Skocz do zawartości
kasialovatic

Wyłączam komputer a płyta główna wciąż się świeci i kręci się wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się nagle, jeszcze wczoraj było dobrze - części mają kilka miesięcy.

Płyta - Tomahawk B450

Procek - Ryzen 5 3600

Nic nie było zmieniane, ustawienia zasilania te same, wyłączam komputer normalnie (nie hibernuję).

 

Jak przechodzę w tryb uśpienia jest to samo. Ekran się wyłącza. Ale płyta się świeci, wiatraki chodzą.

 

Jakieś wskazówki co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Wyłączyłam funkcje szybkiego uruchamiania w Windowsie i wyłącza się teraz normalnie. Wynika, że to błąd systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szperając w internecie można się dowiedzieć, że jest to problem tak stary jak świat i totalnie losowy, występujący na przestrzeni lat zarówno na platformach Intela jak i AMD. Nie ma co tego tematu drążyć bo NIGDZIE w internecie nie ma jasnego i klarownego rozwiązania tego problemu - po prostu jedni to mają, inni nie i osobiście nie wiem co może powodować ten specyficznie rzadki problem.

 

Jest masa osób, którym nie pomaga wyłączenie fast boota więc to nie jest rozwiązanie. Obserwuj system bo to, że teraz Ci się wyłącza nie oznacza, że np. za tydzień też się wyłączy - jak pisałem wyżej problem totalnie losowy wynikający w sumie nie wiadomo z czego.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperając w internecie można się dowiedzieć, że jest to problem tak stary jak świat i totalnie losowy, występujący na przestrzeni lat zarówno na platformach Intela jak i AMD. Nie ma co tego tematu drążyć bo NIGDZIE w internecie nie ma jasnego i klarownego rozwiązania tego problemu - po prostu jedni to mają, inni nie i osobiście nie wiem co może powodować ten specyficznie rzadki problem.

 

Jest masa osób, którym nie pomaga wyłączenie fast boota więc to nie jest rozwiązanie. Obserwuj system bo to, że teraz Ci się wyłącza nie oznacza, że np. za tydzień też się wyłączy - jak pisałem wyżej problem totalnie losowy wynikający w sumie nie wiadomo z czego.

 

Eh, aż trudno uwierzyć, że na pozór tak błahy problem okazuje się na ten moment niewytłumaczalny, nigdy nie przestanie mnie to zadziwiać, haha.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie zrozum mnie źle - wyłączenie fastboot jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego problemu, które może ALE NIE MUSI wszystkim pomóc, serio ludzie takie cuda robią z BIOSem czy systemem by próbować wyeliminować ten problem, że to się w głowie nie mieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...