjał nie odpowiada to musisz zmienić na inny egzemplarz, możesz trafić lepszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie r7 3700x robi na 1.36V 4400mhz a na 1.25V robi 4350mhz procesor kupiony w kwietniu tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moj r7 3700x 1.27 volta robi 4350mhz kupiony w lutym

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wspomnieliście o potencjale 3700x, właśnie planuję zakup ryzena 7, chcę młodą sztukę, 4.35ghz poniżej 1.3v by mi wystarczyło, więc jestem jeszcze bardziej pozytywnie nastawiony :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupiłem Ryzen 7 3700X zaraz po premierze więc sie gorzej kręci.

Zmieniać nie potrzebuje jak zmienię to na nową podstawkę AM5 i Ryzen 5700X

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pewnie po zmianie na R7 3700X

zostanę z nim minimum 3 generacje.

Jak ddr5 będą już osiągały powszechnie

ustabilizowane prędkości i będą w dobrych

cenach. Według mnie nie warto brać pierwszych

gen ddr5, warto poczekać aż się doszlifują.

 

Ogólnie to mam taką wizję wszysko z 3:

Ryzen 3000

chipset 300

RTX 3000.

Od razu widać, że tak musiało być :lol2:

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat ale czy taki ryzen 3600 ogarnie nowe RTXY ? Moim zdaniem nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno "ogarnie", tylko kwestia modelu i rozdzielczości. Nowych rtxów, chyba nikt nie będzie sparował do 1080p, bo przecież ktoś grając w 1080p, ma pewnie matrycę 144hz+ i kiczowatej jakości obraz, więc sens posiadania rt przy takim monitorze, zerowy :P. W wyższych rozdzielczościach, zen2 sobie b.dobrze radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno "ogarnie", tylko kwestia modelu i rozdzielczości. Nowych rtxów, chyba nikt nie będzie sparował do 1080p, bo przecież ktoś grając w 1080p, ma pewnie matrycę 144hz+ i kiczowatej jakości obraz, więc sens posiadania rt przy takim monitorze, zerowy :P. W wyższych rozdzielczościach, zen2 sobie b.dobrze radzi.

Podobno taki rtx 2070 super mam i ryzen 3600 to takie minimum dla tej karty .

A pogłoski są ze seria 3xxx będzie dwa razy wydajniejsza

Gram w 1440p 144 hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę akurat masz ok. Dużo zależy od proca, mój na bliźniaku, czyli gaming plus stabilne  4500 robi z palcem w d przy niskim vcore, ale po co trzymać tyle przy grafie którą mam jeśli nie daje to zamierzonego efektu...wystarcza mi 4300 przy "zimnym" procu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p max to 24 cale.

Wtedy jakość obrazu jest jeszcze ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

Gdzieś ostatnio wyczytałem że można jakimś patchem poprawić potencjał OC ryzenów 3600.

Moja sztuka nie jest jakaś wybitna co widać z opisu moich podzespołów, próbowałem na 4.33 wchodzić to musiałem wbijać 1.35 .

Ktoś coś słyszał na ten temat ?

Jak masz płytę MSI: spróbuj użyć opcji AMD Overcloking przy wyborze CPU Core Voltage [tak samo zrób dla SOC] - jak wybierzesz ten tryb to zostaw resztę na AUTO. Ustaw sobie taktowanie jakie chcesz. U mnie to cholernie pomogło - płyta dobrała sama napięcia i zrobiła to bardzo zgrabnie. Działa stabilniej niż przy ustawieniu trybu Override dla napięcia CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat ale czy taki ryzen 3600 ogarnie nowe RTXY ? Moim zdaniem nie

 

 

Oczywiście, że ogarnie, ale w wyższych rozdzielczościach niż 1080p. W Full HD może być delikatny bottleneck, ale niekoniecznie. Z takim RTXem ze średniej półki czyli cos o wydajności 2070/2070S będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wszystko zależy od nowych gier - jak będą nagminnie implementować RayTracing to i w 1080p nowe karty będą miały co liczyć ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...