Skocz do zawartości
krzysztoflosinski

Wybór TV do max.2400 zł - najlepiej 43 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko zastanawiam się nad kupnem TV a widzę,że tu się dużo poleca dobrych TV ;) mam mały pokoik bo 2x3 m więc szału nie ma, robię remont i chciałem zainwestować w TV na ścianie .. Monitor stoi blisko okna a TV będzie bardziej w prawo od niego przesunięty .

Chciałbym na nim oglądać mecze czy to z dekodera Inei czy też coś z neta - czy coś potrzebuję w TV jakiś programik by mi pozwolił oglądać mecze z neta?

Telewizor miałby czasem spełniać funkcję do grania na PC , może kiedys konsoli - i tutaj w sprawie powieszenia go chciałbym go odchylać w kierunku okna jakby więc pewnie przy duzym natężeniu światła chciałbym zeby było dobrze widoczny ekran jak go obrócę - więc jaka matryca byłaby najlepsza?aa i żeby był niski input lag - czy przy przejsciu z PC na TV będzie gorsze niż w konsoli?

Oglądam dużo meczów więc jakość obrazu najlepiej jakby byla super ;) akurat filmów tak często na TV nie oglądam , najwyżej wykorzystywałbym USB do włożenia do TV i obejrzenia jakiegoś filmu - wiem ,że Samsung nie obsługuje Avi , MP4 więc już pewnie odpada w przedbiegach a jak jest z innymi TV typu LG,Phillips? Czy jak się rzuca ekran z PC na TV to automatycznie mozna wyłączyć monitor?

Smart TV bardzo fajna opcja, choć obecnie nie korzystam tak często na innym TV w domu -ale zawsze to fajna opcja więc chciałbym aby działała dobrze, sprawnie i bez zacinki - neta mam 300mb/s po światłowodzie Orange . Wpisywanie czegokolwiek na TV Samsung w aplikacji Smart jest udręką, a chciałbym raczej to robić bez uzycia klawiatury ;)

Telewizor będzie oglądany z odległości około 2 metrów niezależnie czy się położe czy będę oparty na sofie :) Jezeli mi sie cos przypomni to jeszcze dopytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o appkach, żeby oglądać mecze i odtwarzaniu filmów przez USB to bierz Philipsa 43pus7334. Masz na pokładzie Androida (wiele aplikacji np KODI, bardzo przydatna, tego w zamkniętych systemach LG lub Samsunga nie ma), sterowanie głosowe i pełną klawiaturę po drugiej stronie pilota, w sklepie play z appkami można pobrać inne odtwarzacze multimedialne, gdy wbudowany przez producenta czegoś nie odpala. Matryca IPS, więc jeśli będziesz pod kątem oglądać to kolory dalej będą dobrze nasycone. Input lag wynosi 19 ms, więc to bardzo dobry wynik (dopiero od około 50 ms można odczuć opóźnienie). Jakbyś coś chciał dopytać, to uderzaj na priv :)

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-43pus7334-uhd-4k-hdr-android-ambilight-3-tv-procesor-5?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=7c7077ca5231fd6ad758b9d49a2a1eeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Philipsa 43PUS7334 brał na Androidzie jeśli chcesz oglądać rzeczy z internetu w prosty i przyjemny sposób. Polecam funkcję Chrome Cast na Andoidzie, bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tam gdzie oglądam mecze to jest taka strona i chciałbym mieć pewność,że jak kupie TV i wejde w neta właśnie na danym telewizorze to mi te mecze zadziałają i będę mógł oglądać je na telewizorze - neta mogę podłączyć nawet wifi 5 ghz albo kablem więc prędkośc super będzie ;) A jak jest z czernią w Philippsie ? Ogólnie ja rzadko oglądam coś nocami - no chyba ze mecz,boks czy coś jest wieczorem/w nocy :) Kiedyś oglądałem filmy,seriale wieczorami ale to rzadziej :) Więc u mnie ogolnie do gier i do oglądania kanałów sportowych czy takich typu Comedy Central, czy kabarety w róznych kanałach :) wiadomo więcej się siedzi w kompie ale TV daje jeszcze lepsze możliwości ogladania - a akurat sport jest dla mnie najwazniejszy zaraz po graniu :) i jak taki Phillips wypada w kontekście tego,że mam okna od strony wschodniej więc słońce jest tu nawet długo :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na androidzie odtworzysz dosłownie każdy format. Do tego jest multum aplikacji, ja osobiście polecam Kodi i obsługę z telefonu przez Google Home.

