Skocz do zawartości
air40

Drukarka do gospodarstwa domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja mama potrzebuje drukarki, aby drukować tekst z Worda Exela itp. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze. Mam dylemat między atramentem, a laserem. Zależy mi na późniejszej taniej eksploatacji ( tanie tusze tonery). Co sądzicie o hp ? Słyszałem, im droższa drukarka, tym tańsze tusze. To prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HP drukarka droga i tusze drogie :P Brothery sa stosunkowo tanie, nawet na oryginalnych tuszach. Do domu to bym osobiście urządzenie wielofunkcyjne polecał, np. https://www.x-kom.pl/p/425677-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-inkbenefit-plus-dcp-t510w.html

Coś dla bardziej wymagających https://www.x-kom.pl/p/345851-urzadzenie-wiel-atramentowe-brother-inkbenefit-professional-mfc-j2330dw.html

Laser czarno biały https://www.x-kom.pl/p/403801-urzadzenie-wiel-laserowe-brother-mfc-l2712dw.html

Drukarka Laser czarno biały https://www.x-kom.pl/p/403790-drukarka-laserowa-brother-hl-l2352dw.html

Drukarka Laser kolor https://www.x-kom.pl/p/368317-drukarka-laserowa-kolorowa-brother-hl-l8260cdw.html

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam tekst, bez potrzeby koloru to tylko laser.

Można znaleźć tanią laserówkę z tanimi zamiennikami.

Ja używam Samsunga sl-m2026w, którego kupiłem za 250 zł, a teraz widzę już prawie niedostępny i cena x2 (chyba przez wirusa). Toner zamiennik do niej to wydatek ok 70 zł.

Jakby poszukać to może być coś podobnego.

Z atramentówką jest ten problem, że przy dłuższych przerwach może zasychać głowica i będzie problem z wydrukiem. Ja będzie ze zintegrowaną i zaschnie na amen to raczej drukarka na śmietnik.

Laserówkę po pół roku odpalasz i normalnie drukuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

wielofunkcyjną hp (atrament) to darmo oddam :) Kilka razy z równowagi wyprowadziły mnie zaschnięte/przeterminowane głowice i mam też hp ale laser. Niestety, tonery w wariackich cenach, ja drukuję mało.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki zapomniałem dopisać żeby jeszcze można było skanowac nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ile tego drukowania jest? By się nie okazało, że toner raz na kilka lat się zmienia i nie ma sensu tu szukać "taniości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

To nie patrzyłbym na cenę tonerów. Mam hp M180n, ponoć toner na ok 1000 stron starcza, też drukuję średnio kilka stron na tydzień. Pewnie ponad rok ją już mam, czarny toner w polowie, kolorowe 3/4 jeszcze. Z rok czasu pewnie jeszcze pociągnę, a później będę się zastanawiał, czy oryginalny za ok 200 zł, czy zamiennik za ok 50-100 zł. Przy droższej drukarce i tańszych tonerach nie wyszedłbym lepiej. Ja ją kupiłem za ok 700 zł, nie wiem, dlaczego ceny tak zwariowały teraz. "Zabawne" jest przy niej też to, że komplet oryginalnych tonerów chyba droższy od drukarki z tymi tonerami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to kilka stron na tydzień wyjdzie. Mi to pasuje do nauczycielki. Po wakacjach może być z tuszami ciekawie :E

Laserowy brother wyjdzie lepiej, bo rodzi mniej potencjalnych problemów. Ze względu na nieregularność wydruków do domu nikomu już tuszy nie polecam, chyba że potrzebuje tanio kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko laserowa. Atramentowa to badziewie do domu jak mało drukujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2020 o 09:53, air40 napisał:

Witam moja mama potrzebuje drukarki, aby drukować tekst z Worda Exela itp. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze. Mam dylemat między atramentem, a laserem. Zależy mi na późniejszej taniej eksploatacji ( tanie tusze tonery). Co sądzicie o hp ? Słyszałem, im droższa drukarka, tym tańsze tusze. To prawda ?

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją urządzenia wielofunkcyjnego HP Smart Tank 515 przygotowaną przez najbardziej opiniotwórczy portal technologiczny Spider’s Web. Materiał pomoże w podjęciu decyzji:
youtube.com/watch?v=tua3zgmV0p8&t=8s

Dodatkowo kupując drukarkę HP Smart Tank 515 otrzyma Pan zapas tuszu, który wystarczy nawet na 3 lata, pozwalając na wydruk do 18 tys. stron czarno-białych lub 8 tys. stron kolorowych. Ponadto wybrany model HP objęty jest promocją „Cashback”(ograniczoną w czasie), w której może otrzymać Pan zwrot nawet do 150zł. .

Mamy nadzieję, że powyższe materiały pomogą Panu podjąć decyzję, a drukowanie stanie się wygodne, wydajne i efektywne kosztowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...