Edytowane przez pan.arnold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest plus duży ;) a jak jest z oglądaniem meczów i jak z tą czernią nocą czy też ogólnie? bo ja oglądam mecze na stronce ale nie wiem czy mozna ją tu polecać heh ;) i jak natężenie światła słonecznego może wpłynąć na obraz, na kontrast ekranu - bo mam w pokoju Samsunga Led Smart TV i jak świeci słońce (pokój po stronie zachodniej) to z boku praktycznie nie widać ekranu a tego bym tutaj nie chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie masz dobry wbudowany upłynniacz, jak mówimy o meczach. Co do odbijania światła słonecznego to w tych pieniądzach ciężko określić, ale w tej klasie pus7334 ma wysoką jasność, więc wpłynie to na plus przy takim oglądaniu jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Choć pewnie nie ma w tej klasie cenowej takich telewizorów co ogarniają zeby mi przy biciu słońca nie zamazywały obrazu :P a jak jest z TV kablową - bo ja ogólnie mam taki stary kabel jak kiedyś łączono w sensie antenowy i HDMI - jak to się tutaj podłącza? Dekoder Inei mam taki - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3044433.html

 

https://www.ceneo.pl/44176062#tab=spec oglądam test tego na necie - dużo one się różnią - oczywiście ja nie chce takiego dużego ale czy specyfikacja sprzętu jest taka sama , ten pewnie jest starszy?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder masz wbudowany w TV, jeżeli jest do niego karta od dostawcy to wystarczy wymienić go na moduł CI+ aby kartę umieścić bezpośrednio w tv.

 

Ten model co podesłałeś jest stary i już niedostępny w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co dziwne starszy miał 4 hdmi i 3 usb wejscia a nowy 4 hdm i 2 usb :P najgorzej ze nigdzie nie pokazuja jak wygląda kablówka w TV ;) czyli nawet nie trzeba kablów tylko można wziąć kartę od nich , bo mam multiroom i wtykam sobie i bez dekodera śmiga ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Philipsa 43PUS7334 brał na Androidzie jeśli chcesz oglądać rzeczy z internetu w prosty i przyjemny sposób. Polecam funkcję Chrome Cast na Andoidzie, bajka :)

 

Bardzo dobre wyposażenie jak na 43 cale. Mało które telewizory są tak dobrze wyposażone, a mają mniej niż 50 cali.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co raz bardziej mi się podoba - jak ogólnie z wytrzymałością takich sprzętów nowych , bo rodzice mają Philipsa juz chyba 13 lat i śmiga choć już czasem coś mu się wali i potrafi nie połączyć głosu czy też coś z ekranem ale wyłączy się i dalej śmiga :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat loteria tak szczerze. Nie chciałbym zapeszać pisząc, że sprzęt będzie Ci działał 20 lat, a padnie dzień po gwarancji. Nie ma na to reguły.

 

Jeżeli obawiasz się o żywotność sprzętu to sklepy RTV często mają opcję dokupienia gwarancji na 5 lat. Jeśli ktoś się obawia to dobra opcja dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciężko o dobre 43", ale PUS7334 robi robotę. Jestem mega zadowolony z tego TV (55 cali). Mam zainstalowane Kodi i nic więcej do życia mi nie trzeba. Obraz żyleta, jak za te pieniądze.

Edytowane przez Wiwerna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz też telewizję kablową,satelitarną - bo nikt nie wspomina o niej w przypadku telewizorów - wielu się skupia na grach, Smart TV itd. ;p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Philipsa 43PUS7334 brał na Androidzie jeśli chcesz oglądać rzeczy z internetu w prosty i przyjemny sposób. Polecam funkcję Chrome Cast na Andoidzie, bajka :)

Tez ten model bym polecił, dobry smart android będzie długo działał, wsparcie DolbyVision pod netflix. Dobry model w tej wielkości w sumie nic innego ciekawego nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na wystawie kiedyś 43" jak świecą. Samsungi odpadają na 100% (wyblakłe słabe kolory i małe kąty) LG jest spoko, bardzo fajnie grały modele 7100, ale Philips i Sony najmocniej się wyróżniały. Sony niestety był za ponad 3k, a

 

Philips jakoś za 2k. Wydaje się mi, że wybrałbym Philipsa. Tak naprawdę w 43" wybór jest niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na więcej nie ma u mnie szans bo za mały pokoik bo 2x3 m

 

W takim razie śmiało kupuj. Nic lepszego nie znajdziesz 43PUS7334

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ale chyba warto go zobaczyć. Ostatni TV w tym calarzu ze średniej (a nie niskiej) półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niby media markt go ma,ale wieksza wersje bo 50 cali więc w sumie pojechałbym tam na marne .. czy niższe wersje Phillipsa chyba z początkiem 6 - są podobne, obraz itd.? bo u mnie w sklepie są te z początkiem 6 właśnie 43 cale

 

Nowe PS5 pójdzie kablem w tym Phillipsie czy trzeba miec nowsze wejscie HDMI?

Edytowane przez krzysztoflosinski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie wszystko bez problemu. Tylko brak HDMI 2.1, ale to nie będzie niezbędne do PS5, szczególnie w tym calarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...